Bardzo szybki net chodzi gorzej jak 56kbps, bardzo ciężki przypadek...

Witam *Mbit/s -> mega-bitów-na-sekundę *KB/s -> kilo-bajtów-na-sekundę To co dzieje się z moim netem jest na prawdę nieprawdopodobne... Opiszę wszystko bardzo dokładnie. ](*,) [b]1) Sytuacja, sprzęt, software[/b] > Mam bardzo szybki internet (nie chwalę się, tylko pokazuję problem), nie wiem jaki dokładnie, ale >10 Mbit/s na pewno [ostatnio pobierałem ISO linuksa z prędkością ~4000 KB/s, z centrumxp.pl programik jakiś pobierałem ~2000 KB/s]. Ten internet jest jak najbardziej w porządku (kolega nie ma u siebie żadnych problemów z połączeniem). Próbowałem inny kabel, gniazdko, ale to samo. Problem z połączeniem występuje także, gdy łączę się przez WiFi, także z b. szybkim netem. Czyli wykluczam raczej stery, ponieważ WiFi to Broadcom, a LAN to nVidia, a problem występuje przy obu typach. > System: Windows XP Pro SP2, wcześniej miałem Vistę, na której wszystko śmigało jak powinno! Zróbcie coś, bo nie chcę do niej wrócić [-( > przeglądarki: i tu też dziwna rzecz. Na Operze i Firefoxie dzieją się te dziwne rzeczy, które opiszę niżej. Ale na K-meleonie jest (!) lepiej (lepiej, a nie dobrze). Nie ma tak częstych zwieszeń chociaż dalej zamula. [b]2) Problem[/b] Dzieją się na prawdę dziwne rzeczy. :mryellow: [podkreślam, że pojedyncze pliki np. z ftp mogę pobierać z v = 4000 KB/s, a net u kolegi działa dobrze, google.pl jest tutaj przykładową stroną, tak jest na wszystkich stronach] - przy tak szybkim necie, wpisuję sobie google.pl i mogę tak czekać 10 min. i się strona nie załaduje :mryellow: dopiero jak zrobie reloada F5 to może łaskawie się pokaże. To samo z użytkowaniem takiej strony. I tak na wszystkich stronach.... - bardzo często załaduje tylko parę rzeczy, a już plików CSS nie. i mogę sobie reloadować i lipa. Czasem pomaga wyczyszczenie cache przeglądarki i jej restart, czasem tylko restart systemu. I tak na wszystkich stronach.... - pingowanie jakiejś strony, np. onet.pl daje parę zgubionych pakietów (losowo ileś, lub wcale). I tak na wszystkich stronach.... - wpisuje google.pl i zamiast strony ładuje mi się favicona google, która jest jedynym obiektem wyświetlanym pośrodku pustej strony :lol: ](*,) I tak na wszystkich stronach.... - często na stronach są pozamieniane grafiki, np. tam gdzie baner to jest jakieś zdjęcie, a w jego miejscu baner, cuda niewidy.... I tak na wszystkich stronach.... - wchodzę na główną smog.pl i wyskakuje mi monit "gdzie chcesz zapisać pobierany plik...", a tym plikiem jest jakis css z tej strony lub htm :mryellow: I tak na wszystkich stronach.... - wchodzę na google.pl i wyskakuje mi monit logowania xD I tak na wszystkich stronach.... - a najlepsze jest to, że np. otwieram sobie onet.pl wchodze na jakiś art, później wp.pl i coś kilkam i coś jeszcze, a tu się okazuje np. na onecie 404 i pisze ze nie moze znaleźć takiego adresu arta. Ja się patrzę a to adres arta z wp.pl :mryellow: ](*,) tj. onet.pl/i-tu-adres-z-arta-z-wp. Tak jakby przeglądarka/system nie wiedziała do kogo mają trafić pakiety, co od jakiej strony jest.... I tak na wszystkich stronach.... - np. w centrumxp.pl jak kilkam w jakiś link to otrzymuję "Bad Request - Invalid Verb. HTTP Error 400. The request verb is invalid." dopiero parę reloadów pomaga. I tak na wszystkich stronach.... - i tutaj bardzo częsty przypadek, np. wchodziłem sobie na centrumxp.pl i wyrzuca mi zamiast załadowanej strony HTTP Headers i kod strony :mryellow: ](*,) poniżej to co mi się pokazuje. w ogóle GET jest od googla, a w pasku adresu był centrumxp.pl xD kod pod koniec i w pewnych miejscach uciąłem. [code]GET /search?hl=pl&q=askldjf&btnG=Szukaj+w+Google&lr= HTTP/1.1 User-Agent: Opera/9.26 (Windows NT 5.1; U; pl) Host: www.google.pl Accept: text/html, application/xml;q=0.9, application/xhtml+xml, image/png, image/jpeg, image/gif, image/x-xbitmap, */*;q=0.1 Accept-Language: pl-PL,pl;q=0.9,en;q=0.8 Accept-Charset: iso-8859-1, utf-8, utf-16, *;q=0.1 Accept-Encoding: deflate, gzip, x-gzip, identity, *;q=0 Cookie: PREF=ID=b85 //////uciąłem Cookie2: $Version=1 Connection: Keep-Alive HTTP/1.1 200 OK Cache-Control: private Content-Length: 110899 Content-Type: text/html; charset=utf-8 Server: Microsoft-IIS/7.0 X-AspNet-Version: 2.0.50727 X-Powered-By: ASP.NET Date: //////uciąłem CentrumXP.pl Âť Witamy