bootowanie linuxa z dysku

mam mały problem
mam linuxa polskiego na dysku ale mi się wejście zepsuło na płycie od CD–ROM'u i niemoźna go podłączyć


chciałbym zrobić dyskietkę (o ile jest to moźliwe a chyba napewno wiem źe da się 8) ), która w DOS'ie po jej włoźeniu odpala pliki znajdujące się w folderze na dysku i zaczyna się instalowanie linuxa
mam windowsa xp sp2 i linuxa nigdy nieinstalowałem ale chcę to zrobić


proszę o pomoc
pozdrawiam

Odpowiedzi: 7

@sparky weź kiedy zapukaj do mnie na gg to pogadamy :lol:
płytkę da się załatwić 8)
pozdro
octron
Dodano
07.04.2006 09:12:51
Ubuntu (a tak wlasciwie Kubuntu) uzywalem przez pol roku i bylem zadowolony.

Jesli masz obszar dysku juz przeznaczony pod linuksa to instalator sam go sformatuje (w zasadzie potrzeba mu conajmniej dwoch partycji tzn swap'u i reszty oznaczanej '/')

Mozesz mi jedna z tych 140 cd podeslac... ;)
sparky
Dodano
07.04.2006 02:30:56
ściągać mi się niechce a jak juź mam tego to chce go zainstalować
za 2 tygodnie przyjdzie mi ubuntu za friko 70x2=140 płytek hehe
jakoś to porozdaje znajomum 8)
moźe z tamtym niebędzie problemów
i jeszcze jedno pytanie ... czy oprócz zformatowanej partycji trzeba coś jeszcze robić przed instalowaniem linuxa??
pozdro
octron
Dodano
07.04.2006 02:26:49
prawdopodobnie grub albo lilo (programu rozruchowe) niepoprawnie zidentyfikowaly windowsa i nie dodaly do listy. Ponowna instalacja xp nadpisala mbr (master boot record) i znowu odpala tylko windows.

czemu upierasz sie przy tym Pingwinku? Nie znam tej dystrybucji i dlatego proponuje Suse albo Fedore – przy instalacji poprawnie wszystko prawie same zidentyfikuja i bedziesz mial dwa systemy do czego dazysz.
sparky
Dodano
07.04.2006 01:31:23
partycja jest bo po tym incydencie zaistalowałem xp'ka
czy moźe jest jakiś poradnik jak zainstalować linuxa
Pingwinek GNU/Linux 1.0preview3 :?:
pozdrawiam
octron
Dodano
29.03.2006 17:11:11
Hmm? Moze instalator usunal Ci partycje z Windowsem?
brtx
Dodano
29.03.2006 01:17:20
nikt się niezainteresował moim tematem ale mam jeszcze jeden problem bo tamten rozwiązany :)
jak zainstalować Pingwinek GNU/Linux 1.0preview3 L (LiveCD) który jest na tej stronie http://home.gna.org/pingwinek/index.html
włączył mi się instalator i wpisuje install.
cś mi się tam kopiuje i po zakończeniu pisze, źe mam pamiętać, źe on bootuje się z płyty czy coś takiego (2 z angola 8) )
potem naciskając exit wychodzę z instalatora i restartuje się komputer.
Wszystko poprawinie ale przy oknie, jak bootuje pliki z dysku pisze, źe niema zainstalowanego windowsa :?
po tym, jak juź wykrywa dyski i cd–rom zlicza pamięć(następne okno)
o co chodzi??

proszę o pomoc
octron
Dodano
29.03.2006 01:08:12
octron
Dodano:
27.03.2006 19:52:28
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1