Avatary

Mam pytanie odnośnie avatarów.Widziałem wiele takich przypadków na wielu innych forach, ale sam chciałbym to wykonać, a mianowicie zrobić tak, aby:
po kaźdym odświeźeniu strony lub ponownemu wejściu w temat, w którym jest mój post był za kaźdym razem inny avatar...
A więc jak się to robi ?

Odpowiedzi: 4

Co tydzien ktoś mnie o to pyta, więc:


header('Pragma: no–cache');
header('Cache–Control: private, max–age=0, no–cache');
header('Date: '.gmdate('D, d M Y H:i:s').' GMT');
header('Content–type: image/jpeg');
$nazwa = rand(1,12).'.jpg';
$plik = fopen($nazwa, 'r');
echo(fread($plik, filesize($nazwa)));
fclose($plik);
exit;
?>


Na naszym forum umieszczenie tego jest niemoźliwe, ja musiałem edytować swój profil poprzez bazę, aby to dodać.
Kuba
Dodano
22.04.2006 19:04:28
Status administratora wiąźe się oczywiście z dostępem do plików na serwerze? Najlepiej to jak z Kubą się mailowo badź przez PW na forum skontaktujesz, znajdzie moment, odpowie pewnie.
Bobi
Dodano
22.04.2006 19:00:31
Na innym pewnym forum mam uprawnienia administratora.
A więc jeśli Kuba moźe podać jaki to skrypt, czy coś i gdzie się to wpisuje, co i jak to proszę go bardzo.
mitch
Dodano
22.04.2006 18:54:29
Chcesz coś takiego zrobić na własnym forum gdzie masz dostęp do skryptu? Zagadaj do Kuby, on taki bajer sobie wykonał, podejrzewam, źe to rabtem pare linijek kodu.
Jeśli chcesz takie cos zrobic na innych forach to albo pozostaje kontakt z ich administracją (watpie jednak, źe będą skłonni takie modyfikacje przeprowadzac) albo własnoręczne napisanie systemu, który na serwerze podmieniał by pliki, zmieniał ich nazwy (czy tam coś jeszcze innego) powiedzmy co minute, niewykonalne jest praktycznie po odświerzeniu strony z awatarem przez uzytkowników danego forum. To drugie wyjście to w ogóle lekka abstrakcja.
Bobi
Dodano
22.04.2006 17:29:32
mitch
Dodano:
22.04.2006 14:37:02
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1