Bateria w notebooku "osłabła"

Od kilku dni bateria w moim HPku drastycznie obniżyła swoją żywotność na samej baterii o dobre,40-50 min. Oczywiście z góry mogę powiedzieć,że co dzień wykonuję te same czynności i w żaden sposób się nie przyczyniłem do tego. Jakieś propozycje co mogło tak nagle się stać?...

Odpowiedzi: 4

A ja dodam, że akumulator - to tylko akumulator. Zużywa się i tyle. A to że spektakularne zmiany objawiły się z dnia na dzień, oraz to że laptop ma niecały rok - ma zupełnie drugorzędne znaczenie. Wystarczy że wysiadła jedna z cel - i proszę państwa - oto mamy powód do narzekań. Jedyne co ponad to co Ucho napisał mogę jeszcze dodać - że byłoby fajnie (dla ciebie) gdybyś sobie sprawdził czy przypadkiem nie należysz do grona szczęśliwców których laptopy podpadają pod program wymiany akumulatorów.
Veers
Dodano
06.10.2009 22:33:28
Na szczęście HP-ki mają swój specjalny program do "podtrzymywania baterii na duchu" :lol: Zastosuj go to powinno mocno podreperować akumulator, choć leciwy on to nie jest. Progs nazywa się Battery optimizer. A tak na marginesie, to mój HaPek ma 7-my rok i bateria chodzi jak burza, ale stosuję co jakiś czas w/w programik.
Ucho
Dodano
06.10.2009 21:54:59
Stary to on jest bardzo, dochodzi mu rok :P Po za tym to się stało z dnia na dzień.
Fenix189
Dodano
06.10.2009 19:26:58
Starość nie radość. Ponadto warunki zewn. (temperatura) też mają wpływ na akumulatory.
Veers
Dodano
06.10.2009 18:35:33
Fenix189
Dodano:
06.10.2009 17:36:32
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1