Brak chmurki informacyjnej

Witam, mam problem z Vistą Home premium. Otóż programy nie wyświetlają chmurki informacyjnej. Skonfigurowane są prawidłowo, ale pomimo to chmurka się nie pokazuje. Np. AQQ (komunikator, coś jak GG dla niewiedzących) nie wyświetla chmurek o nowych wiadomościach, nawet Windows Update nie pokazuje że "Aktualizacje są gotowe do zainstalowania", itp... Jest możliwość włączenia tej chmurki?

Odpowiedzi: 3

Mam taki sam problem jak Lauri455, nie wyświetlają mi się chmurki. Jedyna różnica to że mam Viste Business... Dodałem wpis do rejestru (nie było go w ogóle, musiałem stworzyć nowy) i działa ale tylko przez pierwsze kilka minut po restarcie... Po chwili znowu przestaje działać :neutral: ...
smailey
Dodano
24.09.2008 14:30:32
Problem rozwiązał się sam, ale żeby nie było tak łatwo teraz dzieje się coś innego: Aplikacja powodująca błąd Explorer.EXE, wersja 6.0.6001.18000, sygnatura czasowa 0x47918e5d, moduł powodujący błąd ntdll.dll, wersja 6.0.6001.18000, sygnatura czasowa 0x4791a7a6, kod wyjątku 0xc0000374, przesunięcie błędu 0x000b015d, identyfikator procesu 0x9dc, godzina rozpoczęcia aplikacji 0x01c8e1a47c2bbc0c. Pogooglowałem trochę, i z tego co się orientuję to ten problem jest nierozwiązywalny. Co ciekawe, błąd wyskakuje kiedy otwietam menu podręczne większych plików exe (2MB i więcej). Możemy dołożyć do tego fakt, że różne programy się zawieszają czasowo (np. pisząc tego posta Opera czasami się zawiesza).
Lauri455
Dodano
09.07.2008 13:24:11
[quote=Lauri455]Witam, mam problem z Vistą Home premium. Otóż programy nie wyświetlają chmurki informacyjnej. Skonfigurowane są prawidłowo, ale pomimo to chmurka się nie pokazuje. Np. AQQ (komunikator, coś jak GG dla niewiedzących) nie wyświetla chmurek o nowych wiadomościach, nawet Windows Update nie pokazuje że "Aktualizacje są gotowe do zainstalowania", itp... Jest możliwość włączenia tej chmurki?[/quote] Spróbuj w rejestrze znaleźć odpowiedni wpis i zamienić wartości. Szczegóły podaję poniżej: [ uruchomić program Regedit poprzez polecenie Uruchom ] Adres klucza rejestru: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced Nazwa wpisu: EnableBalloonTips Wartość wpisu: 0 [ Zamienić wartość wpisu na 1 ].
ChrisGud
Dodano
08.07.2008 23:42:39
Lauri455
Dodano:
08.07.2008 20:18:29
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1