Brak dostępnych sieci mimo działającej sieci?

Witam, natknąłem się dziś na pewien problem, z którym nie mogę się uporać. Mianowicie komputer przestał widzieć sieci Microsoft Network. Komputer działa na Win XP pro w sieci LAN i korzystał z zasobów na serwerze. Dziś okazało się, że ani ze zdalnym dyskiem ani z żadnym komputerem w sieci nie można się połączyć z powodu "[b]Braku dostępnych sieci[/b]". Sprawa jest o tyle inna (dziwna), że mogę spingować w/w serwer a nawet połączyć się z nim przez zdalny pulpit MS. Nie mogę natomiast wyświetlić żadnej sieci. Zauważyłem również, że pole "[b]Identyfikator sieciowy[/b]" (Mój komputer > Właściwości > Nazwa komputera) jest wyszarzone i nieaktywne - jak to można włączyć? Nie mogłem wyszukać odpowiedzi na forum ani w google - czy ktoś może wie jak to naprawić inaczej niż reinstalując system? Z góry dziękuję za pomoc, MIK dodatkowo: - inne komputery w sieci LAN (ta sama i inne grupy robocze) nadal widzą dane (dyski) na serwerze bez problemu - serwer ma ustawioną nazwę domeny - podejrzewam, że problem może być połączony z brakiem możliwości ustawienia Identyfikatora sieciowego? - tak, restartowałem już wszystko i nie pomogło ;)

Odpowiedzi: 1

Przyczyny problemu nie znalazłem ale rozwiązanie dość proste pomogło: reinstalacja systemu (normalnie z poziomu Windowsa). Pozdrawiam, MIK
mik360
Dodano
28.10.2009 15:00:35
mik360
Dodano:
27.10.2009 14:03:59
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1