Blue Screen przy graniu w gry.

Witam, od jakiegoś czasu mam dziwny i denerwujący problem, mianowicie: podczas grania w gry GRID, TDU, Bloodrayne 2 system po jakichś 2 min się wiesza, i pojawia się ekran śmierci. Problem pojawia się także przy każdej nowo zainstalowanej grze... Żeby było śmieszniej: CS:Source, Burnout: Paradise, ToCA3 i HoMM V działają normalnie! Ktoś wie, w czym tkwi problem? Posta tego piszę w obawie, że gra Fuel (która ma premierę w piątek, i mam zamiar na nią wyłożyć 130 zł) także mi wysypie po 2 min grania, i będę 6 miesięcy czekania i 130 zł do tyłu...

Odpowiedzi: 7

Ok, koniec dyskusji o niczym. Możecie podyskutować sobie o tym na PM. Zamykam.
XanTyp
Dodano
07.09.2009 11:24:31
Mam urlop i dobry nastój :) Dwa tygodnie uznajmy za jednorazowo dopuszczalne naciągnięcie. Ogólnie, jak dla mnie, to cały wątek podchodzi pod kasatę. [b]TreCool[/b] rozpoczął coś, co przerosło jego możliwości już na poziomie odnalezienia dziennika zdarzeń w systemie - dalsze wskazówki wpędziły go w depresję i wyrwały mu klawiaturę z kompa na amen...
XanTyp
Dodano
06.09.2009 10:58:08
Wypowiedziałem się na temat mitu przegrzewającego się sprzętu w innym temacie i nie mam zamiaru tego powielać... A co Xan jeżeli chodzi o odkopywanie postów? 2 tygodnie jeszcze przejdą czy już jest granica?
Razorek
Dodano
06.09.2009 01:25:10
  • lukasz_z 06.09.2009 16:34:44

    [quote=Razorek]Wypowiedziałem się na temat mitu przegrzewającego się sprzętu w innym temacie i nie mam zamiaru tego powielać...(...)[/quote] Twierdzisz, że przegrzewanie się podzespołów komputera nie ma wpływu na stabilność systemu? A to ciekawe...

Sprawdź temperatury może coś się przegrzewa.
lukasz_z
Dodano
05.09.2009 18:17:58
Spróbuj zaktualizować wszystkie sterowniki [szczególnie od Karty graficznej] , DirectX :) Jeżeli to nie pomoże, to spróbuj zrobić Format, jeżeli Format nic nie da, to być może masz problem z sprzętem :(. Możesz mieć uszkodzoną kartę grafiki, dysk. BlueScreen'y są często powodem wadliwego działania sprzętu, ale niekiedy, po prostu błędu wywoływanego przez sterowniki. Sprawdź też, jak już prędzej wspominano czy nie ma żadnych logów z błędem, w ,,podglądzie zdarzeń" (,,Panel Sterowania>Wydajność i Konwersacja>Narzędzia Administracyjne>Podgląd Zdarzeń" < podałem przykład z Windows XP :d/ ) Być może ,,Ekran Śmierci" wyskakuje bo przegrzewa sie Tobie sprzęt, wyjmnij boczną ,,Klapę" od kompa i sprawdź czy coś się zmieni :] PoZdRo :)
jarek2045
Dodano
05.09.2009 15:48:53
Musisz najpierw znaleźć przyczynę, bo może się okazać że w sprzęt musisz zainwestować, a nie w grę. Jednakże pozostajemy w wierze że to kwestia oprogramowania. Czyli interesuje nas kod wyświetlanego błędu i logi systemowe. Jak którąś z tych rzeczy będziesz miał to wrzuć to będziemy myśleć dalej...
Razorek
Dodano
21.08.2009 00:10:36
Przeglądałeś podgląd zdarzeń w systemie? Nic tam nie ma?
XanTyp
Dodano
03.07.2009 14:02:10
TreCool
Dodano:
01.07.2009 19:11:36
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1