Avast Home edition problem

Mam problem z antywirusem, a mainowicie chodzi tu o avasta home edition. Problem polega na tym ze przy kazdym załadowaniu systemu i włączeniu sie windowsa xp z sp2 wyskakuje okienko avastu ze komputer musi być ponowie uruchominy zeby dokończyć instalacje. W okienku są dwie opcjie uruchom ponownie teraz albo wyjdz czy coś w tym stylu. Jak klikam wyjdz wszystko działa normalnie a jak klika uruchom ponownie to zawsze wyskakuje to samo. Problem moze polegać w windowsie bo przy po przednich systemach robiło mi sie tak samo. wcześniej natomiast przed formatowaniem dysku nei maiłem tego problemu !

Odpowiedzi: 1

avast żąda reboota w przypadku aktualizacji modułów programu lub po instalce. z Twojego opisu wynika, że z jakiegoś powodu najprawdopodobniej moduł(y) nie chcą się poprawnie zainstalować, albo sama instalka nie przebiegła prawidłowo. Czy program zarejestrowałeś czy jedziesz na wersji demo? jeśli tak to zarejestruj program, zaktualizuj moduły programu i bazy antywirusowe jeszcze raz. jeśli po restarcie problem się powtórzy pozostaje reinstal programu, ręczne usunięcie w rejestrze wpisów związanych z nazwami alwil i avast i dopiero po restarcie ponowna instalacja programu, i jego zarejstrowanie. EDIT: mam nadzieję, że inne antywirusy nie są aktualnie zainstalowane. jeśli jakiś inny progs np. typu ad-aware pilnuje Ci kompa [oprócz avasta] wyłącz go na czas instalacji, rejestracji i pierwszej aktualizacji.
Endrju
Dodano
05.11.2007 11:02:07
DjJack
Dodano:
03.11.2007 22:36:16
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1