Błąd panelu sterowania

Witam. Od pewnego czasu nie mogę się dostac do panelu sterowania. Otóż po kliknięciu na panel sterowania wyskakuje komunikat że "explorator windows przestał działac" i uruchamia się od nowa pulpit. Prosiłbym o instrukcję jak to naprawic.:(

Odpowiedzi: 4

[quote=djgarsi@centrumxp.pl]A jak system miałem od razu z laptopem i płytki nie mam??:) [/quote] Hm... Wydaje mi się, że powinieneś dostać płytkę z systemem. Albo chociaż jego obrazem (system + cały syf od producenta). Dałoby radę mi się zdaje. Ewentualnie, propozycja z innego forum: [quote]Wchodzisz do C:\Windows klikasz prawym p myszki na explorer.exe wybierasz Właściwości. Przechodzisz na zakładkę Zabezpieczenia Klikasz na Zaawansowane Klikasz na zakładkę Właściciel Klikasz Edytuj W oknie które się pojawi wybierasz swoją nazwę użytkownika i dajesz ok W oknie Zaawansowane też dajesz ok W zakładce Zabezpieczenia klikasz Edytuj Każdej z grup użytkowników po kolei dajesz fajkę przy Pełna kontrola Klikasz potem OK i jeszcze raz OK Tym sposobem przyznajesz sobie uprawnienia do pliku explorer.exe Podmiana explorer.exe Przed przystąpieniem do podmiany zrób sobie kopie zapasową pliku explorer.exe Uruchom Menadżer Zadań Przejdź na zakładkę procesy Zaznacz proces explorer.exe i kliknij zakończ Kliknij w Menadżerze Zadań Plik, Nowe zadanie Teraz wejdź w folder ze zmodyfikowanym explorer.exe Skopiuj go i wejdź w C:\Windows wklej nowy explorer.exe zamieniając go z obecnym Po podmianie kliknij go 2 razy by odpalić explorera.[/quote] Ostatecznie możesz przywrócić z Recorvery Partition cały system. Ale Backup danych zrób.
LanMate
Dodano
19.11.2009 22:58:07
A jak system miałem od razu z laptopem i płytki nie mam??:)
djgarsi@centrumxp.pl
Dodano
19.11.2009 22:51:08
Mam rozumiec że z płytki z systemem mam to zamienic??:)
djgarsi@centrumxp.pl
Dodano
19.11.2009 00:44:48
  • LanMate 19.11.2009 21:37:27

    [quote=djgarsi@centrumxp.pl]Mam rozumiec że z płytki z systemem mam to zamienic??:)[/quote] Oczywiście.

Za czasu kiedy Visty używałem, miałem podobny błąd. W moim wypadku pomogła podmiana explorer.exe . Instrukcję podmiany znajdziesz tutaj: [quote=Ucho]expand D:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\ (zakładając, że D: jest literą Twego napędu CD. Jeżeli ma inną literę to wstaw tu prawidłową)[/quote] Spróbuj ;]
LanMate
Dodano
18.11.2009 21:55:48
djgarsi@centrumxp.pl
Dodano:
18.11.2009 21:13:26
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1