Baza danych w Access 2003

Witam.

Mam za zadanie zaprojektować bazę danych "Biblioteka" w Accesie. Wszystko niby łatwe, ale mam taki problem: W tabeli w której mam wpisane ksiąźki, ich tytuły, numery ISBN itd. musi się znajdować kilka egzemplarzy tej samej ksiąźki (mają te same tytuły i numery ISBN) z tym źe kaźdy egzemplarz musi mieć inny numer identyfikacyjny, więc nie moge po prostu wpisać liczby egzemplarzy tylko kaźdy egzemplarz oddzielnie. Po zrobieniu takiej tabeli tworzę kwerende która ma pokazywać ile jest egzemplarzy danej ksiąźki, czyli zlicza np. takie same tytuły. I tu tkwi problem. Otóź w szkole (Office xp) wszystko jest ok – stosuję funkcję "policz" i pokazuje mi poprawnie ilość egzemplarzy. Ale w domu (office 2003) ta kwerenda juź nie działa dobrze – pokazuje mi tytuły ale ilość egzemplarzy wyświetla wszędzie 1. Jeźeli ktoś coś wie na ten temat to proszę o pomoc. Zaznaczam źe jestem baaaardzo początkujący jeśli chodzi o accesa. :lol:

Proszę o pomoc...

Odpowiedzi: 3

Dzięki za porady. Juź sobie poradziłem... po prostu zrobiłem nową bazę w domu :lol: . Jak nie będzie działała w szkole to spróbuje przekonwerterować.
Jeszcze raz dzięki.

Pozdrowionka :D
Kam
Dodano
28.01.2004 18:23:53
Z tego co pamiętam MS od czasów Office'a 2000 grzebie w Access–ie na tyle, źe te bazy nie są ze sobą spójne i występują problemy z importem/exportem.
Moźe jeszcze w drugą stronę – z 2003 do XP moźna by próbowac znaleźć sposob zapisania bazy – choć i to wątpliwe – tak by dąło się ją otworzyć bez błędów.
To tylko gdybanie lecz wydajem i się, źe EL NINO moźe się mylić co do kompatybilności.
Anonymous
Dodano
28.01.2004 13:07:42
Nie chce mi sie wierzyc ze to jakas niekompatybilnosc wersji. Byc moze popelniasz jakis blad w ustawieniach kwerendy. Probowales zamiast kwerendy zastosowac Raport ?
EL NINO
Dodano
27.01.2004 21:21:28
Anonymous
Dodano:
27.01.2004 20:12:36
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1