Brak dostępu

Witam! Opis mojego problemu zacznę krótkim wstępem. Otóż nieoczekiwanie pojawił mi się podczas użytkowania komputera popularny "blue screen" -po chwili następował restart. Po ponownym uruchomieniu Windowsa, owy błąd pojawiał się po kilku sekundach. Postanowiłem więc odtworzyć z partycji recovery ustawienia fabryczne. Wszystko przebiegło pomyślnie. Lecz- nie mam dostępu do partycji D... Podczas każdej próby jej otwarcia mam komunikat: "System Windows: Odmowa dostępu". Jestem zalogowany jako administrator, system (Windows Vista Home) oczywiście oryginalny. Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki i serdecznie dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 9

Dziękuję bardzo! Pomogło! Wcześniej nie wiedziałem, że Vista automatycznie ustawia konto tak jakby na użytkownika normalnego, a nie administratora. Posłuchałem się Twojej rady, poczytałem o tym i wyłączyłem UAC. Teraz wszystko działa bez problemu. Dzięki wielkie jeszcze raz! P.S. Na przyszłość dla kogoś, kto będzie miał taki problem. Wklejam tekst ze strony www.tarnaski.eu, gdzie umieszczone jest rozwiązanie na mój problem. Jak wyłączyć UAC? Oto jeden ze sposobów: Klikamy Start->Uruchom i wpisujemy msconfig Przechodzimy do ostatniej zakładki czyli Narzędzia Odszukujemy na liście "Wyłącz kontrolę konta użytkownika" i klikamy przycisk Uruchom Zapisujemy zmiany i ponownie uruchamiamy system Cieszymy się wolnością
l426
Dodano
09.02.2009 19:05:04
Wyłącz UAC : ponel sterowania / konta urzytkowników Jesteś użytkownikiem, jeśli przyjmujesz uprawnienia przyjmuj na uźytkownika .
mysz 1
Dodano
09.02.2009 18:27:05
Zrobiłem jako właściciela użytkownika z którego korzystam. Jest nim jednocześnie administrator. Nie pomogło to jednak. Co myślicie o jakimś systemie life cd? Może tam ta partycja będzie widoczna, wtedy zrobię kopię ważnych danych. Następnie usunę wolumin i stworzę nowy. Dobry pomysł, czy raczej nie zadziała?
l426
Dodano
09.02.2009 17:55:20
Podejrzewam że problem tkwi w właścicielu dysku. Z tym że nie wiem jak dokładnie wygląda przejmowanie uprawnień w Viście. Jak się rozeznałem w googlach to wygląda to podobnie. Jednakże o autopsji nie mogę mówić. Wpisz w google: "przejmowanie uprawnień vista" i jakiś link sobie wybierz.
Razorek
Dodano
09.02.2009 17:48:31
Dodam nową informacje. Komputer zeskanowany AVG- podczas znalezienia jednego ostrzeżenia, gdy wcisnąłem : idź do lokalizacji, wtedy mogłem normalnie przeglądać zawartość partycji. Jednak po zamknięciu okna i próbie otwarcia przez "mój komputer" lub totalcomandera problem jest... Wirusów nie znalazło. W zarządzaniu dysków (uruchom -> diskmgmt.msc), okazało się, że jest on logiczny. Czy to normalne? Z tego co znalazłem przy pomocy wujka Google: "Dysk Logiczny jest to dysk stworzony na danej partycji i jest on tylko widoczny dla komputera. Na jednej partycji może być wiele dysków logicznych" Czyli wnioskując komputer widzi ta partycję, ale uzytkownik nie może się do niej dostać...?
l426
Dodano
09.02.2009 13:55:42
Robiłem to... Miałem komunikat "Ustawianie informacji o zabezpieczeniach dla... i tutaj nazwy wszystkich plików z tej partycji". Lecz nie likwiduje to błędu. Są tam bardzo ważne dla mnie dane (zdjęcia, materiały ze studiów) i nie chcę ich utracić. Jest szansa, że po instalacji Widnowsa XP, wszystko wróci do normy? Może jest jakiś sposób, żeby naprawić to w Windows Vista...?
l426
Dodano
09.02.2009 01:23:22
tzn robiłeś w taki sposób: 1)właściwości dysku D:2)zakładka zabezpieczenia 3)dla konta: "Administrators (nazwakompa\Administrators)" 4)dajesz Edytuj 5)i tam dopiero zmieniasz dla Administratora prawa, jeżeli Twoje konto ma prawa admina, albo dodajesz siebie poprzez nazwakompa/Twojlogin 6)Dalej Zapisz, czy też Akceptuj (sorry, ale używam angielskiej Visty) i pojawia się takie okienko gdzie pokazują się ścieżki dostępów do wszystkich plików i są zmieniane prawa Zakładam, że Twoje konto ma prawa Admina W sumie nie spotkałem się z innym rozwiązaniem problemu po samej reinstalce, czy też odzyskaniu systemu.... //////edit Ewentualnie możesz jeszcze zrobić tak: Wchodzisz w zabezpieczenia we właściwościach dysku, dla Administratora dajesz Zaawansowane, potem w zakładkę Właściciel i tam w polu Bieżący Właściciel wpisujesz nazwakompa\Twójlogin i dajesz Zapisz.
ry5i3kszczur
Dodano
09.02.2009 01:05:46
Właśnie w tym sęk, że próbowałem już ten sposób. Ustawiony jest maksymalny dostęp. Niby mogę robić wszystko z tą partycją, ale nadal nie mogę zobaczyć nawet jej zawartości. Dokładny komunikat, jaki mam to: Lokalizacja nie jest dostępna D:\ nie jest dostępny Odmowa dostępu
l426
Dodano
09.02.2009 00:46:20
spróbuj zmienić prawa dostępu do folderów/podfolderów/plików i to powinno pomoc. Wchodzisz w mój komputer, dalej właściwości dysku D:\, dalej zabezpieczenia i tam edytujesz albo zmieniasz dla siebie i będzie działało.
ry5i3kszczur
Dodano
09.02.2009 00:29:28
l426
Dodano:
09.02.2009 00:21:24
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1