Błąd SSRD

Witam serdecznie, posiadam laptopa HP Mini. Został w nim uszkodzony dysk, HP przysłało nowy. Niestety zamiast przysłać płyty instalacyjne Windows 7 Starter, przysłali płyty Recovery. Za bardzo nie mam co odzyskiwać, ponieważ dysk jest czysty. Dodatkowo laptop ten nie ma napędu DVD. Zrobiłem więc bootowalnego pendriva, przegrałem na niego pliki z płyty DVD (nie wszystkie się zmieściły, ale uznałem, że najwyżej poprosi o wsadzenie innego pena - podobnie jak w przypadku zmiany płyt. Konkretnie nie zmieścił się jeden plik z najwyższym numerem). W sumie to i tak nie tak bardzo istotne bo problem jest gdzie indziej. Aby móc zainstalować w ogóle cokolwiek na czystym dysku z płyt recovery należy wykonać to co piszą poniżej: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=pv-80183-1&cc=us&lc=en&dlc=en Następnie resetuje laptopa, wkładam pendrive z windowsem przegranym z płyt recovery i po chwili otrzymuję następujący komunikat: SSRD Source not found! Na pendrive mam plik ssrd.dat w którym jest zapisane: SOURCE_ROOT=C:\RM\ImagePodejrzewam, że to powoduje błąd. Macie może jakieś sugestie jak zainstalować na tym laptopie Windows 7 Starter, bo mi już pomysły się skończyły a help desk HP to już w ogóle nie ma o niczym pojęcia. Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam!

Odpowiedzi: 7

Nie sądzę, żeby napę DVD był tutaj do czegokolwiek potrzebny. Co jego posiadanie miałoby zmienić? To samo co z DVD można zainstalować z pendrive. Pozostaje tylko ściągnąć zwykłą instalkę windowsa, bo z tym błędem, na to wygląda, że inaczej sobie nie poradzę. Dzięki za zainteresowanie, wątek do zamknięcia.
stryqmasta
Dodano
23.02.2012 16:27:48
W takim wypadku jak opisujesz jest jedno rozwiązanie. Musisz zapatrzeć się w zewnętrzny napęd DVD, jest wydatek rzędu 150 zł. W BIOSIE ustaw botowanie na ten napęd i wkładając płytę z system (możesz ją ściągnąć z internetu a ważne jest żebyś miał taką wersję jak na naklejonej naklejce). Podejrzewam że napęd się może jeszcze przydać więc nie jest to inwestycja na raz. Tylko pamiętaj żeby przed instalacją z nieoryginalnych kopii systemu sprawdzić sumy kontrolne, ponieważ mogą być różnego typu oprogramowanie dodatkowe np. antywirus.
michalcho
Dodano
22.02.2012 15:20:11
Twój przypadek jest chyba nieco inny. Nie masz dostępu do partycji recovery więc płytę możesz sobie wsadzić w buty dla podwyższenia... Nie zrobiło im to różnicy? Szkoda trochę... Ujmę to tak: Ojcu padł system na HP Mini 1011. Laptopa wygrał w konkursie, ale nie było na nim naklejki sugerującej, że system jest oryginalny. HP umyło ręce. Organizator konkursu zlał nas ciepłym moczem, nie racząc nawet zareagować w żaden sposób. Ściągnąłem program do odzyskiwania kluczy (Produkcja -> MS) i zainstalowałem taki sam system, tyle, że z mojej płyty, podstawiłem klucz, który odzyskałem i poszło. Czy ten uszkodzony dysk padł całkowicie, czy da się jeszcze uruchomić system na tyle, aby odzyskać klucz seryjny? A może masz klucz? To zainstaluj system z innej kopii instalatora i tez powinno ci to przejść. Bo co innego pozostaje?
XanTyp
Dodano
21.02.2012 23:05:14
Dostałem odpowiedź, że zawsze wysyłają tylko te płyty (mimo, że laptop nie ma napędu) i że powinno działać.
stryqmasta
Dodano
21.02.2012 11:08:20
Nie czytam w myślach. Nic o tym nie napisałeś. Support HP nie miał nic do powiedzenia? Ot tak, zostawili cię z pustym dyskiem?
XanTyp
Dodano
21.02.2012 11:01:29
[quote=stryqmasta]a help desk HP to już w ogóle nie ma o niczym pojęcia.[/quote] na prawdę myślisz, że nie próbowałem?
stryqmasta
Dodano
21.02.2012 10:52:50
Hm... A może byś tak to opisał firmie HP i zapytał co zrobić, zamiast kombinować domowymi sposobami?
XanTyp
Dodano
21.02.2012 10:24:15
stryqmasta
Dodano:
21.02.2012 09:37:17
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1