Blokowanie zmiany adresu IP

Witam, Potrzebuję jakiegoś skutecznego w 100% bezpłatnego i legalnego do użytku komercyjnego sposobu lub programu który pozwoli mi zablokować opcję zmiany adresu IP na koncie bez ograniczeń (WIN XP PRO). Chodzi o to że mam aplikację która działa jedynie na koncie administratora i wykorzystuje do tego lokalną sięć (adres IP), a potrzebuję zablokować dostęp do internetu na tym komputerze. Najprościej mi to zrobić poprzez nie wpisywanie DNS-ów ale każdy kto wie o co biega (a mam taką osobę) wpisuje sobie je i korzysta z dobrodziejstw sieci. Chyba że ktoś inny zna jakiś sposób legalny !! ?? Dodam jeszcze że nie wchodzi w grę blokada portu 80 oraz 23.

Odpowiedzi: 15

Bedzie ciezko, user zawsze moze zmienic sobie ip, zmienic mac adres i pobrac nowe ip z dhcp, uzyc serwerow proxy do ominiecia blokowanych/dozwolonych stron www, uzyc konta shelowego dzialajacego na dowolnym porcie na innym serwerze do tunelowania polaczenia. Ograniczyc go moze tylko wyobraznia i wiedza. Tak na prawde to musisz zmienic polityke firmy-szefa do osob naduzywajacych internetu. Pierwsze przylapanie - upomnienie, drugie - zwolnienie. Albo ktos przychodzi do pracy pracowac albo sie obijac. P.S Nie badz zbyt restrykcyjny. Przegladanie onetu czy wp lub sprawdzenie poczty pare razy w ciagu dnia to nie zaden problem. Gorzej gdy ktos zaczyna grac w gierki on-line, sciagac pliki z rapida, otwiera 3 zdalne sesje remote desktop i obciaza lacze w 50%.
pik78pl
Dodano
01.02.2010 10:51:59
Miałem Edimaxa do niedawna (i pewnie miałbym go nadal, gdyby nie padła w nim antena) i o ile pamiętam, była dołączona do niego płyta z softem. Chyba, że akurat twój model nie miał tego dodatku do pudełka...
XanTyp
Dodano
31.12.2009 00:59:23
girribaldi - Edimax to jest producent - a nawet w najprostszym sprzęcie można znaleźć parę ciekawych opcji. Ale jak chcesz. Ja nie jestem pracownikiem BOR żebym miał zapędy do przeprowadzania jakichś przesłuchań. Opis jak zablokować dostęp do internetu dla konkretnego komputera przy pomocy opcji routera znajdziesz bez problemu na stronie Edimaxa.
Veers
Dodano
30.12.2009 18:20:53
Router jakiś Edimax - najzwyklejszy więc żadnych zaawansowanych opcji nie ma na nim. Dlatego że firma nie ma zbytnio kasy w tej chwili a potrzeba jej takiego rozwiązania :) - dopiero w przyszłości planujemy rozwiązanie UTM np. NETASQ. Ale do echo przyszłości bo takie cacko trochę kosztuje.
girribaldi
Dodano
30.12.2009 13:33:31
Wydawało mi się że "pisaliśmy" o usuwaniu, a mnie raczej chodzi o zmianę routingu.....
Veers
Dodano
30.12.2009 12:35:13
Może od początku: Co to za router? Skończmy już to gdybanie. [b]Veers[/b], o MAC-ach klikaliśmy już na wstępie ;)
XanTyp
Dodano
30.12.2009 12:18:00
I tu dochodzimy do tajemnicy jaką jest posiadany router ....
Veers
Dodano
30.12.2009 12:16:31
1. Czy jak zablokuję mac-a to będzie dostęp swobodny do sieci lokalnej ?? 2. Nie odpowiada mi blokowanie mac-ów bo można sobie go bardzo łatwo podmienić na jakiś inny z komputera na którym jest internet piętro wyżej.
girribaldi
Dodano
30.12.2009 11:49:25
A po co aplikacja? Nie można zablokować adresu MAC na routerze ?
Veers
Dodano
30.12.2009 10:38:40
Niestety :(
girribaldi
Dodano
30.12.2009 08:38:05
Nie masz do swojego routera żadnej aplikacji wspomagającej? Producent niczego takiego u siebie nie udostępnia?
XanTyp
Dodano
30.12.2009 00:49:55
powiedzmy że zdałoby to efekt - gdyby to było pod Windowsa, darmowe i legalne :) wtedy ustaliłbym że bez hasła nie ma nikt dostępu przez 24h i po sprawie .
girribaldi
Dodano
30.12.2009 00:16:57
W moim Linksysie jest taka fajna aplikacja wspomagająca współpracę z nim, dzięki której mogę zaplanować, w jakich godzinach konkretny użytkownik może mieć dostęp do internetu. Inni - nie znając hasła do tej aplikacji - mogą utracić "nagle" połączenie do netu - bez utraty dostępu do sieci lokalnej. O takie rozwiązanie ci chodzi?
XanTyp
Dodano
29.12.2009 11:42:36
Napisałem że dostęp do sieci lokalnej musi być na danym komputerze a internet zablokowany natomiast na innym komputerze podpiętym pod ten sam router ma być internet - dlatego rozwiązanie na routerze nie przejdzie.
girribaldi
Dodano
29.12.2009 09:04:04
Skoro sieć działa w oparciu o router i kabel/wifi - wystarczy usunąć MACadres odbiorcy. Jeśli przez kabel - wyjąć wtyczkę. Na co tu jakieś programy? Chyba, że nie napisałeś dokładnie o możliwościach dostępu owego kogoś do routera.
XanTyp
Dodano
29.12.2009 00:44:09
girribaldi
Dodano:
28.12.2009 20:49:44
Komentarzy:
15
Strona 1 / 1