Bezpośrednie lączenie dwóch komputerów w celu przesyłania danych

Witam, mam następujący problem, od kilku już dni siedzę na forach etc w celu znalezienia porad odnośnie w/w tematu, bawiłem się w udostępnianie folderów itd, ale nic nie chce działa, dlatego tez wracam się z prośbą o pomoc do Was, czy ktoś mógłby objaśni jakie czynności podjąć, aby połączyć dwa komputery, a mianowicie laptop i stacjonarny połączone z bezprzewodowym routerem, który podłączony jest do routera, który dostałem od firmy aster. Z góry dziękuje za wszelką pomoc

Odpowiedzi: 10

A udostępniłeś te dane, które chcesz rzekomo przesyłać? Co widzisz jak się połączysz z jednym komputerem z tego drugiego?
Razorek
Dodano
24.02.2009 19:46:03
  • mercefons 24.02.2009 23:29:28

    [quote=Razorek]A udostępniłeś te dane, które chcesz rzekomo przesyłać? Co widzisz jak się połączysz z jednym komputerem z tego drugiego?[/quote] system windows nie moze odnalesc pliku ..... upewnij sie ze wpisana nazwa jest poprawna i sprobuj ponownie ---> proba polaczenia z visty

  • mercefons 25.02.2009 14:30:09

    [quote=mercefons][quote=Razorek]A udostępniłeś te dane, które chcesz rzekomo przesyłać? Co widzisz jak się połączysz z jednym komputerem z tego drugiego?[/quote] system windows nie moze odnalesc pliku ..... upewnij sie ze wpisana nazwa jest poprawna i sprobuj ponownie ---> proba polaczenia z visty [/quote] wszystko juz dziala . pozdro

Witajcie . Mam podobny problem lecz po podlaczeniu komputerow kablem jeden drugiemu udostepnia internet lecz nie udostepnia plikow ........... chodz chcialbym miec jak kolega napisal jeden przez wi-fi a drugi przez kabel aby udostepniali sobie pliki :) . Moj sprzet to Acer 5101 vista -- Hp nx 9000 xp pro --- dlink . Prosze o pomoc jeden zielony w te klocki zupelnie lecz z wasza pomoca mysle ze sobie poradze ;] . pozdro
mercefons
Dodano
23.02.2009 14:50:27
JEsli chodzi o laczenie 2 kompow to pomoze stary znajmomy(?) z tego forum El Nino [url=http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=posts&t=12707]http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=posts&t=12707[/url]
Ukey
Dodano
22.02.2009 01:43:16
Zadzwoń do brata ;) I sprawdź w routerze czy nie brakuje MAC-adresów. Może wyczyściły się "jakoś" jego ustawienia tu tkwi problem?
XanTyp
Dodano
21.02.2009 16:11:53
Może przejdź kreator tworzenia sieci na obydwu komputerach.
Razorek
Dodano
20.02.2009 23:20:38
  • fastforward 21.02.2009 14:21:32

    [quote=Razorek]Może przejdź kreator tworzenia sieci na obydwu komputerach. [/quote] bylo i tak samo guzik :/ ..... cos juz pokombinuje moze wyjdzie , dzieki za pomoc pozdrawiam :) <piwko>

Łatwiej by jeszcze było jak byś napisał kierunek połączenia - z którego z którym się chcesz połączyć. We właściwościach systemu sprawdź czy wszystkie komputery są w tej samej grupie roboczej. Dla bezpieczeństwa wyłącz firewalle. Wcześniej czy później muszą się te komputery pojawić w otoczeniu sieciowym. P.s. Wpisanie nazwy komputera w pasek adresu też nic nie dało?
Razorek
Dodano
20.02.2009 19:24:43
  • fastforward 20.02.2009 20:29:18

    [quote=Razorek]Łatwiej by jeszcze było jak byś napisał kierunek połączenia - z którego z którym się chcesz połączyć. We właściwościach systemu sprawdź czy wszystkie komputery są w tej samej grupie roboczej. Dla bezpieczeństwa wyłącz firewalle. Wcześniej czy później muszą się te komputery pojawić w otoczeniu sieciowym. P.s. Wpisanie nazwy komputera w pasek adresu też nic nie dało?[/quote] chce laczyc sie z xp , Komputery sa w tej samej grupie roboczej . Wpisanie nazwy tez nic nie dalo :(( . firewalle sa wylaczone

Ale też kabelkiem te komputery łączysz? Jeśli tak to sprawdź czy obydwa są w jednej grupie roboczej. Wtedy teoretycznie po połączeniu powinny być widoczne w "Moich miejscach sieciowych" po kliknięci polecenia "wyświetl komputery grupy roboczej". Druga bardziej skrótowa opcja to po prostu wpisać w pasek adresu nazwę komputera z którym się chcesz połączyć (np.: //Nazwa_komputera).
Razorek
Dodano
19.02.2009 19:32:10
  • fastforward 20.02.2009 17:59:28

    [quote=Razorek]Ale też kabelkiem te komputery łączysz? Jeśli tak to sprawdź czy obydwa są w jednej grupie roboczej. Wtedy teoretycznie po połączeniu powinny być widoczne w "Moich miejscach sieciowych" po kliknięci polecenia "wyświetl komputery grupy roboczej". Druga bardziej skrótowa opcja to po prostu wpisać w pasek adresu nazwę komputera z którym się chcesz połączyć (np.: //Nazwa_komputera).[/quote] nie nie lacze sie przez kabel , jeden jest podlaczony kablem do routera a drugi laczy sie przez wi-fi . Wczesniej wszystko dzialalo teraz nie dziala nie wiem czemu :(:(

Witajcie , ja mam troszke inny problem poniewaz ma dwa lapki jeden z xp drugi vista . Przed formatem xp wszystko dzialalo ( brat zrobil ale wyjechal :( ) teraz latajac po google i wszelkich forach na viscie pisze mi system windows poprzez uruchom i wpisanie ip lapka z xp '' nie moze odnalesc pliku 192........ upewnij sie ze wpisana nazwa jest poprawna i sprobuj ponownie. PROSZE O POMOC :( . Dziekuje
fastforward
Dodano
19.02.2009 18:47:33
Także łączyłem dwea komputery bezpośrednio kablem skrosowanym oraz uruchomiłem kreator konfiguracji sieci XP. Zadanie wydaje mi się proste, po chwili mogłem już udostępniać pliki i foldery w sieci. Żaden router nie jest mi potrzebny, komputery mam w jednej grupie roboczej.
Naruto09
Dodano
04.01.2009 15:38:31
Witam Weź kabelek krosowy i połącz bezpośrednio obydwa komputery (Kabelek możesz nabyć lub zrobić własnoręcznie). Ustaw im adresy IP na sztywno - tylko żeby były z tej samej podsieci (oczywiście inne), ustaw im taka sama grupę robocza, ustaw im nazwy - tylko obie inne, wyłącz firewall na obydwu kompach, udostępnij foldery/dyski z danymi do przeniesienia. Po nakazanych restartach windy w otoczeniu sieciowym powinieneś zobaczyć 2 komputer. Wtedy klikasz na niego i kopiujesz co potrzeba. Po zakończonej operacji kopiowania przywróć poprzednie ustawienia, rozłącz kompy i podłącz do ruterka. Uzdrawiam Wir100
wir100
Dodano
20.12.2008 23:45:46
klauth
Dodano:
05.09.2008 13:14:58
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1