Audigy2 i kiepski dzwiek w Vista

No wlasnie - mam karte audigy2 i w miare dobre glosniczki. Na sterownikach w XP byl swietny jakosciowo dzwiek. W Viscie na dostepnych sterach dzwiek jest plaski jak deska :( Mozna go porownac do najgorszych zintegrowanych ukladow... Regulacja niewiele pomaga. Jest po prostu kiepsko :( Probowalem jakis sterownikow beta o nazwie "Alchemy" ale nie chca dzialac. Moze ktos walczyl juz z tym? Moze sa jakies alternatywne sterowniki? Vista bardzo mi sie podoba ale z tym dzwiekiem to troszke przegiecie jest... Do tego w wersji systemu 64bit - nie dziala spdif...

Odpowiedzi: 3

[quote=KOrkodyl]No wlasnie - mam karte audigy2 i w miare dobre glosniczki. Na sterownikach w XP byl swietny jakosciowo dzwiek. W Viscie na dostepnych sterach dzwiek jest plaski jak deska :( Mozna go porownac do najgorszych zintegrowanych ukladow... Regulacja niewiele pomaga. Jest po prostu kiepsko :( Probowalem jakis sterownikow beta o nazwie "Alchemy" ale nie chca dzialac. Moze ktos walczyl juz z tym? Moze sa jakies alternatywne sterowniki? Vista bardzo mi sie podoba ale z tym dzwiekiem to troszke przegiecie jest... Do tego w wersji systemu 64bit - nie dziala spdif...[/quote] Nie ma się co dziwić, bo Vista nie obsługuje EAX, a to jest monopolem Creative. Creative proponuje za 10$ coś jakby emulację. Nazywa się to Creative ALchemy, ale nie działa z każdą z gier. Należy więc czekać na moment ukazania się dobrego sterownika jaki powstanie we współpracy MS z Creative ;]. Ja mam Audigy4 i dlatego wróciłem do starego XP'ka. Obecnie żałuję pieniędzy jakie wydałem na Vistę. Mam nadzieję, że sprawę załatwi jakiś service pack. Pozdrawiam
my_g0t
Dodano
12.10.2007 16:37:27
Witam wszystkich dobrej woli!!! Potrzebuje pomocy. Nigdy nie bawiłem sie w składanie komputerra ale w zwiazku z tym ze nazbierałem sporo starszych wymienionych czesci pozwoliłem sobie znich złozyc sprzet taki o słabszych parametrach. Podłaczyłem wszystko i przy właczeniu komputera mam ciemny monitor i byc moze to jest charakterystyczne ze jest powtarzajacy sie dźwiek z głosniczka mniej wiecej co sekunde. Sprawdzałem kartę graficzna raczej jest dobrze zamontowana . Co mam robić, na co zwrócic uwagę? Dziękuje za wszystkie podpowiedzi.
spider139
Dodano
08.09.2007 20:52:48
Niestety niewiem jak sprawa sie ma pod Vista ... ale pod XP jedyne sensowne sterowniki to KX'y. Pewnie pod Viste tez juz wyszly ;] . do SB! jak znalazl
Ukey
Dodano
31.08.2007 23:35:22
KOrkodyl
Dodano:
13.08.2007 23:42:18
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1