Brak możliwości dodania urządzenia które samo sie nie znajduje w Windows 7

Już tłumacze ten zamotany temat posta. W Windows 7 niemożna dodać urządzenia które samo po podpięciu nie wymusi pojawienia się balonika w systreyu. A dokładniej, nie mogę pod zainstalować kierownicy microsoft sidewinder force feedback wheel którą podpina się przez port gameport w karcie dźwiękowej. Orginalnie trzeba było go dadać ręcznie poprzez "Kontrolery gier" w panelu sterownia. W windows 7 nie ma tego a samo dodawanie urządzeń nie działa na takiej zasadzie żeby można było dodać coś na siłę, funkcja dodaj urządzenie dodaje tylko te które widać (np. nierozpoznane urządzenia usb albo pci), czyli takie które już system zobaczył ale nie odnalazł jeszcze sterowników i trzeba mu wskazać z ręki. Czy ktoś wie jak to przeskoczyć a może jakaś inna technika która nie wpadła mi do głowy, dodam jeszcze ze urządzenie działa na pewno, po podłączeniu zaświecają się odpowiednie diody na urządzeniu.

Odpowiedzi: 2

tak, jest widziany i jest w systemie zainstalowany pod nazwą Creative Game Port ale to jest własnie problem ze podpinanie czegokolwiek pod ten port nigdy nie wzbudzało w żadnym systemie jakiś efektów jak np podpięcie tej samej kierownicy ale w wersji USB (czyli chociaż wyskakujących baloników), nawet w XP takie urządzenie trzeba dodać a w Win7 poprostu nie ma opcji na takie podpinaie. Co innego USB bo mam dodatkowo pada USB itu nie ma żadnych problemów. Ale swoją drogą szkoda ze M$ nie dba o uzytkowników takiego "starego" sprzętu nawet jeśli sprzęt pochodzi z tej samej firmy co system....
k1alek1
Dodano
24.01.2010 21:20:58
To że się świecą diody - to nie oznacza że urządzenie działa. Ale twój problem sięga głębiej - bo sterownika karty dźwiękowej. Pytanie brzmi czy w ogóle GamePort jest widziany przez system ?
Veers
Dodano
24.01.2010 09:59:09
k1alek1
Dodano:
23.01.2010 19:55:26
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1