Brak dźwięku w Windows Vista Home Premium

Witam, posiadam laptopa HP Pavilion DV2945se, kupiłem go wraz z zainstalowanym systemem Windows Vista Home Premium - wersja angielska, pełna specyfikacja laptopa pod [url=http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01484104&lc=en&dlc=en&cc=us&lang=en&product=3747194]linkiem[/url]. W chwili obecnej laptop ma zainstalowaną łatkę SP2. Mój problem jest dosyć dziwny i nigdy z czymś takim się wcześniej nie spotkałem. Pewnego razu uśpiłem system - po przebudzeniu na ikonie głośnika pojawił się czerwony krzyżyk wraz z informacją "No Audio Output Device Is Installed" [img]http://lh6.ggpht.com/_Xc74hAaGx9A/Sqkqc6iRw1I/AAAAAAAAG4Y/_u55mczbNCE/No_audio_device.jpg[/img] Po wejściu w menadżer sprzętu nie widać w ogóle urządzeń audio, próba zainstalowania jakiś sterowników kończy się fiaskiem ponieważ wyskakuje mi komunikat że brak jest urządzeń audio dla których można zainstalować sterowniki. Tak samo po kliknięciu prawym przyciskiem mychy na głośniczek a później na właściwości pokazują się puste pola: [img]http://lh3.ggpht.com/_Xc74hAaGx9A/SqkqTK9BknI/AAAAAAAAG4U/9EFooZCImyw/w%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9Bci_dzwieku.jpg[/img] Po kilkukrotnym przywróceniu systemu za pomocą [i]Windows restore[/i] system zaskoczył i zobaczył zainstalowany sprzęt. Myślałem że problem już zniknie - niestety parę dni później sytuacja się powtórzyła i ponownie dźwięk zamilkł w mych głośnikach - tym razem system restore już nie pomógł. Wgranie najnowszego biosu do płyty głównej nie przyniosła efektu.

Odpowiedzi: 3

Już praktycznie się poddałem próbując przywrócić moje audio - ponownie pojawiły się problemy. Wyczyściłem mój komputer i przywróciłem go do ustawień fabrycznych. Po pierwszym załadowaniu systemu - dźwięku nadal nie było (w menadżerze urządzeń - nie pokazywał urządzeń audio). Po jakimś czasie (dwa dni później) niespodziewanie się pojawił. W tej chwili jest tak że dźwięk w jeden dzień się pojawia aby zniknąć w dniu następnym lub po przeładowaniu systemu. Wczoraj np od rana nie miałem dźwięku. Po ponownym uruchomieniu komputera niespodziewanie się pojawił - ale tylko w głośnikach laptopa. Przy próbie podłączenia głośnika zewnętrznego - nie wykrywał go i pomimo tego że głośnik był podłączony poprzez gniazdo jack - dźwięk ciągle płynął z laptopa. Skoro dźwięk jako tako działał postanowiłem uśpić laptopa. Dzisiaj o poranku przy wybudzaniu laptopa dźwięk ponownie zniknął. Ja już zgłupiałem i nie wiem co mam robić - zastanawiam się czy nie jest to usterka sprzętowa. Niestety mój laptop w czerwcu stracił gwarancje - może coś podpowiecie. Bardzo proszę o jakąś rade.
ravenekns
Dodano
18.09.2009 14:02:28
Przeinstalowanie Microsoft Universal Audio Architecture Bus Driver pomogło :) zobaczymy czy problem powtórzy się w przyszłości.
ravenekns
Dodano
11.09.2009 13:41:58
Odpal narzędzie HP update - prawdopodobnie wystarczy żeby ściągneły się softpacki ze strony HP, a jeśli nie - to najpierw przeinstaluj Microsoft Universal Audio Architecture Bus Driver, a potem dopiero podaj sterowniki karty dźwiękowej.
Veers
Dodano
10.09.2009 21:36:26
ravenekns
Dodano:
10.09.2009 20:35:37
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1