Błąd 1722 na windows 7

Witam. Prowadzę sklep motoryzacyjny. Niestety wczoraj rano padł mi komputer. Nie dało się z nim nic zrobić, spalił się dysk i płyta główna. Dziś zakupiłem nowego asusa z serii N53J. Niestety ma on 64 bitową siódemkę i nie mogę nic z tym zrobić ponieważ pod xp nie ma do niego sterowników. Dziś wziąłem się za konfigurację oprogramowania do sklepu. Wszystko poszło ładnie. Podczas instalacji elektronicznego katalogu części do samochodów w skrócie EPC wyskakuje mi error 1722. W internecie nie mogę znaleźć żadnego rozwiązania tego problemu. Treść błędy to "There is a problem with this Windows Installer package ..." i coś tam dalej ale nie chce mi się przepisywać. Jest to błąd windows installera. Mam go w wersji 5 czyli najnowszy. Plik instalacyjny tego programu jaki instaluję ma rozszerzenie *.msi. Bardzo proszę o jakieś rady i pomoc jak to rozwiązać. Brak tego programu równa się dla mnie zamknięcie sklepu który nie pracował i nie przynosił zysków w piątek i dziś. Nie mogę sobie pozwolić żeby zamknąć go na kolejne dni a bez tego oprogramowania nie zrobię absolutnie nic bo nie będę miał dostępu do części. Jeszcze raz proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 15

:-k czy w czasie procesu instalacji=> instalator wywala inne komunikaty ?? sprawdzałeś grafikę ?? a może bez interakcji gryzie się directx ?? miałem tak z aplikacją pod XP, [b]DirectX[/b] wymagany przez nią niby spełniał wymagania, więc podczas instalacji pomijałem tego z płyty :-k a tu kuku, ten dostarczony przez instalatora był taki sam z nr a jednak inny i walą się instalacje poprzez taki mały[b]" myk"[/b] sam t"f"órca oprogramowania nie miał pojęcia i zaproponował przesiąść się na XP ](*,) zara na XP chyba go straszy przeca to staroć jest co najmniej 8 letnia !!!!!
Faker
Dodano
14.03.2011 23:53:07
Java się u mnie w tym tygodniu aktualizowała więc przypuszczam że mam jej najnowszą wersję. Według panelu sterowania wersja 6.
lukpio3
Dodano
13.03.2011 17:01:55
Zaktualizuj jeszcze Jave.
Veers
Dodano
13.03.2011 16:56:58
Generalnie to mi się w końcu udało zainstalować to oprogramowanie na 7 bez żadnych błędów ale niestety, po odpaleniu jest HTTP STATUS 500 i za nic nie mogę sobie z tym poradzić. Instalowałem już na wszystkich partycjach, łącznie z katalogiem domyślnym na dysku C:\ i bez skutku. Ciągle ten sam błąd. Taką samą instalację przeprowadziłem na maszynie wirtualnej na XP i chodzi bez najmniejszego problemu. Nie wiem, może to wina windowsa że jest 64 bitowy ale nie zainstaluję 32 bitowego bo mam 8gb ramu a 32 bitowy widzi mi tylko 4gb.
lukpio3
Dodano
13.03.2011 16:35:10
Zainstalowałem VirtualBoxa, na nim XP tam zainstalowałem to EPC i wszystko chodzi bez najmniejszego problemu. Zero błędów.
lukpio3
Dodano
13.03.2011 13:54:48
Mam Win 7 i jeśli nie liczyć pewnych pomniejszych problemów - nie narzekam na system. Inna sprawa, że nie kupowałem laptopa tylko desktop i sam dobierałem sobie komponenty. Aby jednak uniknąć problemów z uruchamianiem niektórych programów, zainstalowałem XP na drugiej partycji i jednym telefonem do MS przeniosłem klucz na nowy sprzęt.
XanTyp
Dodano
13.03.2011 12:30:35
Spróbuję jeszcze zainstalować wirtualboxa na nim xp i tam postawić ten program, zobaczymy, jak pójdzie to będę musiał całe oprogramowanie sklepu stawiać na maszynie wirtualnej. Bożeee, co za systemy teraz robią. Z XP nie było nigdy problemów a z tą przeklętą 7 i vistą wiecznie coś się dzieje. Na dniach będę musiał od kogoś pożyczyć komputer z xp na parę dni a u siebie zainstalować jakiegoś linuxa bo ja z tą 7 do ładu nigdy nie dojdę. Tak beznadziejnego systemu to w życiu nie widziałem.
lukpio3
Dodano
13.03.2011 12:19:25
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl [quote]Step.1 Jeśli używasz Windows XP, proszę wybierz "Instalację", gdy pojawi się obrazek poniżej[/quote]Ogólnie, rzecz ujmując coś tu może da się wybrać. Da się?
XanTyp
Dodano
13.03.2011 12:12:57
A co ze sterownikami? Mój laptop pod xp nie pójdzie. Ne ma żadnego sterownika pod xp do niego. Już szukałem bo chciałem wywalić tą 7 ale nie da rady.
lukpio3
Dodano
13.03.2011 11:45:30
A może, zamiast ścigać pirata, skontaktuj się z autorami programu. Kto jak kto, ale oni chyba powinni wiedzieć najwięcej. Swoją drogą, może warto by zainstalować XP na drugiej partycji i przenieść na nowy komputer klucz licencyjny? Z pewnością pozwoliło by ci to zaoszczędzić grosza na zakupie nowego oprogramowania.
XanTyp
Dodano
13.03.2011 11:29:12
Ale czy jeżeli pracuję na swoim komputerze i jestem zalogowany normalnie jako administrator to również muszę uruchamiać instalator z podniesionymi uprawnieniami? Co do tego Tomcata to czy gdyby instalacja na dysku C się powiodła to myślisz że wszystko by działało. Jest w ogóle możliwość zainstalowania tego serwera na windows 7 tak aby on funkcjonował czy to w ogóle nie możliwe bo może po prostu się nie da i moja usilne starania to walka z wiatrakami. Swoją drogą zastanawia mnie fakt czemu robią jeszcze oprogramowanie które sprawia trudności pod win 7 skoro XP już w ogóle nie jest wspierany ... Pewnie że wolał bym XP. Na poprzednim miałem ten system i wszystko działało bez najmniejszych problemów. Ja w ogóle nie znałem takiego pojęcia jak problem z instalacją czegokolwiek a na tej 7 to już nie pierwszy problem z jakim się napotkałem tylko na poprzednie znalazłem rozwiązania w internecie ale z tym poradzić sobie za nic nie potrafię. Będę dziś cały dzień znowu siedział bo przecież potrzebuję na jutro mieć sprawny komputer żeby otworzyć sklep ... Ściągam teraz nowszą wersję tego oprogramowania ... Wiem że to pirat ale to tylko tak na próbę bo jeśli się okaże że pójdzie to będę musiał wyłożyć znowu kilka tysięcy i kupić ale przynajmniej będę wiedział czy działa bo pieniądze łatwo jest wydać i kupie a okaże się że to samo będzie co było.
lukpio3
Dodano
13.03.2011 10:30:26
  • Veers 13.03.2011 15:13:14

    [quote=lukpio3]Ale czy jeżeli pracuję na swoim komputerze i jestem zalogowany normalnie jako administrator to również muszę uruchamiać instalator z podniesionymi uprawnieniami?[/quote] Tak.

... mam z uporem maniaka powtarzać ? U P R A W N I E N I A (to podstawa - MUSISZ uruchomić instalatora z podniesionymi uprawnieniami). Zaś co do samego Tomcata - to kwestia jego problematycznej instalacji pod Win 7 jest dość szeroko omawiana w internecie (począwszy od błędu lokalizacji / wersji bibliotek - w tym Java JRE , aż po konfigurację wyjątków DEP i firewalla).
Veers
Dodano
13.03.2011 01:29:23
Niestety producent nie daje żadnych wskazówek. Jak nic się nie uda zrobić to chyba będę musiał kupić nową wersję oprogramowania a to z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami bo takie oprogramowanie to wydatek rzędu kilku tysięcy ale znowu jak będę miał nie oryginalne i wpadnie kontrola to dopiero wtedy będę miał cieplutko. Moja wersja jest ze stycznia 2010r więc teoretycznie powinna pod vistą i 7 chodzić. Program instaluję domyślnie na dysku C i podczas instalacji na C właśnie wywala taki błąd już pod koniec instalacji. Patrzyłem na Viscie i dokładnie to samo. Zainstalowałem z kolei na swoim komputerze ten program ale na dysku F i o dziwo poszło bez najmniejszego problemu ale znowu powstał problem podczas uruchamiania oprogramowania. Przeglądarka wywala mi błąd "HTTP STATUS 500". To jest błąd tomcata. Poniżej zamieszczam ten błąd. Może ktoś z Was będzie wiedział co jest nie tak bo ja nie mam zielonego pojęcia i za pewne nie jest to już wina windy ale samego programu. Oto treść tego czym mi sypie przeglądarka podczas uruchomienia programu: http://www.wklejto.pl/91927
lukpio3
Dodano
13.03.2011 00:10:37
Uruchom ponownie instalator programu - a le tym razem z podniesionymi uprawnieniami , a jeśli to nie pomoże - dodatkowo w trybie zgodności z Windows XP SP2.
Veers
Dodano
12.03.2011 23:51:10
[quote=lukpio3]Podczas instalacji elektronicznego katalogu części do samochodów w skrócie EPC wyskakuje mi error 1722. W internecie nie mogę znaleźć żadnego rozwiązania tego problemu. Treść błędy to "There is a problem with this Windows Installer package ..." i coś tam dalej ale nie chce mi się przepisywać. Jest to błąd windows installera.[/quote]Może jednak przemęcz się i przepisz całość komunikatu. Btw, czy producent oprogramowania (EPC) daje jakieś wskazówki?
XanTyp
Dodano
12.03.2011 23:14:48
lukpio3
Dodano:
12.03.2011 21:02:41
Komentarzy:
15
Strona 1 / 1