Blokowanie dostępu do internetu LAN

Witam W firmie mam mała siec, składającą sie z 10 komputerów. Wszystkie podłączone są do jednego routera. Chciałbym co poniektórym pracownikom zablokować dostęp do netu, ale aby nadali mogli przesyłać pliki poprzez sieci LAN. W sieci nie ma żadnego serwera. Czy da się to jakoś zrobić?:rolleyes: proszę o pomoc

Odpowiedzi: 4

Nie wszystkie routery mają dość możliwości w konfiguracji, aby zaimplementowac jakies wyszukane reguły w ograniczeniu dostępu do określonych usług. W szczególności jeżeli chodzi o administrację dla kilkunastu lub więcej użytkowników lub najczęściej dla usług wychodzacych z LAN do Internetu. Mozna to zrobić za pośrednictwem okreslonego sprzętu (ja polecam routery Draytek Vigor) lub za pomoca softwarowych firewall' (polecem Commodo Firewall Pro - z blokada na hasło). Wspomniany przeze mnie router posiada nie tylko możliwość operowania na grupach użytkowników, ale również na czasowe ograniczenie w dostępnie do usług (np. w czasie pracy nie mozna gg, a po pracy, można - to wszystko dzieje się automatycznie).
PiracyOEM
Dodano
05.09.2008 09:51:46
W routerze w zakładce access restrictions można zablokować dostęp do internetu, bądź wybranych usług/portów. Zrób tak: Zakładka access restrictions: Status zaznacz enable w Enter Policy Name: wpisz jakąś nazwę dla ustawianej blokady - cokolwiek w edit list of PCs wpisz MAC adresy kart sieciowych komputerów którym chcesz zablokować dostęp do internetu. Zaznacz DENY Internet access during selected days and hours Days - everyday Times - 24 hours I na koniec save settings.
SLAY3R
Dodano
02.02.2008 18:54:48
ja mam takie coś: http://www-pl.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Product_C2&childpagename=PL%2FLayout&cid=1153780604582&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper&lid=0458216000B01
tomchem
Dodano
02.02.2008 18:27:05
Wszystko zależy od routera i jego możliwości (funkcji). Bez podania modelu to można tylko odpowiedzieć, że sie da, albo się nie da. Zajrzyj do manuala swojego sprzętu.
wojtt
Dodano
02.02.2008 17:39:26
tomchem
Dodano:
02.02.2008 16:38:56
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1