Automatyczne wykrywanie ustawień sieci

Witam wszystkich uczestników forum

Znajomemu podłaczyli sieć niby otoczenie działa ale nie działa internet dostawca usługi powiedział źeby dał na automatyczne ustawienie adresu IP itd (tylko taka opcja jest przewidziana), owszem adres jest i jakas maska podsieci ale internet nie działa, ów zspecjalista był osobiście by przeprowadzić odbiór techniczny. Jakie było jego zaskoczenie źe jeden z komputerów w sieci ma system XP, po pogrzebaniu w ustawieniach powiedział, źe nie wie jak to zrobić w XP, z jego strony wszystko jest ok i zalecił zainstalowanie 98 co w ogóle jest nonsensem, na odchodne powiedział źe znajomy moźe się wycofać z umowy i zostaną mu zwrcone poniesione koszta, ale to nie jest rozwiązanie, ... komputer bez dostępu do internetu !?!?!.
Ja chciałem pomóc ale teź nie znam się bardzo na obsłudze sieci i serwerów, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was. Czy isnieje jakas moźliwość by XP w końcu wykrył automatycznie wszystkie ustawienia sieci i pozwolił połaczyć się z internetem lub pocztą? Dodam zę Xp zainstalował jakąś wirtualną kartę sieciową i zmostkował ja z rzeczywistą, gdy mostek i wirtualna karta zostanie wyłaczona sytuacja się nie zmienia – otoczenie działa a internet nie.
Za wszelką pomoc dziękuję.
Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Figaro problem ktory opisujesz jest dosc specyficzny wiec bez znajmosci doklanie np typu karty sieciowej i tego co rozumiesz jako wirtualna karte nic sie nei zadzaiala. Konfiguracja siecie jesli karta jest poprawnie wykryta przeprowadza sie jak w innych systemach.
Jednak jesli ten Pan ma klopot z tak podstawowymi rzeczami wahalbym sie z podpisywaniem umowy bo zaraz sie okaze ze net przestanie dzialac bo pradu zabraklo a on nie wie jak sie wlacza wtyczke do kontaktu :D

zawsze mozesz popatrzyc na: panel sterowania –> polaczenia sieciowe i telefoniczne.
mrsit
Dodano
29.07.2002 09:09:05
figaro
Dodano:
27.07.2002 17:54:08
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1