Bład z instalacją SP2 i problem z tworzeniem kont userów

Witjcie. Mam małe poblemiki: 1. Przy instalacji SP2 do Visty Home Premium mam błąd E_NOINTERFACE (0x80004002) (sam pobrałem, nie przez Update'a). Czemu? Co robię źle i jak temu zaradzić? Dodam, że Mój WindowsUpdate nie widzi SP2 jako możliwego do pobrania, zainstalowany też ów SP nie jest (SP1 jest zainstalowany). 2. Nie mogę tworzyć kont użytkowników w Viście. Tzn. niby konta się tworzą, ale jak się logujęna nie, to po 5 min. komunikatu "Przygotowywanie pulpitu..." pojawia się samo niebieskie tło bez paska zadań, po uruchomieniu taskmgr-a albo processexplorera (sysinternals) widać, że nie uruchomiło się explorer.exe. Jak uruchamiam to się od razu wyłącza, a jak uruchomię z uprawnieniami admina to pojawia się pulpit admina, a nie ten właściwy (tzn. np. moje pliki). Poza tym okienka mają styl rodem z Windows 95. Bardzo proszę na możliwie szybką odpowiedź...

Odpowiedzi: 11

burtek - ślepy prowadzi głuchego (albo na odwrót). Zacznijmy więc od podstaw: konfiguracja: wersja systemu: błędy w PZS:
Veers
Dodano
17.10.2009 12:31:10
Podgląd zdarzeń? Trochę to duże... Który fragment przytoczyć?
burtek
Dodano
17.10.2009 10:27:05
  • lukasz_z 18.10.2009 23:15:36

    [quote=burtek]Podgląd zdarzeń? Trochę to duże... Który fragment przytoczyć?[/quote] Sprawdź czy są jakieś błędy bądź nieprawidłowości. Do podglądu zdarzeń wchodzisz w taki sposób: win+R >> "eventvwr">>OK

Ok. Zrobione to polecenie sfc /scannow. Wynik: [quote]Nie znaleziono naruszenia integralności.[/quote] :-k Czyli nie tędy droga. Jakieś sugestie?
burtek
Dodano
17.10.2009 00:36:05
  • Faker 17.10.2009 02:35:12

    [quote=burtek]Ok. Zrobione to polecenie sfc /scannow. Wynik: [quote]Nie znaleziono naruszenia integralności.[/quote] :-k Czyli nie tędy droga. Jakieś sugestie?[/quote] a podgląd zda"ż"eń :-k co "pisze" :-k

Na przykład po to, żeby zaktualizować nieaktualne stery (np to co zrobiłem z kartą graficzną - z ok. v.32 do aktualnej - v.179, czy coś takiego...), a przy okazji mogłem w końcu pograć w zacinającą się wcześniej gierkę... Bawiłem się RadarSync'em i DriverMAx'em czy coś w tym stylu, ale nie przypadły mi do gustu...
burtek
Dodano
16.10.2009 13:29:12
Cóż... Tyle to sam odgadłem. Ale dzieki za pomysł z sfc. Zobaczę co wyjdzie i dam znać... To jak z tym programem do sterów?
burtek
Dodano
15.10.2009 15:59:09
  • XanTyp 15.10.2009 16:32:04

    [quote=burtek]To jak z tym programem do sterów?[/quote]Nie widzę powodu, dla którego miałby taki powstać. Może i jest, tylko po co? Zwykle sterowniki, będące najnowszymi aktualizacjami (zwłaszcza do kart graficznych) uznawane są za wersje testowe, potencjalnie mało stabilne i instalowanie ich, jak tylko zaraz są dostępne - nie ma sensu. Dla przykładu - w moim kompie, sterowniki mam z płyt, które dostałem razem ze sprzętem. Jedynie sterowniki od grafiki mają z rok, czy półtora. Reszta jest nieco starsza - a jednak nie narzekam.

Tak na gorąco - coś jest bardzo mocno nie tak z plikami systemowymi. Odpal tak na wszelki wypadek: sfc /scannow
Veers
Dodano
14.10.2009 23:11:28
Sterowniki karty graficznej zaktualizowałem, ale nadal taki sam efekt... Czy to może mieć jakiś związek z tym? [img]http://pu.i.wp.pl/?k=Mzk4MzQzMDUsNzg4NjAy&f=cmd.jpg[/img] Jest ten sam komunikat o nieobsługiwanym interfacie... EDIT: Znacie jakiś dobry program pokazujący dostępne aktualizacje dla komponentów kompa, bo to Windowsowe coś to jest do kitu...
burtek
Dodano
14.10.2009 17:19:34
No to teraz będzie musiało cię "pociągnąć".
Veers
Dodano
14.10.2009 11:56:06
W sensie że karta graficzna, kontroler usb itp? Sorka jeśli walę głupoty, ale sterowniki to jest coś, co nigdy mnie nie pociągało...
burtek
Dodano
14.10.2009 10:36:33
lukasz_z miał na myśli aktualizacje sterowników urządzeń które masz w systemie. Sterowniki urządzeń rozpoznanych i zainstalowanych przez system - to może być przyczyna właśnie nieudanej instalacji SP.
Veers
Dodano
13.10.2009 21:37:11
Podstawowe pytanie - czy system jest legalny? I kolejne - czy wszystkie sterowniki i aktualizacji ( z tych które do tej pory się pojawiły) są zainstalowane?
lukasz_z
Dodano
12.10.2009 19:56:05
  • burtek 13.10.2009 17:38:07

    [quote=lukasz_z]Podstawowe pytanie - czy system jest legalny?[/quote] Tak. Mam OEM'a Visty. Raz był tylko reinstalowany z dołączonej płytki, ale wszystko jest w pełni legalne. [quote=lukasz_z] I kolejne - czy wszystkie sterowniki i aktualizacje ( z tych które do tej pory się pojawiły) są zainstalowane?[/quote] Aktualizacje - tak (Wszystkie, nawet opcjonalne, instalowane przez Windows Update) Sterowniki - co masz na myśli? EDIT: Wszystkie potrzebne tak, oprócz sterowników do Canona (aparatu cyfrowego), których nie ma ani w systemie, ani na dołączonej płytce, ani w sieci, a przynajmniej ich na stronie CANONA nie znalazłem....

burtek
Dodano:
12.10.2009 19:10:17
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1