Automatyczne łączenie z Internetem przy starcie systemu

Witam. Mam skonfigurowane połączenie szerokopasmowe PPPoE i nie potrafię tak zrobić, by automatycznie łączyło się przy starcie systemu. Zrobiłem skrót do tegoż połączenia i wstawiłem do autostartu (zarówno użytkownika jak i ogólnego) ale nie działa. W Viście właśnie taki sposób był skuteczny ale tutaj nie. Mam wyłączone monitowanie o użytkownika i hasło przy łączeniu ale samo połączenie się nie uruchamia. Kiedy kliknę ten skrót z autostartu to normalnie sie włącza. Dlaczego tak się dzieje? Jest jakiś inny sposób na to?

Odpowiedzi: 2

Rozwiązanie, które zaproponował piotrsok2 może się sprawdzić, pod warunkiem, że korzystamy z IE. Wtedy owszem - przy włączeniu ustanawiane jest połączenie. Natomiast ja poradziłem sobie inaczej. Skrót do połączenia MUSI być w obu autostartach: użytkownika i wszystkich. Nawet pomimo tego, że w systemie jest tylko jeden użytkownik. Teraz połączenie jest wybierane zaraz po zalogowaniu - i o to chodzi.
Rakoczyn
Dodano
31.12.2009 15:38:13
Witam Ja zrobiłem to tak: Wszedłem do Panelu sterowania>Sieć i internet>Opcje internetowe>Połączenia. Tam ustawiłem swoje połączenie jako domyślne i zaznaczyłem Zawsze wybieraj połączenie domyślne. U mnie na Neostradzie działa, wyświetla się przy starcie odpowiednie okienko.
piotrsok2
Dodano
31.12.2009 11:53:36
  • XanTyp 31.12.2009 12:50:57

    [quote=piotrsok2]wyświetla się przy starcie odpowiednie okienko.[/quote]Zakładam, że tu chodzi oto, by nie wyświetlało się odpowiednie okienko, tylko by komputer był automatycznie wpinany do internetu bez żadnych dodatkowych okienek. [b]Rakoczyn[/b], to chyba zależy od dostawcy internetu. Jeśli masz aplikację, która odpowiada za połączenie - inaczej się nie da. U mnie sprawa wygląda o wiele prościej. Wpięty kabel w kartę sieciową daje mi automatyczny dostęp - bez żadnych dodatkowych okienek.

Rakoczyn
Dodano:
30.12.2009 23:38:47
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1