Brak dostepu do C:\ ...Niemogę odzyskac praw admina...

Witam... chciałem zablokować dostęp do dysku C:\ dla grupy Użytkownicy (głównie chodziło mi o to aby siostra na swoim koncie niemiała do niego dostępu) zmieniając uprawnienia we właściwościach C:Teraz gdy chcę wejść na dysk C:\ widzę domowę dostępu... gdy chcę to zmienić we właściwościach nieuruchamia się edytor kontroli dostępu. Tak jak na screenie niżej podanym. http://xs137.xs.to/xs137/09111/ehhhh833.jpg Wcześniej aktywowałem sobie możliwość logowania na konto Administrator w panelu logowania, lecz i na tym koncie UAC żąda uprawnień i dzieje się taka sama sytuacja jak na podanym screenie. W trybie awaryjnym to samo. W jaki sposób mogę odzyskać prawa Administratora?

Odpowiedzi: 6

Zmiana haseł do kont dowolnego użytkownika z konta innego dowolnego pachnie mi nieco lewizną więc pozwolę sobie to nieco przykrócić. Zamykam wątek, chyba, że ktoś mnie przekona, że powinienem go odblokować.
XanTyp
Dodano
08.09.2009 00:08:19
Ej no to zjawisko się nasila...coraz częściej koś "poleca swój program" do rozwiązania jakiegoś zagadnienia. Po drugie temat ewidentnie odkopany po pół roku... Mniemam że to wszystko w celu zyskania dobrej pozycji w google. Szanuję charytatywną pracę, ale...
Razorek
Dodano
07.09.2009 23:57:42
[b]PRZEDSTAWIAM WAM ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW TEGO TYPU NA WINDOWS XP[/b] W tym miejscu polecam mój program - dzięki niemu w Windows XP (i chyba tych starszych win też) można bez żadnych komplikacji: 1. Utworzyć nowe konto administratora z poziomu jakiegokolwiek użytkownika 2. Zmienić hasło każdego konta z poziomu jakiegokolwiek użytkownika. 3. Nadać uprawnienia administratora standardowemu użytkownikowi z poziomu jakiegokolwiek konta. Do uruchomienia programu niezbędny najnowszy .NET Framework - tu był link. Ale już go nie ma.
Alquadron
Dodano
07.09.2009 18:39:10
sry że post pod postem ale chcę uwidocznić postępy... jakoś sam doszedłem do rozwiązania... korzystanie z fukcji icacls w wierszu poleceń niedawało oczekiwanych efektów dopiero odpalenie wiersza poleceń z oryginalnej płytki z Vistą dało mi prawa nadrzędne i skorzystałem z icacls C:\ /grant Administrator:F później restart juz bez płytki z systemem, logowanie na Administrator... wyłączyłem UAC za pomocą msconfig.exe.... restart... w tryb awaryjny z obsługą sieci poustawiałem prawa dostępu do dysku C:\ tak jak było wcześniej.. restart i już na swoim koncie włączyłem ponownie UAC.... ///Jeśli ktoś niemoże zrozumieć tego co napisałem to znaczy że niejest [color=darkred]********[/color] A jeśli bardzo chce to koniec lenistwa czas wytężyć umysł. BB [color=darkred]Udało Ci się rozwiązać problem, to fajnie. "[b]Sry[/b]" za wycięcie ale takie oceny pozostaw sobie w kieszeni. A postępy możesz dodawać, poprzedzając je w reedycji swoich postów taką wstawką:[/color] [b]//edit[/b] Xan.
Vesto43
Dodano
16.03.2009 17:02:29
Tak, to byłby dobry pomysł ale tylko wtegy gdy edytor kontroli dostepu by sprawnie działał... Przyjrzyjcie się uważnie screenowi który zamieściłym wyżej... UAC poblokowało mi dostęp ale konsola UAC niechcę się załadować... i w tym problem. Jeśli konsola się nieładuje to gdzie mam potwierdzić że jestem adminem?
Vesto43
Dodano
11.03.2009 15:36:41
moze wylacz UAC ? (opis jest w google) .
Ukey
Dodano
11.03.2009 01:53:47
Vesto43
Dodano:
10.03.2009 23:21:16
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1