Błąd sterowników napędu CD

Dzisiaj zmuszony zostałem przez życie do upgrade'u mojego BIOSa (płyta główna swoją drogą to ABIT BD7II -RAID). Wszystko poszło ładnie oprócz jednej rzeczy: a mianowicie po restarcie systemu Windows Vista nie chce rozpoznać mojego napędu DVD. No w sumie go rozpoznaje ale w Menedrzeże Urządzeń jest napisane: "System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)". Aktualizacja jak i reinstalacja urządzenia nie pomaga. DVD w systemie nie istnieje. Od razu zaznaczam, że w trakcie uruchamiania systemu napęd funkcjonuje (możliwy jest boot-up z płyty). Przeraża mnie myśl o reinstalacji systemu, dlatego zwracam się o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli. Z góry dziękuję! PS. Napęd DVD: JLMS XJ-HD165H ATA Device)

Odpowiedzi: 3

No niestety nic nie pomaga. Wina leży moim zdaniem po stronie systemu, a dokładnie sterowników. Szykuje się chyba reinstall w weekend :]
ChrisGud
Dodano
28.06.2007 15:28:22
W dziale Windows XP jest FAQ a tam kawałek o znikających napędach - przeczytaj, zastosuj, zaraportuj czy pomogło.
Żółty
Dodano
28.06.2007 12:05:27
  • Anathema 28.06.2007 12:32:11

    [quote=Żółty]W dziale Windows XP jest FAQ a tam kawałek o znikających napędach - przeczytaj, zastosuj, zaraportuj czy pomogło.[/quote] Fakt: trik z Upper i Lowerfilters także może okazać się pomocny.

Mi się nasuwają dwa pomysły: 1. Sprawdź ustawienia Bios'u (po upgrade mogły się wyzerować) - być może czasem Raid jest włączony dla tego kontrolera. 2. Napęd podpięty do kontrolera zewnęrznego jest? Jak tak to może jakiś odpowiedni sterownik by się przydał.
Anathema
Dodano
28.06.2007 11:43:13
ChrisGud
Dodano:
28.06.2007 01:59:33
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1