Asp - zapytanie sql do oracle - problem

Cześć mam następujący problem wykonuję komendę sql do bazy oracle i nie przyjmuje mi podstawionej zmiennej w zapytaniu typu string jeśli zmienię to na np. na int zapytanie wykona się poprawnie. Jest to o tyle dziwne, że w oracle typ pola do którego chcę wpisać zadeklarowałem sobie jako varchar2. string zmienna = "test"; OleDbCommand_baza.CommandText = "insert into operprod.baza (baza_id, baza_baza, baza_wersja) values (1, 'MIGR1'," + zmienna + ")"; To komunikat z wykonania zapytania w przypadku kiedy zmienna jest typu string "Podczas przetwarzania polecenia wystąpił jeden lub kilka błędów. ORA-00984: w tym miejscu, kolumna jest niedozwolona" Próbowałem wykonać również jak poniżej (wziąłem to z kursu asp dostępnego na tym portalu, niestety również nie poszło //objSqlCommand.CommandText = "INSERT INTO Categories(CategoryName) VALUES (@CategoryName)"; //objSqlCommand.Parameters.AddWithValue("@CategoryName", this.TextBox1.Text);

Odpowiedzi: 2

Dzięki, działa poprawnie
jawo
Dodano
10.05.2007 17:42:15
jak na moje wyczucie to zapomniales o '' wiec sprobuj tak: OleDbCommand_baza.CommandText = "insert into operprod.baza (baza_id, baza_baza, baza_wersja) values (1, 'MIGR1', '" + zmienna + "')";
Adam_
Dodano
09.05.2007 14:45:06
jawo
Dodano:
09.05.2007 13:30:41
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1