Brak dżwięku w Viście w Media Center podczas odtwzrzania płyty DVD

Mam zainstalowaną Windows Vista Build oznaczony numerem 5536, zwany także Pre-RC1. W Media Center podczas uruchamiania tej aplikacji - dżwięk występuje poprawnie. Ale w momencie odczytywania płyty DVD dżwięku w ogóle nie ma. Słychać jedynie co jakiś czas trzask w głośnikach ale dżwięku brak.Próbowałem instalować kodeki (cały pakiet ) - bez pozytywnych rezultatów. Zastanawia mnie czy czasem na płycie glównej (Asus A7N8X , Procesor AMD Barton 2500+, Ram 512 , Dysk HD 80 GB ) nie przestawić w zworkach audio z dżwięku 2.0 na 5.1.(Dzwięk z kolumn 75W poprzez amplituner Sony kina domowego )Wiem że są sterowniki dżwięku do Visty (ale nie posiadają instalatora setup i miałem problem z instalacją), próbując  :  mój komputer-właściwości-sprzęt-menedzer urządzeń-aktualizuj sterownik, oraz manualnie pokazywalem miejsce docelowe pakietu sterowników do visty. I dalej nic.Czy ktoś się spotkał już z tego typu problemem, bądż już go rozwiązał w pozytywny sposób. Proszę o poradę.

Odpowiedzi: 1

jak właczasz media Center , to musisz go skonfigurować , co kliknołeś ??? ,bo może być probmem ze źle skonfigurowanej kionfoguracje :)

wlosio
Dodano
03.09.2006 13:58:23
  • gwiazdozbiór 03.09.2006 14:08:29

    <p>Kliknąlem na Ikonę odtwarzania DVD- chyba Play DVD</p><p>&nbsp;</p>

  • wlosio 03.09.2006 18:26:42

    <p>jak właczyłem MC(media center) , to pokazały się trzy możliwości:</p><p>1.Skonfiguruj Automatyczne</p><p>2.Skonfiguruj Ręcznie</p><p>3.Pomin Konfurowanie</p><p>&nbsp;</p><p>i co wybrałeś , bo po właczeniu musza ci się takie możliwości pokzać!! , więc?</p>

  • gwiazdozbiór 03.09.2006 19:45:50

    Konfigurowałem w każdy ze sposob&oacute;w jaki jest możliwy. Speaykers - Dżwięk w głośnikach konfigurowałem na 2.0 i 5.1 i nic. Podejrzewam że muszę mieć poprostu wrzuconą kartę dżwiękową kt&oacute;rą Vista powinna zobaczyć jako urządzenie na płycie gł&oacute;wnej komputera a nie dzwięk jako z płyty gł&oacute;wnej ( dżwięk zintegrowany )&nbsp;, i w&oacute;wczas po konkretnej konfiguracji (w ustawieniach karty dżwiękowej) ,ustawień podejrzewam że coś powinno się pojawić.Ale to są jedynie tylko moje przypuszczenia.

gwiazdozbiór
Dodano:
03.09.2006 10:54:53
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1