Blue screeny i błędy w podglądzi ezdarzeń

Codziennie po włączeniu komputera mam następujące wpisy w [b]Panel sterowania > Podgląd zdarzeń > system[/b]: [i][color=blue]2010-05-17 07:13:01 service control manager Usługa HID Input Service zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd: Nie można odnaleźć określonego pliku. 2010-05-17 07:13:01 service control manager Nie można uruchomić usługi ASPI32 z powodu następującego błędu: Nie można odnaleźć określonego pliku.[/color][/i] Nieraz do tego dochodzi [i]blue screen[/i] po którym następują znowu powyższe dwa wpisy. Wygląda to wtedy np. tak: [i][color=blue]2010-05-16 16:39:14 service control manager Usługa HID Input Service zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd: Nie można odnaleźć określonego pliku. 2010-05-16 16:39:14 service control manager Nie można uruchomić usługi ASPI32 z powodu następującego błędu: Nie można odnaleźć określonego pliku. 2010-05-16 16:39:02 save dump Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x100000d1 (0x00000000, 0x00000002, 0x00000000, 0xe2427c0d). Zrzut zapisano w: C:\WINDOWS\Minidump\Mini051610-01.dmp.[/color][/i] Dzisiaj dołożyłem do komputera drugi bank pamięci 1GB i w ciągu 2 godzin miałem 10 błędów o treści jak w pierwszej części, w tym 5 blue screenów i resetów komputera. Blue screeny występują najczęściej przy pracy w internecie, przeglądanie stron i filmików ale potrafi też być reset w trakcie rozmowy na gadu-gadu albo przy przeglądaniu plików. Sytuacja taka występuje u mnie od ponad 2 lat, począwszy od pierwszego dnia zakupu nowego komputera. Wymieniono w nim wszystko poza płytą główną i bez skutku. Obserwacje 1-2 dniowe u sprzedawcy akurat nic nie wykazały, gwarancja minęła a ja mam cały czas problem. :-& Nieraz jest spokój z blue screenami przez okres nawet kilku tygodni a nieraz jest ich kilka dziennie. Jestem kompletnym laikiem w zakresie informatyki, więc będę wdzięczny za każde wyjaśnienie w tym temacie.

Odpowiedzi: 9

Najlepiej więc - każdy nowy problem traktuj indywidualnie, tworząc nowy wątek - w odpowiednim dziale. Unikniesz szansy przegapienia i zamieszania w jednym wątku, jak dotychczas. I zakończymy już ten offtop. Chciałbym przeczytać odpowiedź na moje ostatnie pytania.[quote]czego konkretnie to dotyczy? Jakie masz objawy? Co nie działa lub z przerwami? Goglarka podpowiada wiele różnorakich objawów, które towarzyszą temu komunikatowi.[/quote]
XanTyp
Dodano
24.05.2010 17:27:09
Dopisałem nowy, ponieważ nie wiedziałem, czy edycja starego powoduje także jego pojawienie się na liście nowych postów. Jeśli tak to mogę dopisywać cały czas do swojego pierwszego wątku wszystkie następne. Nie wiem tylko czy nie spowoduje to bałaganu, który z nich będzie już wyjaśniony a który nie.
Lukas49
Dodano
24.05.2010 12:06:20
Możesz kontynuować wątek choćby do upojenia, nie bronię. Jakkolwiek, skoro funkcja edycji nie jest Ci obca, powinieneś był pociągnąć temat w jednym poście, zamiast dopisywać kolejny. Myślę, że oddzielność nowego problemu dało by się zauważyć równie skutecznie, co teraz. A w kwestii ostrzeżenia z podglądu zdarzeń: czego konkretnie to dotyczy? Jakie masz objawy? Co nie działa lub z przerwami? Goglarka podpowiada wiele różnorakich objawów, które towarzyszą temu komunikatowi.
XanTyp
Dodano
24.05.2010 11:56:20
Szczerze przyznam, że nie wiem o co chodzi z tym warnem. Nie było przecież żadnych uwag co do stworzenia przeze mnie nowego tematu. Dopisałem do niego drugi problem, ponieważ uważałem, że nadaje się on do kontynuacji w tym samym temacie. Może zbyt szczegółowo piszę o problemach, ale sądzę, że wiele starszych osób (mam ponad 60 lat) nie jest specjalistami od informatyki. Robię to podświadomie ponieważ sam mam problemy ze zrozumieniem wielu używanych przez Was terminów. Funkcji EDYTUJ używam i to bardzo często poprawiając wielokrotnie swoje posty.
Lukas49
Dodano
24.05.2010 11:23:19
[b]START > Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Podgląd zdarzeń > Aplikacja[/b] [color=blue][i]Typ zdarzenia: Ostrzeżenie Źródło zdarzenia: EventSystem Kategoria zdarzenia: (52) Identyfikator zdarzenia: 4354 Data: 2010-05-23 Godzina: 09:17:26 Opis: System zdarzeń modelu COM+ nie mógł zwolnić metody ConnectionMadeNoQOCInfo dla subskrypcji {A82F0E80-1305-400C-BA56-375AE04264A1}-{00000000-0000-0000-0000-000000000000}-{00000000-0000-0000-0000-000000000000}. Subskrybent zwrócił HRESULT 80004001. Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.[/i][/color] Może znajdzie się specjalista, który wyjaśni przyczynę takiego ostrzeżenia? #-o
Lukas49
Dodano
23.05.2010 11:40:33
  • XanTyp 24.05.2010 01:17:37

    [quote=Lukas49]Może znajdzie się specjalista, który wyjaśni przyczynę takiego ostrzeżenia? #-o [/quote]Nie, ale znalazł się specjalista od nadania Ci warna za olewanie regulaminu. Flood się kłania kolego. Funkcja [[b]EDYTUJ[/b]] nie gryzie.

Informuję, że problem mam już z głowy! :wtf: Na forum PEB znalazłem problem z nie działającą myszką. Moderator tego forum napisał szczegółowo, tak że nawet taki laik ja wiedział co zrobić aby usługa HID zaczęła działać! A więc należy mieć w C:/Windows/System32 trzy pliki niezbędne do działania tej usługi oraz odpowiednie wpisy w rejestrze systemowym. Oto niezbędne pliki i ich umiejscowienie: 1. [b][i]hidserv.dll[/i][/b] - [b][i]C:WINDOWS\system32[/i][/b] 2. [b][i]mouhid.sys[/i][/b] - [b][i]C:WINDOWS\system32\drivers[/i][/b] 3. [b][i]mouclass.sys[/i][/b] - [b][i]C:WINDOWS\system32\drivers[/i][/b] Pliki niezbędne do działania HID miałem, więc należało tylko zrobić wpis do rejestru. Podaję pełen tekst informacji o wpisie, czyli wszystko co należy zrobić: 1. [b][i]START[/i][/b] > [b][i]Uruchom[/i][/b] > wpisz polecenie [color=red]regedit[/color] 2. Odszukaj gałąź rejestru o nazwie [b][i]HKLM/SYSTEM/CONTROLSET001/SERVICES/HIDserv/Parameters[/i][/b] oraz gałąź [b][i]HKLM/SYSTEM/CONTROLSET002/SERVICES/HIDserv/Parameters[/i][/b] (może być Controlset003 zamiast 002 - tak było w moim przypadku) 3. W obydwu rejestrach powinien znajdować się klucz o nazwie: [b][i]ServiceDll (REG_EXPAND_SZ)[/i][/b] i wartości [b][i]%SystemRoot%\System32\hidserv.dll[/i][/b] W moim przypadku był tylko wpis REG_SZ (wartość nie ustalona). Dopisałem więc ten zalecany. Jak to zrobić? 1. Po odnalezieniu szukanej nazwy i zaznaczeniu jej ostatniego elementu, czyli [b][i]Parameters[/i][/b] w oknie po prawej kliknij PPM (prawy przycisk myszy) i wybierz [b][i]Nowy[/i][/b] > [b][i]Wartość ciągu rozwijalnego[/i][/b] 2. Wpisz nazwę [color=red]ServiceDll[/color] - pojawi się nowy wpis o nazwie [i]ServiceDll[/i] i typie [i]REG_EXPAND_SZ[/i] 3. Aby dać mu zalecaną wartość kliknij 2x na nim i wpisz [color=red]%SystemRoot%\System32\hidserv.dll[/color] 4. Powtórz dokładnie to samo dla obydwu wymienionych wcześniej kluczy rejestru. Po restarcie komputera w moim przypadku miałem już usługę HID uruchomioną. :mryellow: Słowa wielkiego podziękowania należą się moderatorowi forum [size=6][b][color=blue]PEB[/color][/b][/size] o nicku [size=6][b][color=blue]prezess212[/color][/b][/size]
Lukas49
Dodano
23.05.2010 03:30:11
[quote=Lukas49]sprawdzałem ją dość długo (prawie 3000%)[/quote]Norma jak za komuny. Gierek by się popłakał z radości. Szkoda, że trochę taka jakaś absurdalna... Wychodzi, że wykonałeś 30 testów w kółko #-o Doczytałeś do końca ten wątek? Próbowałeś drugiej rady (poza scalaniem pliku reg)?
XanTyp
Dodano
22.05.2010 16:17:55
Na wstępie bardzo dziękuję za zainteresowanie moimi problemami. Jesteś jak na razie jedyną osobą, która stara się coś pomóc w ich usunięciu. Jeśli chodzi o radę dotyczącą pamięci ściągnąłem programik który polecałeś. Oczywiście wykrył on mnóstwo błędów w dokupionej kości pamięci. W fazie 10% miał ich już ponad 800, dalej nie sprawdzałem tylko zwróciłem pamięć do firmy w której ją kupiłem. Moja stara pamięć jest bez zarzutu, sprawdzałem ją dość długo (prawie 3000%) i nie miała żadnych błędów. W tej chwili nie mam żadnych blue screenów. :lol: Wracając do błędów w podglądzie zdarzeń poradziłem sobie już z problemem [b]ASPI32[/b], po prostu ściągnąłem i zainstalowałem najnowszy sterownik aspi_471a2. Od tego momentu w podglądzie zdarzeń pozostał mi tylko błąd dotyczący [b]HID.[/b] Odnośnie niego znalazłem dużo szczegółów w grupie dyskusyjnej forum alt, post zatytułowany [url=http://groups.google.pl/group/alt.pl.comp.os.windowsxp/browse_thread/thread/1526d7af74357980]Włączenie usługi HID Input Service[/url]. Niestety, nie udało mi się wpisać tej usługi do rejestru systemowego i nadal mam ją nieaktywną. ](*,)
Lukas49
Dodano
22.05.2010 12:18:56
Na początek zastosuj się do porad o debugowaniu i zapodaj informacje: http://www.searchengines.pl/lofiversion/index.php/t125255.html Przy okazji przetestuj pamięci programem memtest: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/testowanie_i_diagnostyka/MemTest.html
Ucho
Dodano
19.05.2010 21:28:31
Lukas49
Dodano:
19.05.2010 20:47:46
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1