Antyvirus w wersji pl

Po ostatniej kapitulacji mojego systemu zainstalowałem sobie Norton Antyvirus Profesional Edition. Czy ktoś słyszał o spolszczeniu?,lub o innym dobrym antywirze tylko w wersji polskiej?


topic ląduje w tam gdzie jego miejsce, czyli w dziale "Bezpieczeństwo"

The_judge

Odpowiedzi: 20

Bardzo fajny post. :D

Przyznam się szczerze,źe ZA jako pf jest bardzo przyjazny userowi w konfiguracji.
Co do skuteczności,to najnowsza wersja jest bdb.
Nie ma się co zmuszać do zmiany pf,gdy obecny ci odpowiada,a ryzyko złamania bariery ochronnej/pf/przez hakera jest......minimalne,z powodu braku zainteresowania marnym,pojedyńczym userem.
tire
Dodano
27.01.2004 10:03:05
Dzisiaj przetestowalem kilka antywirow zgodnie z Waszymi zaleceniami. AntyVir PE – spoko, ale juz sam GUI wali amatorka, poza tym nie wiem czemu, ale jakos nie ufam mu :P, McAfee – moze i dobry, ale u mnie muli system (moze mniej od Nortona, ale jednak), a dlatego zdecydowalem sie zmienic antywira, bo Norton (ktorego uzywalem) za bardzo mulil, wiec McAfee odpada, Avast – bardzo pozytywne wrazenie i prawie sie na niego zdecydowalem gdyby nie... NOD32 – program urzekl mnie od samego poczatku, nie zamula kompa prawie wcale, ladny, skromny estetyczny GUI (lubie jak program ladnie wyglada :P) no i jak dla mnie super skutecznosc (tylko on i McAfee wykryli wirusy na kilku wczesniej wyszukanych, zawirusowanych stronkach, reszta programow pominela 1 albo 2 wirusiki, chociaz byly niegrozne, ale zawsze wirusy :P). Tak wiec w konsekwencji przesiadlem sie z Nortona na NOD32, testujac przy okazji kilka innych programow, ktorych do tej pory nie znalem. Sporo mi to dalo.

P.S. W ramach akcji odmulanie kompa postanowilem tesh zmienic FireWall. Uzywam dotychczas ZoneAlarm. Przetestowalem dwa inne polecane – Kerio (wyglada na skomplikowany i nie moglem sobie poradzic z dobra konfiguracja, ale wierze, ze jak ktos go skuma to moze byc rewelacja), Sygate (calkiem mi sie spodobal, ponoc tez skutecznosc spoko, ale...)... zostalem jednak przy ZoneAlarm :P . Mimo wszystko uzywam od poczatku korzystania z netu wlasnie tego programu, znam go niemal na pamiec i myslalem, ze zamula kompa, ale testujac reszte firewalli zauwazylem, ze nie jest pod wzgledem zamulania gorszy od reszty :P. Jedyne co zrobilem zainstalowalem najnowsza wersje Pro 4.5.5 i jest git.

Sorry za te opowiadanie, ale moze komus sie przyda jak ma (tak jak ja) nienajmocniejsza konfiguracje kompa i szuka programow, ktore nie zmula mu kompa za bardzo, a sa dobre i skuteczne. (Jakby kogos interesilo to mam: Cel 533, 256 RAM, Riva TNT2 32 MB, cienka plyta glowna, Win XP Pro)

Uff.. ale sie napisalem...
Anonymous
Dodano
26.01.2004 01:30:21
Jestem bardzo zadowolony z McAfee VS8
Minimalnie obciąźa sys a jest b.skuteczny.
Tyle,źe płatny :D
Anonymous
Dodano
25.01.2004 22:23:53
Jestem bardzo zadowolony z McAfee VS8
Minimalnie obciąźa sys a jest b.skuteczny.
Tyle,źe płatny :D
Anonymous
Dodano
25.01.2004 22:23:53
mojźesz, tylko zastanów się czy warto stawiać na równi anywir PE (miałem go na początku) z płatnymi aplikacjami takimi jak kaspersy, mcafee czy wreszcie nod32.Przecieź one są o klase wyźsze. Więc czego szukasz:solidnego zabezpieczenia czy by waźniejsze jest by nie ,,mulił'', ten o którym wspominasz jest bezpłatny (to jego najsilniejsza strona, no moźe i to,źe faktycznie nie obciąźa zbytnio systemu, tylko....aktualizacja=pobranie ok.3,5Mb , jak masz nie masz stałe lącze to teź warto jest wziąć pod uwage!, dodam ,ze avast teź darmowy i rownie skuteczny,w jednym teście widzialem ,źe wypadł lepiej od tego pierwszego i teź nie obciąźa, więc się zastanów.....).Jak chcesz lepsze i solidniejsze zabezpieczenie to mcafee, nie obciąźa a chyba jeszcze,, lźejszy'' i teź niezły to dr Web –te oczywiscie patne. Jak ktoś powiedział, najsilniejszą stroną bezpłatnych programów jest to,źe są bezpłatne.....;)
Anonymous
Dodano
25.01.2004 18:00:20
Mojzesz:
Zastanawiam sie jednak nad zarzuceniem NOD32 albo McAfee albo Kasperskiego.

Zarzuć i sam oceń, tak będzie najlepiej ;)
Pozdrawiam i ... napisz na co się zdecydowałeś i na jakim sprzęcie hula.
wirus
Dodano
25.01.2004 10:10:47
Mojzesz:
Zastanawiam sie jednak nad zarzuceniem NOD32 albo McAfee albo Kasperskiego.

Zarzuć i sam oceń, tak będzie najlepiej ;)
Pozdrawiam i ... napisz na co się zdecydowałeś i na jakim sprzęcie hula.
wirus
Dodano
25.01.2004 10:10:47
Zasoby........
NOD32– jest b.lekki,do mało wydajnych pecetów,
McAfee – spokojnie poradzi
Kaspersky – muli i obciąźa.
tire
Dodano
25.01.2004 10:03:28
Mam pytanko do Was. Latam na nie za szybkiej maszynie z Win XP Pro i musialem wywalic Nortona AV, bo mulil kompa niezmiernie. Teraz w ramach testow z polecenia qmpli wrzucilem AntiVir PE i chodzi calkiem szybko, nie muli kompa i ponoc jest skoteczny. Zastanawiam sie jednak nad zarzuceniem NOD32 albo McAfee albo Kasperskiego. Napiszcie ktore z nich w jakim stopniu wykorzystuja zasoby i jak bardzo mula kompa.
Anonymous
Dodano
25.01.2004 01:58:40
Jasne,źe tak.
Dla wiadomości wirusa wspomnę,źe z McAfee VirusScan korzysta na całym świecie ponad 150.000.000 osób.I liczba ta stale rośnie.
Kaspersky jest tłumaczony na kilka języków świata a jego wykrywalność niewiele odbiega lub równa się McAfee.
Sporo testów,nie wnikam czy zaleźnych czy niezaleźnych,to potwierdza.

PS: nie chcę być opatrznie zrozumiany,jednak obserwując od kilku miesięcy pracę kompletu programów McAfee na swoim pc,potwierdzam,źe z łatwością radzi sobie av ze znanymi i nieznanymi robalami.

8)
tire
Dodano
23.01.2004 20:28:13
Anonymous:
tire–masz racje , virus–rownieź masz rację:).

Dobre podsumowanie topicu ;)
That's all folks :D
Anonymous
Dodano
23.01.2004 20:25:28
tire–masz racje , virus–rownieź masz rację:). O klasie i niezawodnosci sprzętu antywirusowego decyduje jego niezawodność,innymi słowy wykrywalność !!!!,dla niektórych jeszcze ma znaczenie przystępny interface czy małe obiąźenie systemu itp. Jednak to wyrywalność wirusów a w przypadku infekcji zdolność usunięcia intruza decyduje o jakości. Oczywiście w testach program nie zawsze wypada jako stuprocentowy bo to niemoźliwe by tak się działo przy kaźdym teście i w kaźdym czasie,tutaj decyduje jednak ogólna niezawodność!!!!!, tzn. wysoka skuteczność w kaźdym teście, bo co z tego,źe np. sophos błyśnie w jednym miesiącu czy avast wyróźni się 100% wykrywalnoscią, jak w innym miesiącach wypada dość przeciętnie.Dobry program zawsze musi być w ścisłej czołówce,nie musi mieć 100% bo to nie jest realne (nie zawsze)ale musi być bliski ideału!.Wg. mnie najlepszymi, najbardziej skutecznymi skanerami świata na wirusy są:kaspersky i mcafee, inne czasem dorównują im kroku. Nie wspomnę o programach opartych na kaspersy jak f secure czy avk
Anonymous
Dodano
23.01.2004 18:57:37
tire:
Nie wypowiadam się na temat NOD32,nie uźywam...
We wszystkich testach McAfee i Kaspersky są w pierwszej trójce :D

Panowie :D Są testy i są testy ;) Zajrzyjcie choćby na http://www.virusbtn.com/vb100/about/index.xml i obejrzyjcie wyniki. Np. w czerwcu 2003 na platformie win xp kaspersky oblał egzamin, podobnie w roku 2002. Produkt firmy Eset przeszedł te testy bez problemu. Na tej stronie NOD wypada zdecydowanie lepiej (24+ / 3–) niź KAV (19+ / 13–).
Do czego zmierzam? Zawsze moźna znaleźć taki test, który nam odpowiada. Ja np. uźywam teraz Bit Defendera PRO trial i mógłbym podać adres strony [tylko nie chce mi się szukać] gdzie wypadł on najlepiej :)
A najlepszy program to taki, który uchroni CIEBIE (usera) przed infekcją, ewentualnie sprawnie zlikwiduje jej skutki, nie zamuli komputera. A czy to będzie McAfee, Avast czy Sophos – jakie to ma znaczenie ?
I to by było na tyle.
Pozdrawiam serdecznie przedmówców :) Przyznaję im rację, tylko wykreślam z ich wypowiedzi słówka "zawsze" i "wszystkich" :D
wirus
Dodano
23.01.2004 17:58:58
Nie wypowiadam się na temat NOD32,nie uźywam...
We wszystkich testach McAfee i Kaspersky są w pierwszej trójce :D
tire
Dodano
23.01.2004 16:15:20
nod 32 jest zawsze za kaspersky i mcafee w testach!
Anonymous
Dodano
23.01.2004 01:18:17
nod 32 jest zawsze za kaspersky i mcafee w testach!
Anonymous
Dodano
23.01.2004 01:18:17
Ano,rozumiem.
Sprostowanie.Z dniem 2004–01–01 AVK12 Pro ma DAT z BitDefender a nie z RAV Microsoft.
Uźyłem słowa "moje prywatne doświadczenie...." z AVK11 Pro.
Tak,czy inaczej McAfee czy Norton teź mają wiele nagród a NOD32 same nagrody.
Więc na temat AVK12 napisałem,źe "Genralnie nie znam
v.12 i nie będe na ten temat zabierał głosu."
tire
Dodano
22.01.2004 21:22:08
postaram się ustosunkować by ponownie ,,dotknąć sedna''.ad1. to ,źe Norton czy Avast czegos nie widzi to narturalne, bo kaźdy program ma swoją bazę wirusów i nikt się nimi nie dzieli,poprostu widocznie chodziłeś po stronach polskojęzycznych i tam złapałeś ,,lokalne ''wiry, to jeszcze o niczym nie przesądza, bo chodząc np. po anglojęzycznych stronach mks nie zobaczy tego co dostrzeźe Norton czy Mcafee.Czyli Twoje doswiadczenie w tym względzie jest bardzo subiektywne ale nie będzie,źe to jakiś argument.
ad.2.co ma program do ,,polskiej dumy'' i bezrobocia?, niech będzie poprostu dobry to będę z niego dumny, nie ma sensu zachwalać coś przeciętnego bo to świadczyć tylko moźe o naszym minimaliźmie.
ad.4. uźywałes avk11 ale nie 12 a program z roku na rok się zmienia i jego wersje są mniej lub bardziej udane. Poczytaj o nagrodach dla avk12 i zastanow sie czy otrzymal je z księzyca?.
ad.5. avk to nic innego jak Kasperky–światowa renoma i rumuński rav, ktory tak chwalisz za solidnosc i wykrywalność.Ale dodam więcej, avk jest o niebo ,,przyjaźniejszy'' od ociezalego Kasperskiego chodz ma jego silnik ,ogólnie nad programem głowili się informatycy z Niemic, Rumunii, Polski i Rosji wiec krytykujac ten program krytykujesz wykrywalnosc kasperskiego, wklad polskich informatykow w program....rozumiesz?
Pozdrawiam :)
Anonymous
Dodano
20.01.2004 22:17:36
Anonymous:
tire, avk12 jest jednym z najlepszych antywirow na świecie, testy mówią za siebie, nie obraź się ale pisząc o mks–ie, ze jest taki dobry poprostu ośmieszasz się, widziałem testy niemieckie i powiem ci , ze im ufam bardziej niź twoim słowom, nasz mks daleko za czołówką więc powiedz mi w końcu w oparciu o jakie przesłanki twierdzisz,źe ten program jest taki dobry i ciągle go zachwalasz????????????


No cóź,wytłumaczę się:
1/Z mojego,osobistego doświadczenia wynika,źe MkS_vir postawiony na zainfekowany sys,gdzie np.NAV czy Avast niczego nie widzi,potrafi wykryć i usunąć wirusy,
2/MkS_vir jest naszym polskim programem.Jesli będziemy opluwać "nasze",to o ile wzrośnie bezrobocie?
3/Choć nie opluwam MkS_vir, uźywam jednak McAfee w pełnym zakresie ich oferty programowej.
4/AVK 11/12 – no cóź,moje prywatne doświadczenia z nim są marne.AVK 11 reklamowałem z powodzeniem z powodu dopuszczenia kilkakrotnie do powaźnych infekcji.A pomoc @ otrzymywałem,lub nie,po tygodniu,dwóch.
5/AVK 12 korzysta z oprogramowania z Rumunii + Kaspersky z Rosji.
Generalnie nie znam v.12 i nie będę na ten temat zabierał głosu.......
tire
Dodano
20.01.2004 16:53:31
Anonymous:
a jak z tymi skórkami;). Próbował ktoś jednej z nich?. I jak się popierze program w wersji pl to jak się tą skórkę instaluje?. Proszę o podpowiedz amatora zmian:).

Prawoklik na okno programu i z menu kontekstowego wybierz opcję "skins" czy teź "skórki", potem kliknij na "pobierz więcej skórek" i tyle – otworzy ci się przeglądarka, ściagnij po kolei co chcesz i wybierz, jaka ci pasuje :)
wirus
Dodano
19.01.2004 13:31:31
arcymag
Dodano:
11.01.2004 13:20:38
Komentarzy:
20
Strona 1 / 3