Atrybut Tylko do odczytu - każdy folder

I tak z problemu do problemu... Wytłumaczcie mi, dlaczego każdy folder ma atrybut "tylko do odczytu"? Nawet jak zrobię na pulpicie nowy folder, to od razu ma taki atrybut ustawiony i nie mogę go zmienić. Jak zmienię, dam zastosuj, włączę właściwości, i znów to samo... Nie mogę nic robić, bo mam brak dostępu. Próbowałem chkdsk, ComboFix, Sprawdzałem HijackThis, zmieniałem właściciela folderu, logowałem sie na administratora, dawałem sobie większe uprawnienia (pełna kontrola) i nic. Avira AntyVit nic nie wykrył.

Odpowiedzi: 3

[quote=Moran]I tak z problemu do problemu... Wytłumaczcie mi, dlaczego każdy folder ma atrybut "tylko do odczytu"? Nawet jak zrobię na pulpicie nowy folder, to od razu ma taki atrybut ustawiony i nie mogę go zmienić. Jak zmienię, dam zastosuj, włączę właściwości, i znów to samo... Nie mogę nic robić, bo mam brak dostępu. Próbowałem chkdsk, ComboFix, Sprawdzałem HijackThis, zmieniałem właściciela folderu, logowałem sie na administratora, dawałem sobie większe uprawnienia (pełna kontrola) i nic. Avira AntyVit nic nie wykrył.[/quote] Może nie masz właściwych uprawnień? [b]Veers[/b] faktycznie już zdążył zapomnieć - to nie jest normalne zachowanie XP.
adam_broda
Dodano
19.07.2010 22:38:16
  • Veers 20.07.2010 09:48:47

    [quote=adam_broda] [b]Veers[/b] faktycznie już zdążył zapomnieć - to nie jest normalne zachowanie XP.[/quote] Veers jednak dobrze pamiętał - dla treningu niech Adam_broda utworzy sobie w XP / Viście / 7 Nowy Folder - i niech sprawdzi we właściwościach jaki atrybut jest ustawiany domyślnie przez system, i czego ów atrybut dotyczy. Problem Morana jest głębszy i ma jakiś związek z albo z systemem plików - albo z zarządzaniem uprawnienia mi użytkowników, albo z obiema rzeczami naraz. Sęk w tym, że jest to rodzaj uszkodzenia / awarii które TP S.A. określa mianem "ciężkich do usunięcia" ....

Robiłem już w ten sposób. Ale bez przesady, żeby wszystkie foldery po kolei lecieć w wierszu poleceń ;/ Nigdy nie miałem takich problemów. A teraz jak chcę np w programie Bootskin dodać skin to mi wyświetla, że nie mogę, bo mam folder tylko do odczytu ;/
Moran
Dodano
18.07.2010 12:27:22
Mogę się mylić, bo już zdążyłem zapomnieć o XP, ale .... to chyba normalne zachowanie tego systemu. Jeśli problem dotyczy samej zmiany - to poczytaj tu: http://support.microsoft.com/kb/326549/pl
Veers
Dodano
18.07.2010 01:57:06
Moran
Dodano:
18.07.2010 00:32:18
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1