APM w Windows 2003

witam,

mam pytanie czy ktorakolwiek z wersji win2003 ( proffesional, enterprise, personal) ma sterowniki do kompow zgodnych z APM a nie ACPI?

Odpowiedzi: 7

kuki23:
Window 2003 obsługuje tryby APM i ACPI a to który wybierze przy instalacji zaleźy od zgodnego z daną technologia sprzetu, a zwykle chodzi o BIOS.

Dokladnie jeden post wyzej napisalem, ze instalator wina sie spisal – wpadl na to, ze moj komp nie obsluguje ACPI. Jesli do tego samego wniosku dochodzil instalator Windowsa XP, to instalowal dodatkowo sterownik APM, wystarczylo go wlaczyc i po zabawie. A skoro Windows 2003 tez jest zgodny z APM, to tez powinien miec taki sterownik i jesli od razu go nie instaluje, to powinien byc chociaz na liscie dodatkowych sterownikow. Rozpoczynajac ten temat mialem ( a nawet dalej mam ) nadzieje na jakas porade, gdzie taki sterownik znalezc, albo jak inaczej uzyskac wsparcie dla APM, a nie na rade w stylu: "serwer, to serwer, nie musi obslugiwac rozbudowanego zarzadzania energia". A co do przeznaczenia, to gdybym nie mial potrzeby oswajania sie z zarzadzaniem serwerem Windows, to raczej nie rezygnowalbym z Wina XP.
Specymir
Dodano
02.11.2005 21:01:36
kuki23:
Swoją drogą akurat przy tym systemie nie ma potrzeby wymagać wybitnych funkcji oszczędzania energii, gdyź serwer z załoźenia powinien "chodzić" bez przerwy a funkcje hibernacji czy wstrzymania wydają się być w tym przypadku zbędne.

Zakładając, źe bedzie wykorzystywany zgodnie ze swoim przeznaczeniem.
Anonymous
Dodano
01.11.2005 10:01:43
Window 2003 obsługuje tryby APM i ACPI a to który wybierze przy instalacji zaleźy od zgodnego z daną technologia sprzetu, a zwykle chodzi o BIOS. Swoją drogą akurat przy tym systemie nie ma potrzeby wymagać wybitnych funkcji oszczędzania energii, gdyź serwer z załoźenia powinien "chodzić" bez przerwy a funkcje hibernacji czy wstrzymania wydają się być w tym przypadku zbędne.
Anonymous
Dodano
31.10.2005 20:27:44
Nie ma czegos takiego :| Poza tym, jak popatrzec w menadzer urzadzen, to komputer wykrywa jako "standardowy komputer PC", a nie jako "komputer PC z interfejsem ACPI", czyli niby wszystko jest ok. Tylko nie ma nigdzie sterownika do APM, ani zainstalowanego, ani na liscie dostepnych sterownikow.
Specymir
Dodano
28.10.2005 18:20:28
Sądząc "po obrazkach" to chyba nie cłąkiem z XP – choć co do opisu jako tkaiego to przy XP teź iwdziałem idnetyczny, ale ja nie o tym.
Czym ozę próbowąłeś – niestety nie pomnę ktory to klawisz F – moze F2 – w czasie instalacji "wymusić niezgodność" z ACPI ?
Rebe
Dodano
28.10.2005 15:09:17
To jest opis do Windowsa XP. Niestety w Windows 2003 nie jest tak samo – zaczalem wlasnie od tej metody i wlasnie dlatego, ze ona nie dziala pod 2003 zalozylem temat na forum.
Specymir
Dodano
28.10.2005 14:51:47
Rzuć okiem na to:
http://komputery.katalogi.pl/temat4801/
Rebe
Dodano
28.10.2005 09:21:38
Specymir
Dodano:
27.10.2005 21:50:16
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1