Bezpieczny Komputer Staszka – Kompromitacja Firmy

Na stronie portalu CentrumXP w okresie od 2 do 15 lutego traw konkurs Bezpieczny Komputer Staszka. Z regulaminu dowiadujemy się, iź kaźde zadanie będzie publikowane o godz. 24 jak na razie tylko jedno zostało opublikowane w miarę punktualnie, opóźnienia wynoszą nawet 2,5–3 godziny, sporo jak na nowoczesny konkurs o nowoczesnych technologiach, no, ale cóź w nocy większość osób śpi, więc nie ma z tym większego problemu.
Gorszą rzeczą jest fakt, iź po rozpoczęciu konkursu został zmieniony regulamin, który swoją drogą jest bardzo mało precyzyjny, ale teź nie jest to najgorsza rzecz dotycząca tego konkursu.
O wiele gorsze jest poziom wiedzy osób wymyślających pytania i tworzących stronę.
W opisie konkursu moźemy znaleźć adnotację dotyczącą kontaktu jest tam podany między innymi numer gadu–gadu, lecz niestety osoba, która odpisuje na nasze wiadomości jest dosyć arogancka i ogólnie nie sympatyczna dlatego nie polecam zadawani pytań.
Na stronie konkursowej znaleźć moźna nie jeden błąd ortograficzny, a co gorsza niejedno niedopowiedzenie, jeźeli chodzi o jasność i zrozumiałość pytania. Zdarza się tak, iź treść daje do zrozumienia, iź podane pytania są błędne (wszystkie) mam tu na myśli pytanie z Odcinka 2. Kolejnym przykładem niekompetencji osób wymyślających pytania było pytanie z odcinka 4 dotyczące zabezpieczenie komputera. Napisanie za pomocą 250 znaków odpowiedzi jak poprawnie i dobrze zabezpieczyć komputer jest rzeczą śmieszną. Sprowadza się to do napisania, aby pobrać poprawki i je zainstalować, tylko czy taka odpowiedź zostanie oceniona na 5 punktów? Istnieje wiele ksiąźek poświęconych bezpieczeństwu na studiach informatycznych poświęca się temu zagadnieniu całe przedmioty, no, ale cóź administratorzy CentrumXP znają najwyraźniej doskonałą metodę, którą moźna opisać za pomocą 15 słów.
Ogólny poziom pytań jest śmieszny, poniewaź pytania albo czegoś brakuje (dają wiele do zastrzeźenia) albo są banalnie proste, jak to dotyczące ustawień wygaszacza ekranu. Dobrze, iź redaktorzy portalu nie wpadli na pomysł zadania pytania, w jaki sposób Staszek ma wyłączyć komputer.
Trudno jednak jest mi się pogodzić z faktem, iź patronem konkursu jest Microsoft. Lider w tworzeniu systemów operacyjnych, firma wyznaczająca kierunek rozwoju informatyki...
:!:

Odpowiedzi: 1

1. Zmiana regulaminu dotyczyła dodania jeszcze jednego zadania, nie widze w tym niczego złego.
2. W ciągu tygodnia za pomocą GG skontakotwało się z nami ok. 200 uźytkowników, a to jest to pierwsza negatywna opinia jaką słysze o kontaktowaniu się z nami. Jeśli został pan uraźony, przepraszam. Chciałbym jednak zaznaczyć, źe nie wiem o którą moją wypowiedź chodzi, poniewaź mimo moich próźb nie przesłał mi jej Pan.
3. Jak wyźej, prosze przedstawić gdzie widzi Pan błędy merytoryczne w 2. zadaniu. Większość uźytkowników poradziła sobie bez pbroblemu, równiez my nie widzimy źadnych nieprawidłowości.
4. Konkurs jest przeznaczony dla uźytkowników domowych, czyli zarówno zaawansowanych, jak i teź początkujących. Jeśli uwaźa się Pan za osobę tak mądrą, gratuluję wiedzy. Jest tylko mały problem. Nie jest Pan sam...


Komentarze: http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=49440
Kuba
Dodano
08.02.2006 19:33:53
Staszek56
Dodano:
08.02.2006 11:57:44
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1