asp.net, c# - gra przeglądarkowa

Witam wszystkich, jestem tu nowy, ale zapewne z racji mojego projektu zabawie tu na dłużej. Ale do rzeczy. Muszę napisać gierkę przeglądarkową czasu rzeczywistego, podobną do Ogame, Plemion itp.. Muszę to napisać w ASP.NET, C# i SQL Server 2005, wszystko na IIS 6. Znam PHP, mysql, ale z .NET dopiero zaczynam i do tego muszę zrobić taki duży projekt. Zapoznałem się już z asp.net jak i z C#, trochę z nimi popracowałem, ale to były raczej małe programiki i przykładowe moduły stron, więc nie jestem zielony, ale dobry też nie. Zresztą sporo korzystałem z tutoriali zamieszczonych na tej stronie. A teraz mój problem, a nawet problemy z którymi się borykam: 1) Mógł by mi ktoś doradzić od czego zacząć w pisaniu takiej aplikacji (mam już mniej więcej opracowane zasady rządzące światem oraz bazę danych), co po kolei powinienem robić. 2) Jak napisać w C# usługę na IIS 6, która będzie działała cały czas i zarządzała grą (w odpowiednim czasie będzie wykonywała odpowiednie akcje, np. w 11:00 obliczy wynik bitwy między graczami A i B). Był bym bardzo wdzięczny za wszystkie porady, sugestie, pomoce, materiały, tutoriale które mogą mi pomóc. Mam nadzieję, że powyższy post napisałem w miarę zrozumiale. Jak ktoś ma jakieś pytanie, z chęcią odpowiem.

Odpowiedzi: 1

Mogę podpowiedzieć, co do pierwszego problemu: radzę najpierw nie pisać kodu, tylko zrobić szkielet programu, a potem zająć się trudniejszą sprawą, czyli kodem.o:) Chciałbym się jeszcze zapytać, gdzie znalazłeś serwer IIS i czy darmowy:mryellow: . Proszę odpowiedz, bo ja też robię poważne projekty w ASP.NET C#!
programista
Dodano
16.07.2009 15:24:27
world007
Dodano:
12.07.2009 19:15:41
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1