Brak miejsca na dysku

Na 25GB partycji mam zainstalowaną Vistę Home Premium 64-bit. Coraz częściej pojawia mi się komunikat o małej ilości, lub nawet braku miejsca na dysku C: I faktycznie - 100MB wolnego. Próbowałem już różnych rzeczy, aby zwolnić miejsce na dysku. Kosz ustawiłem na 0%, Temp jest na innym dysku. Wyłączyłem Przywracanie Systemu i Hibernację. Programy też instaluje na innych partycjach. Oczywiście jest kilka zainstalowanych na C, ale jest to Office i kilka pomniejszych programów. Program Files (x86 i zwykłe) zajmują łącznie 3GB, z czego 1GB to Common Files. Niestety, mimo zainstalowania Photoshopa czy Visual Studio na innych dyskach, dalej niektóre pliki są na partycji systemowej. Najdziwniejsze jest to, że kiedy zrobie troche miejsca, np. 300mb, to po jakimś czasie znowu nie ma miejsca. Uruchamiając instalator jakiegoś programu, zapełniany jest dysk C: pomimo iż ustawiłem TEMP na inny. Naprawdę nie wiem jak można jeszcze coś zmienić. Przecież 25GB to nie mało na system. Przeglądając dysk natrafiłem na folder: C:\Users\Wojtek\AppData\Local\VirtualStore. Co to takiego?

Odpowiedzi: 1

[quote=Rakoczyn]Najdziwniejsze jest to, że kiedy zrobie troche miejsca, np. 300mb, to po jakimś czasie znowu nie ma miejsca. Uruchamiając instalator jakiegoś programu, zapełniany jest dysk C: pomimo iż ustawiłem TEMP na inny.[/quote] Pewnie ustawiłeś jedynie zmienną systemową, a nie zmienną użytkownika (%USERPROFILE%\AppData\Local\Temp) [quote=Rakoczyn]Naprawdę nie wiem jak można jeszcze coś zmienić. Przecież 25GB to nie mało na system.[/quote] Program WinDirStat ładnie pokazuje w formie graficznej, które pliki mają największy rozmiar na analizowanej partycji, dzięki czemu łatwo wychwycisz, gdzie Ci wolne miejsce "umyka". [quote=Rakoczyn]Przeglądając dysk natrafiłem na folder: C:\Users\Wojtek\AppData\Local\VirtualStore. Co to takiego?[/quote] Jest to folder, gdzie się zapisuje zwirtualizowane pliki, gdy user nie ma praw do zapisu np. w Program Files. Tego lepiej nie ruszać.
Ad@$
Dodano
14.03.2009 19:51:30
  • Rakoczyn 14.03.2009 21:05:28

    [quote=Ad@$]Pewnie ustawiłeś jedynie zmienną systemową, a nie zmienną użytkownika (%USERPROFILE%\AppData\Local\Temp)[/quote] A jak to sprawdzić/zmienić? Szukałem w rejestrze i w HKEY_CURRENT_USER\Environment\ klucze TEMP oraz TMP mają wartość F:\Temp, a więc prawidłowo. Dzięki za WinDirStat :) I jeszcze jedno: Jak usunąć MSOCache? [url=http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;PL;825933]TUTAJ[/url] jest napisane, aby nie usuwać przez Eksploratora, tylko Oczyszczanie dysku. Tylko że Oczyszczanie dysku nie widzi tych plików do usunięcia :/

Rakoczyn
Dodano:
14.03.2009 17:06:45
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1