Anomalia ?

Jak zwykle dziś po szkole włączam kompa , oglądam jak ładuje się WinXp i po pewnym czasie ten pasek który sie przesuwa zaczął się cofać ! Czyli przesuwał się na początku w prawo i po jakichś 3 sek. zaczął przesuwać się w lewo .Po ok 3 sek zaczymał się , po czym znikł i narysowało się kolorowe koło o średnicy ok. 5 cm na środku ekranu , wyglądało to jakby ktoś rysował to koło w Paint Shop Pro 8 tylko nie w 16 kolorach tylko jeśli się nie myle w 16 bitach(lub32.) Po chwili znikło i pojawił się pasek który poruszał się juź normalnie !! Gdy uruchomił się komp uaktualniłem wszystkie stery jakie tylko moźna było i przeskanowałem kompa wszystkimi dostępnymi antywirami min. Avastem , Ale nic nie zalazł a mój Kerio nic nie pokazał czy by był jakiś atak . Uruchomiłem kompa ponownie i wszystko wróciło do normy , przynajmniej tak mi się wydaje . Co to mogło być ?? Myśle źe to Easter Eggs

Odpowiedzi: 11

O cholera.A czegoś takiego nikt chyba nie widział.
Choć czytałem ostatnio o wirusach rozpowszechnianych przez Szinbet [izraelskie siły specjalne]w celu eliminacji komputerów palestyńskich.Mało prawdopodobne,ale mógł on[e]dotrzeć do Europy.
tire
Dodano
11.10.2003 17:54:07
Po napisaniu mojego ostatniego topicu wyłaczyłem kompa i jestem pewien źe wybrałem opcje zamknij , ale uruchomił się ponownie i pojawiło się to coś tylko źe tym razem z napisem I'm i coś tam po arabsku i teraz juz bez zastanowienia poszedłem do kolegi. Podłączł go do swego kompa i sfromatował go , zapisałem na nim bo brzegi bezuźyteczne śmieci by usunięte dane zostały nadpisane i ponownie go sformatowałem . Zainstalowałem WinXp i myślę źe juź wszystko będzie ok . Teraz pozostaje mi instalacja wszystkich programów jakie miałem przed fromatem :(
Lipton
Dodano
10.10.2003 15:49:14
Jak mi poradził tire zainastlowałem Tauscan 1.6 uaktualnił się , zaznaczyłem wszystko by wszędzie szukał , ale nic nie znalazł . Podczas słuchania muzy na winampie pokazał mi sie Avast źe jest nowe uaktualnienie . Pościagało się co konieczne , zainstalowało i pokazało mi się pytanie czy uruchomić kompa ponownie , dałem yes. Wszystko normalnie się uruchamiało ale :evil: zaczęło się to co jest opisane w pierwszym topicu !!! :( Tylko źe gdy pokazało się koło w jego środku pokazał napis YOU i coś po hebrajsku (lub arabsku ) . Teraz to sie przestraszyłem i postanowiłem wziąść mojego HDD do kolegi na leczenie . Chodzi o format c:
Lipton
Dodano
10.10.2003 13:29:47
wirus:
Rzeczywiście to moźe być problem z oprogramowaniem.


Myślę,źe tak.
Jeźeli skaningi nic nie wykazały,nie ma co się straszyć wzajemnie. :lol:
tire
Dodano
10.10.2003 13:25:18
Czy moźliwe jest zastąpienie loga startowego na inne ? Moźe ktoś sobie robił jaja :)
A jeśli wszystko wróciło do normy i źaden program nic nie wykrył to co tu gadać:)
Rzeczywiście to moźe być problem z oprogramowaniem.
wirus
Dodano
10.10.2003 12:19:22
Nie jestem pewien odpowiedzi,gdyź jest to rzecz mało spotykana.Równie dobrze moźe dotyczyć błędów programowych>zajrzyj w start–up,co tam masz.?
Wejdź na Agnitum i zainstaluj Tauscan 1.6

www.agnitum.com

Jest to dość silny antytrojan.Przedtem uaktualnij go.

8)
tire
Dodano
10.10.2003 12:04:51
XP na pewno nie ma dosa (jak kaźdy NT). Prawdopodobnie nie pracuje równieź w trybie 16 bitowym (ale głowy nie dam).
A moźe za duźo wypiłeś z kumplami po lekcjach? :wink:
krecik
Dodano
10.10.2003 00:18:05
Ale nic na to nie wskazuje . Szukałem wszelkiego rodzaju robactwa ale nic nie znalazłem . Ale nawet gdyby to był trojan to przecieź nie da rady 16 bit w dosie !!
Lipton
Dodano
07.10.2003 19:38:40
mozliwe ze masz na pokladzie jakiegos trojanka
gieras
Dodano
07.10.2003 17:40:55
Pierwszy raz się z tym spotkałem , niewiem jak mógł się pojawić z głębią koloru 16 bit rysunek w dosie podczas startu kompa . I co to wogule miało znaczyć .
Lipton
Dodano
07.10.2003 04:13:32
nie wiem co to ale bardzo dziwne oj bardzo :lol: :lol:
pbartek
Dodano
06.10.2003 21:45:34
Lipton
Dodano:
06.10.2003 17:55:21
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1