bezpieczeństwo i prawo zapisu w program files

Mam nietypowy problem związany z katalogiem Program Files. Zainstalowałem pod Vistą Winampa i chciałem ręcznie dograć do katalogu 'Program Files/Winamp' pluginy. Niestety okazało się, że nie mogę (będąc zalogowany jako Administrator), zapisywać w CAŁYM Program Files. Jest to o tyle dziwne, że mogę instalować programy, które instalują się przecież w katalogu Program Files. Podczas próby ręcznego kopiowania nie pojawia się informacja, że aby wykonać tę operację muszę mieć odpowiednie uprawnienia, tylko że dysk jest pełny. Aha, kopiowałem za pomocą TotalCommandera. Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Odpowiedzi: 1

Vista jest domyślnie nieźle zabezpieczona. Należy: -w właściwościach folderu przejść na zakładkę Zabezpieczenia>kliknąć przycisk Zaawansowane -w zakładce właściciel przycisk Inni użytkownicy i grupy -kliknąć Zaawansowane, potem Znajdź teraz -wybrać z listy swoją nazwę użytkownika - następnie znowu otworzyć właściwości>zabezpieczenia -przycisk Dodaj>Zaawansowane>Znajdź teraz - dodać swoją nazwę użytkownika i na liście poniżej zaznaczyć pełna kontrola. Działa we wszystkich przypadkach i folderach.
zerone
Dodano
26.05.2007 02:16:13
muaddibb
Dodano:
18.05.2007 11:03:42
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1