bios sie posypal? nie wykrywa mi napedow

witam! z gory przepraszam jezeli to nie wlasciwy dzial i dlatego prosze o ewentualne przeniesienie. przejde do meritum sprawy, otoz: po wlaczeniu komputera wyswietla mi sie takie cos pri. master: none pri. slave: none sec. master: none sec. slave: none a pod spodem floppy disk(s) fail (40) nie wiem co zrobic... zresetowalem juz biosa ale to nie pomoglo... co moze byc przyczyna? dodam ze pomimo bledu "floppy disk fail" ja.. nie posiadam stacji dyskietek :) pozdrawiam!

Odpowiedzi: 3

A propos jeżeli to czarnobyl czy istnieje możliwość (w domowych warunkach) zainstalowania od nowa biosu nie używając przy tym żadnego systemu operacyjnego?
emil0076
Dodano
14.02.2009 11:04:02
  • Ukey 14.02.2009 16:39:08

    [quote=emil0076]A propos jeżeli to czarnobyl czy istnieje możliwość (w domowych warunkach) zainstalowania od nowa biosu nie używając przy tym żadnego systemu operacyjnego?[/quote] Instalacje biosu gdy niewidac napedow ? Hymm moze tylko przelozenie kostki biosu z innej plyty glownej (identyczny model, slyszalem ze tak sie da) wgranie nowego biosum na ta pamiec.. Jednak czy jest to mozliwe ciezko powiedziec. Chyba ze na plycie jest dual bios to 0 problemow. Wystarczy poczytac

A może Czarnobyl? Oczywiście najpierw posprawdzać kable.
krecik
Dodano
13.02.2009 20:52:41
Zobacz czy tasmy sa wszystkie dobrze podociskane. Zrob restart biosu (wyjmiej bateryjke CMOS). Zobacz tez moze cos z zasilaczem lub portami jest nie tak. Kiedy czysciles porty ? Dyski sa ATA czy SATA ?
Ukey
Dodano
28.01.2009 01:06:56
stachos5
Dodano:
22.01.2009 22:27:25
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1