ASUS Windows 7 -czy można zrobić "golasa"

Witam, Ostatnio kupilem laptopa Asusa (model: X52J) z systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium. Pytanie moje brzmi następująco: Czy można tak zainstalować/przeinstalować (nazwij to jak chcesz) system, żeby nie instalowały się dodatki z Asusa jednocześnie nie tracąc oryginalnego Windowsa? Szlag mnie trafia, jak masz zainstalowany system i mase niepotrzebnych do tego rzeczy. Chcę oczyścić system ze zbędnych rzeczy. Jeśli masz jakieś sensowne sugestie to wal śmiało! Z góry dziękuję za porady.

Odpowiedzi: 3

Po pierwsze - przeczytaj instrukcję laptopa - ponieważ powinno być tam opisane dlaczego, i w jaki sposób należy wykonać (wypalić) dysk(i) odzyskiwania systemu. A teraz konkrety: ad. 1) można - ale zależy to od sposobu przywracania systemu przewidzianego przez producenta. Jeśli jest to instalacja nienadzorowana - to można się posłużyć narzędziami typu anty-crapware, -blotware (itp.; hasła klucze już znasz - konkretnych nazw ci podawał nie będę, ponieważ jedyny program tego typu jaki testowałem, był do kitu, i nawet już go goolge nie pokazują w wynikach wyszukiwania). To dotyczy oprogramowania - ze sterownikami jest gorzej - ponieważ większość laptopów (markowych) posiada sterowniki dedykowane, i wycięcie ich z instalatora zazwyczaj kończy się małą katastrofą już na etapie instalacji. ad. 2) nie
Veers
Dodano
28.11.2010 09:51:08
Źle się zrozumieliśmy... Nie mam windowsa na CD (jak to bywa przy laptopach). System instaluje się przy pierwszym uruchomieniu kompa -pewnie z jakiejs ukrytej partycji. Pytania: 1) Czy można zainstalować tak system, by nie instalował dodatków komercyjnych Asusa (gry, copy protect, data security, life frame, trend micro internet security itp.)??? -chodzi mi o czysty system, gdzie sam instalujesz sterowniki do karty graficznej itd... 2) Czy można ewentualnie ten system (z partycji) skopiować na CD w postaci pierwotnej (właśnie bez tych dodatków powyżej)?
Czarodziej
Dodano
27.11.2010 11:53:22
nLite umożliwia integrację systemu z servicepackiem, to pewnie pozwoli na wyłączenie niektórych elementów z zestawu. Ale mnie to nie potrzebne więc sam nie testowałem.
XanTyp
Dodano
27.11.2010 11:30:54
Czarodziej
Dodano:
27.11.2010 11:13:10
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1