Błąd przy uruchaminiu systemu win98

Kiedy wyświetla mi się pulpit, i juz wszystko niby dobrze działa, wyskakuje mi następujący błąd: ,,Odnalezienie wymaganego pliku .DLL ASWAUX.DLL
jest niemoźliwe" Jestem pewien, źe ma to związek z niedziałającą od jakiegoś czasu kartą dźwiękową:/ przez ten błąd nie moge uruchomic nowej gry :/. Pomocy!!

Odpowiedzi: 5

Ja tez tak kiedys mialem po uninstalu Kaspersky'ego. Tez mialem kilka takich komunikatów na czarnym ekranie, ze jakis tam plik odwoluje sie do czegos tam... Męczylem sie z tym przez jakis czas az w koncu...;) spisalem nazwy tych plików, [regeidt] i usunalem wszystkie klucze, które mi sie odwoływały do tych plików. Problem jak ręką odjął. Zalecam jednak backup rejestu przez rozpoczęciem.
Bejkrools
Dodano
24.09.2005 17:23:49
hmmmm... swojego czasu kozystalem z avasta... ale zapomniałem napisać, ze jak ładuje mi się windows, wyskakuje czarny ekran i cos ze brakuje pliku SHLDDRV.VXD:/ i musze nacisnąc dowolny klawisz. Musze doszukac sie przyczyny tego nie dzialajacego glosu.....
Sim0n
Dodano
24.09.2005 10:07:13
Sim0n:
...ASWAUX.DLL...
Jestem pewien, źe ma to związek z niedziałającą od jakiegoś czasu kartą dźwiękową
Jestes w bledzie. To biblioteka AVASTa.
EL NINO
Dodano
24.09.2005 01:53:17
Jeśli to biblioteka systemowa moźesz przywrócić ten plik po prze zkontroler plików systemowych , bodajźe w zakładce "narzędzia" Informacji o systemie. Jeśli nie, szukaj po Googlach lub od kogoś kto ma Win98.
Seeker
Dodano
23.09.2005 19:43:15
przy starcie kompa naciskaj f8 :arrow: wybierz wiersz poleceń :arrow: wpisz scanreg/restore i przywróć któryś zapis rejestru najlepiej najstarszy.

Nie gwarantuje ze pomoze bo to tylko pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło na myśl
adik154
Dodano
23.09.2005 19:09:45
Sim0n
Dodano:
23.09.2005 17:58:13
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1