błąd w połączeniu SQL

[url=http://www.centrumxp.pl/dotNet/765,2,17_Metody_dost%C4%99pu_do_danych_cz%C4%99%C5%9B%C4%87.aspx]Kurs[/url] [b]Staram się wykonać poniższe zadanie[/b] Wyskakuje: [b]Error 1 Unrecognized escape sequence[/b] i podkreśla literkę "S" conn.ConnectionString = "Data Source=POMOST18\[b]S[/b]QLEXPRESS;Initial Catalog=Northwind;Integrated Security=True" ConnectionString został skopiowamy z Web.config więc wykluczam jego błąd Visual Web Develope kod C# protected void Page_Load(object sender, EventArgs e) { SqlConnection conn = new SqlConnection(); [b]conn.ConnectionString = "Data Source=POMOST18\SQLEXPRESS;Initial Catalog=Northwind;Integrated Security=True";[/b] SqlCommand objSqlCommand = new SqlCommand(); objSqlCommand.Connection = conn; objSqlCommand.CommandType = CommandType.Text; objSqlCommand.CommandText = "SELECT count(*) as ilosc FROM Categories"; conn.Open(); this.Label1.Text = "Liczba wierszy: " + (objSqlCommand.ExecuteScalar()).ToString(); conn.Close(); }

Odpowiedzi: 4

Sęk w tym że w obu przypadkach to nie działa. Pomost18 to nazwa komputera conn.ConnectionString ="Data Source=POMOST18\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=Northwind;Integrated Security=True"; wyrzuca mi 4 błędy typu Error 1 The type or namespace name 'SqlConnection' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) C:\Documents and Settings\Administrator\Moje dokumenty\Visual Studio 2005\WebSites\WebSite51\Default.aspx.cs 16 9 C:\...\WebSite51 to samo w przypadku @ conn.ConnectionString =@"Data Source=POMOST18\SQLEXPRESS;Initial Catalog=Northwind;Integrated Security=True"; #-o brakowało jeszcze do tego using System.Data.SqlClient; Dzięki za pomoc
cluster
Dodano
20.06.2007 10:34:38
Ty nie czytasz .... masz albo postawić małpę przed cudzysłowiem albo zamienić backslash na podwójny backslash ... conn.ConnectionString =@"Data ..... " conn.ConnectionString ="Data Source=POMOST18\\SQLEXPRESS ..... "
Żółty
Dodano
20.06.2007 10:20:28
Próbowałem już wszystkich kombinacji i dalej ten sam komunikat, mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak powinno wyglądać to połączenie. POMOST18 to nazwa komputera conn.ConnectionString ="Data Source=POMOST18\SQLEXPRESS;Initial Catalog=Northwind;Integrated Security=True";
cluster
Dodano
20.06.2007 09:58:27
Cytacik: [quote] A single backslash in a C# string is interpreted as an escape sequence: (...) If you want C# to treat the backslash character as a literal, either double up the backslash: string sFile = "C:\\MyDocuments\\test_app.txt\\"; or prepend the string with the @ character: string sFile = @"C:\MyDocuments\test_app.txt\";[/quote] Źródełko - [url]http://www.pcreview.co.uk/forums/thread-1325577.php[/url]
Żółty
Dodano
19.06.2007 16:51:27
cluster
Dodano:
19.06.2007 16:40:58
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1