Bazczelność microshitu nie ma granic.

W ostatnich dniach Microsoft rozesłał do działających w Holandii, Belgii i Luksemburgu firm pisma, w których domaga się wstrzymania dystrybucji Lindows – tłumacząc, źe nazwa tego systemu narusza prawa patentowe Microsoftu. Dodatkowo, przedstawiciele Microsoftu domagają się od Lindows.com takiego zmodyfikowania internetowego serwisu firmy, by był on niedostępny dla mieszkańców wymienionych wyźej państw.

Brak mi słów.

Odpowiedzi: 20

krecik:

Jeśli moźesz wymyślić coś lepszego to podaj przykłady.


ja bym wymyślił swoją nazwę, a nie łączył juź istniejące w jeden wyraz.

np MOS

main operating system ;)

albo nazwe która nie jest skrótem, ale szybko wpada w ucho: Spike, Vortix, czy coś takiego.

jeśli program reprezentuje cokolwiek sobą to nazwa się przyjmie, tak jak kiedyś windows
The_judge
Dodano
13.12.2003 12:11:01
krecik:
To z załoźenia miał być system łączący cechy linuksa i windowsa (uruchamianie programów windowsowych). I załoźenie to zostało wykonane. Więc wydaje mi się, źe nazwa jest jak najbardziej adekwatna to produktu.
Jeśli moźesz wymyślić coś lepszego to podaj przykłady.


Po pierwsze nawet jak się udało to połaczenie, to ten produkt nie moźe mieć nazwy złoźnonej z tych dwóch nazw, bo nazwa od MS jest chroniona prawem (nie mówcie mi tu o producentach okien, bo to nie ma nic wspólnego z rynkiem oprogramowania komputerowego).

Po drugie – nie jestem do końca przekonany, źe to się udało. Byłoby o tym głośno. fakt słyszałem juź dawno o takim projekcie jednak zawsze przy okazji było mnóstwo słów krytyki pod jego adresem za brak kompatybilności nie do końca intuicyjną obsługe, itd...

UPDATE. Niech wygra lepszy :lol: :mrgreen: i tańszy :lol: :mrgreen:
Pawek
Dodano
13.12.2003 12:04:31
To z załoźenia miał być system łączący cechy linuksa i windowsa (uruchamianie programów windowsowych). I załoźenie to zostało wykonane. Więc wydaje mi się, źe nazwa jest jak najbardziej adekwatna to produktu.
Jeśli moźesz wymyślić coś lepszego to podaj przykłady.
krecik
Dodano
13.12.2003 12:00:34
tu chodzi bardziej o brzmienie, o pierwsze skojarzenie :

lindows = lindołs
windows = łindołs


nie ma co ukrywać źe producenci tego Lindows zerźneli od ms nazwę. a skoro nie umieją nawet wymyślić własnej nazwy, to to ich sukces jest wątpliwy :?
The_judge
Dodano
13.12.2003 11:56:14
Moźe się wydawać, źe w nazwie Lindows zmieniono tylko jedną literę w stosunku do windows. Jednak patrząc z innej strony to zapoźyczone zostało tylko "dows" bo Lin pochodzi od linuxa.
krecik
Dodano
13.12.2003 11:44:29
[quote="krecik"]
Sądy w Finlandii i Szwecji zdecydowały, źe firma Lindows.com nie moźe
wykorzystywać słowa Lindows jako nazwy swojego produktu. Oznacza to, źe
Microsoft odniósł pierwsze zwycięstwo w walce z konkurentem – do tej
pory sądy konsekwentnie odmawiały przyznania racji koncernowi

Do czego to na swiecie dochodzi :evil: :evil: :evil:


pewnie sąd zadecyduje o tym kto ma rację, a moim zdaniem rację ma ms


;)



krecik:

PS. Niech no tylko który spróbuje zamknąć ten temat :wink: :twisted:


no no, powiało groźbą :lol:
The_judge
Dodano
13.12.2003 11:38:14
Sądy w Finlandii i Szwecji zdecydowały, źe firma Lindows.com nie moźe
wykorzystywać słowa Lindows jako nazwy swojego produktu. Oznacza to, źe
Microsoft odniósł pierwsze zwycięstwo w walce z konkurentem – do tej
pory sądy konsekwentnie odmawiały przyznania racji koncernowi

Do czego to na swiecie dochodzi :evil: :evil: :evil:


PS. Niech no tylko który spróbuje zamknąć ten temat :wink: :twisted:
krecik
Dodano
13.12.2003 11:31:37
Moźe EL NINO coś zdziała :) on lubi pomagać(i wyźsze stawki :mrgreen: ).
:lol:
Lezio111
Dodano
13.12.2003 08:53:24
Lezio111:
jak ciebie zobaczy z tym textem lindows rullezz SLAY3R to nawet dobra łapówka czy cięźarowka MTV(Mocne Tanie Vino) nie odepchnie ciebie od bana na zawsze (czytaj do śmierci :lol: ). Stodoły RULEZ! szczególnie Łyndows Rulez :lol:

Rany Boskie!!to juź taka cenzura???
Juź takim czymś moźna sobie nagrabić :?: :shock:
To moźe ni mówmy SLAY3R–owi o tym :wink: Moźe zamknijmy temat – zobaczy źe zamknięte to moźe sie nie skusi źeby tu zagladać :D
A póki co...Ciiiiiiiii :wink:
Krzychooo
Dodano
13.12.2003 01:04:21
byc moze i jest do bani, ale poki co nie ma firmy ktora by zaoferowala cos lepszego...
The_judge
Dodano
12.12.2003 23:44:00
Lezio111:
jak ciebie zobaczy z tym textem lindows rullezz SLAY3R to nawet dobra łapówka czy cięźarowka MTV(Mocne Tanie Vino) nie odepchnie ciebie od bana na zawsze (czytaj do śmierci :lol: ). Stodoły RULEZ! szczególnie Łyndows Rulez :lol:

Skomentuję to tak: microshit sucks :lol:
krecik
Dodano
12.12.2003 23:25:47
jak ciebie zobaczy z tym textem lindows rullezz SLAY3R to nawet dobra łapówka czy cięźarowka MTV(Mocne Tanie Vino) nie odepchnie ciebie od bana na zawsze (czytaj do śmierci :lol: ). Stodoły RULEZ! szczególnie Łyndows Rulez :lol:
Lezio111
Dodano
12.12.2003 23:05:37
jak ciebie zobaczy z tym textem lindows rullezz SLAY3R to nawet dobra łapówka czy cięźarowka MTV(Mocne Tanie Vino) nie odepchnie ciebie od bana na zawsze (czytaj do śmierci :lol: ). Stodoły RULEZ! szczególnie Łyndows Rulez :lol:
Lezio111
Dodano
12.12.2003 23:05:37
Nie no oczywiste źe sie z Wami zgadzam, mówiłem tylko ze to było by najprostrze rozwiązanie, z tym źe okazali by wtedy słabość a w tym swiecie to trzeba być rekinem źeby nie dać się zjeść przez inne rekiny :twisted:
tak źe "LINDOWS RULEZZZ" :lol: :lol: :lol:
Krzychooo
Dodano
12.12.2003 20:54:11
godunow:
Dzisiej juź traci monopol na rynku systemów serwerowych..

No tutaj to się nie zgodzę. Nigdy nie miał, nie ma i jeśli wszystko potoczy się dobrze to nie będzie miał. "monopolu" na rynku systemów serwerowych.
godunow:
Jak nie poprawi swoich produktów A nade wszystko nie obniźy cen na swoje produkty to za kilka lat moźe się okazać,, ze na rynku systemów operacyjnych utracił monopol.. Czego mu juź w Nowym nadchodzącym roku serdecznie źyczę..!!

Dołączam się do źyczeń :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
krecik
Dodano
12.12.2003 19:56:39
Zwykła reakcja Pana Bila bo zaczyna tracić monopol na swoje wyroby .

Jak nie poprawi swoich produktów A nade wszystko nie obniźy cen na swoje produkty to za kilka lat moźe się okazać,, ze na rynku systemów operacyjnych utracił monopol.. Czego mu juź w Nowym nadchodzącym roku serdecznie źyczę..!!
Dzisiej juź traci monopol na rynku systemów serwerowych..
Pozdrawiam
Anonymous
Dodano
12.12.2003 17:40:30
PgX:
A po co ma zmieniać :?: To tylko Micro$hit się rzuca wg. mnie nie powinni się poddawać to Bill poczuje się za silny w stosunku do innych :? :x

Racja, nie wolno ustępować takim wyzyskiwaczom.
krecik
Dodano
12.12.2003 16:15:21
A po co ma zmieniać :?: To tylko Micro$hit się rzuca wg. mnie nie powinni się poddawać to Bill poczuje się za silny w stosunku do innych :? :x
PgX
Dodano
12.12.2003 15:55:21
To bedzie tak jak z Fiatem "panda"
Ranault zaczął szczekać źe sie za bardzo "gingo" (poczatkowa nazwa "pandy") kojarzy z "Twingo".
Dobrze i bezkonfliktowo się skończyło bo Fiat przewidział źe ktoś moźe buczeć i miał w zanadrzu nazwą "panda' tak jak stara "panda" – źe niby kontynuacja.
To nich se zmienią tylko nazwę z tego Lindows na coś innego i bedzie luz.
Krzychooo
Dodano
12.12.2003 01:22:28
Przecieź microshit nawet nie ma wyłączności na słowo windows (producenci okien teź staną przed sądem?), a czepia się do innej nazwy.
jeśli tak dalej pójdzie to będą zaskarźali kogo popadnie np. twórców linuksa, bo uźywają nazwy XWindow (środowisko graficzne dla linuksa) lub wine bo to teź moźe się kojarzyć z windowsem.
Równie absurdalny był wyrok nakazujący zmianę nazwy programu Windows Commander (aktualnie Total Commander).

MarcinX otóź Lindows to nic innego jak zmodyfikowany linuks z bardzo dobrze skonfigurowanym wine (uruchamia programy z pod windy na linuksie).
Sprawdzałem ten system i jest bardzo fajny jeśli nie brać pod uwagę, źe jest po angielsku. Sprawdzałem uruchamianie programów z pod windy i chodzą świetnie.
krecik
Dodano
10.12.2003 00:27:40
krecik
Dodano:
09.12.2003 22:15:41
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2