blue screen i restart

Witam Dzisiaj rano chcąc zainstalować pewien program który jak się okzało nie był tym czym miał być czyli inaczej mówiac stałem się ofiarą i teraz ... pracować mogę tylko na awaryjnym cały czas na około restrt z blue screenem i błędami: [b]0x00000024 (0x001902fe, 0xf78d2280, 0xf78d1f7c, 0x089d285df)[/b] Przywracanie systemu nic nie daje, komputer przeskanowany programami on-line lika rzeczy wykrytych i usuniętych ale problem restartów nada pozostał odnośnie błędu 0x00000024 co nieco poczytałem ale zwykle odnosi się on do błędów HDD a w szczególności NTFS oczywiście jest taka mozliwość, że że robactwo mi nieźle namieszało ale jakby nie patrzać pracuję teraz na komputerze a więc .. ? zatem zakładam że robactwo robi wszystko abym myslał, że mam uszkodzoną strukturę HDD - pczywiście to tylko takie domyslunki zielonego więc cóż można uczynić aby przywrócić lapa do normalności ? założeń jest kilka których chciałbym się jednak trzymać, otóż system to winXP SP3 lap Sattelite a200 restr w tym momęcie raczej chciałbym uniknąc ze wzgl na dość znaczną ilość danych a w tym przypadku niemam specjalnie mozliwości ich przeniesienia więc może znajdzie się magik co to pomoże Za wszelką pomoc sedeczne dzięks

Odpowiedzi: 4

dzięki za chęci ale już po sprawie brak czasu zmusił mnie do formata system śmiga, błędów brak był to po prostu robal którego działanie miało na celu zobrazowanie efektów uszkodzonego dysku a brak czasu nie pozwolił mi na dogłębniejszą analizę tego świństwa jeszcze raz dzieki za chęci ... pzdr
tbrally
Dodano
18.11.2009 15:33:45
W takim razie sprawdź dysk na błędy (najlepiej programem producenta dysku). Jaki masz dysk w tym lapku odczytasz np. z Everesta (wgraj i sprawdź). Wtedy ściągnij ze strony producenta dysku program narzędziowy odpalany z dyskietki lub płyty. Radziłbym jednak najpierw coś pokombinować i jednak zgrać ważne dane.
Ucho
Dodano
17.11.2009 21:28:36
witam ponownie no niestety powyższe działanie nie przyniosły żadnego efektu tzn tym razem sprawdzanie dysku było widoczne a w wyniku widniał komunikat, że CHKDSK znalazł i naprawił przynajmniej jeden błąd w tym woluminie - niestety nie przynioslo to zadnego efektu. Inne działania z podanych linków także nie dają żadnych efektów W podglądzie zdarzen widnieje kilka błedów ale nie związanych z NTFS natomiast dla; SYSTEMU - DCOM - FTDISK - SPTD APLIKACJI - CRYPT32
tbrally
Dodano
17.11.2009 21:17:07
No to zastosuj kilka z poniższych porad i zobacz efekty: http://www.searchengines.pl/lofiversion/index.php/t66654.html http://support.microsoft.com/kb/228888/pl PS. chkdsk /r uruchamiałeś ?
Ucho
Dodano
17.11.2009 01:56:09
  • tbrally 17.11.2009 09:48:37

    [quote=Ucho] PS. chkdsk /r uruchamiałeś ?[/quote] tak użyłem ale co dziwne nie było widać działania ani podsumoiwania tylko HDD "mruczał" a po restarcie nadal to samo w wolnej chwili sprawdzę jeszcze powyższe linki dzięki

tbrally
Dodano:
17.11.2009 00:56:08
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1