brak internetu na 2 komputerze

Posiadam łącze z internetem "ERA internet stacjonarny" przez ruter web@cer. Laptop (komputer nr.1) połączony bezprzewodowo jest wykrywany przez sieć lokalną, widzi inne komputery ma połączenie z internetem komputer stacjonarny nr.2 połączony skrętakom jest widoczny w sieci lokalnej, widzi inne komputery, ale nie ma dostępu do internetu. Zapora windows została wyłączona, na komputerze mam dostęp do ustawień rutera. DLACZEGO nie mam netu pod Windows XP, kiedy uruchamiam ten komputer pod Ubuntu wszystko działa poprawnie. Pomocy, pomożecie......?

Odpowiedzi: 4

Zapisz sobie w pliku konfigurację routera. Następnie wyłącz wszelkie szyfrowania i zabezpieczenia na routerze...Jak nie pójdzie to jeszcze spróbuj podłączyć kabel pod inne gniazdo w routerze. Jak by cudownie poszło to włączaj później wszystkie zabezpieczenia, sprawdzając po każdym czy jest net.
Razorek
Dodano
25.10.2008 20:01:16
wszystkie powyższe uwagi skontrolowałem jest wszystko w najlepszym porządku. Zastanawiający jest fakt że NEt śmiga pod Linuxem a pod windowsem nie. Adres IP jest przydzielany automatycznie co jest widziane podczas konfiguracji rutera i na kompie nr 2 w właściwościach łącza. Proszę o dalsze sugestie. Pozdrawiam
monter1
Dodano
25.10.2008 19:30:29
Pytanie. Komputer stacjonarny jest połączony kablem z routerem czy laptopem? Jak mniemam to raczej z routerem, więc sprawdź na komputerze ustawienia TCP/IP, a w konfiguracji routera inne ustawienia związane z filtrowaniem adresów sieciowych, MAC itepe. Włącz najlepiej DHCP jeśli nie jest domyślnie aktywnym, a na PC zmień przydzielanie adresów na automatyczne.
Bobi
Dodano
25.10.2008 09:43:36
Chodzi o to że domyślnie wyłączona jest opcja współdzielenia łącza internetowego. Komputer numer jeden jest wtedy bramą domyślną i udostępnia internet na resztę. Opcji musisz poszukać w połączeniach sieciowych. Jak tam to znajdziesz to w udostępnianiu jest opcja dzielenia łącza.
Razorek
Dodano
25.10.2008 00:38:36
monter1
Dodano:
24.10.2008 22:25:27
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1