Alerty o nowych plikach w folderze udostępnionym

Witam Czy zna ktoś jakiś program (lub funkcję), dzięki któremu byłoby możliwe w windows xp i 7 wyświetlanie jakiegoś alertu o tym, że ktoś właśnie przesłał nam plik do katalogu udostępnionego w sieci? Dodam, że moja sieć nie jest oparta na domenie (niestety) tylko na grupie roboczej. W mojej firmie pracuje się na rozwiązaniach darmowych, więc jeśli program miałby być płatny, to wszystko zależy od tego ile. Z tego co zdążyłem się zorientować, to chyba w MS Office 2010 jest program Sharepoint Workspace, ale firma pracuje na OpenOffice i nie ma mowy o przejściu na MS Office. Jest oczywiście możliwość wysyłania komunikatów za pomocą usługi Posłaniec ze stanowisk posiadających XP, ale część jest na Win 7, który nie ma Posłańca... problem w tym, że jeśli pokażę ludziom taki "czat", to wiadomo co będzie się działo - pogaduszki w sieci...a tego raczej wolimy uniknąć. Ma ktoś jakieś pomysły?

Odpowiedzi: 3

hmm nie do końca czuje problemu, dlaczego nie zrobisz grupy korespondencji seryjnej i mejlowo niei powiadomisz wszystkich o zmianach w określonej lokalizacji? Jak bardzo Ci zależy to może PsExec + jakiś skrypcik napisany z ręki w vbs i wykonanie procedury wyświetlenia informacji na liście komputerów, przechowywanej w pliku? Trochę roboty ale rozwiązanie darmowe;p
piotr-waw
Dodano
05.03.2012 19:25:54
  • pcacek 26.03.2012 09:37:13

    [quote=piotr-waw]hmm nie do końca czuje problemu, dlaczego nie zrobisz grupy korespondencji seryjnej i mejlowo niei powiadomisz wszystkich o zmianach w określonej lokalizacji? Jak bardzo Ci zależy to może PsExec + jakiś skrypcik napisany z ręki w vbs i wykonanie procedury wyświetlenia informacji na liście komputerów, przechowywanej w pliku? Trochę roboty ale rozwiązanie darmowe;p[/quote] Korespondencji seryjnej nie zrobię, bo niestety nie wszyscy mają konta mailowe (nie moja decyzja). Pomysł ze skryptem wydaje się ciekawy. Tylko czy dało by się zrobić tak, żeby działo się to bez ingerencji użytkownika? Nie mam pojęcia o vbs dlatego pytam. Bo tu nie chodzi tylko o wysyłanie komunikatów przeze mnie, ale żeby taka funkcjonalność była u wszystkich. Chyba skończy się na tym, że będę jednak musiał zainstalować jakiś LanChat czy coś w tym stylu, bo ludzie gdzieś do tej pory nie mogą się przyzwyczaić, że można przecież zadzwonić do kolegi/koleżanki z pokoju obok i powiedzieć mu, że się coś przesłało do folderu udostępnionego... wolą zgrywać na pendrive i lecieć na pieszo, tam zgrywać na kompa i odpalać plik... masakra. A każdy pod ręką ma instrukcję krok po kroku jak dostać się do czyjegoś folderu. No ale nic... na szczęście jest garstka osób, które już przerzuciły się na przesyłanie siecią i w nich nadzieja, że wymuszą to na innych. A, no i znalazłem metodę jak wysyłać wiadomości z mojego kompa do wszystkich jednocześnie, żeby na ekranie się pojawiła informacja... nasz antywirus udostępnia taką funkcję. GDATA. Z programu administratora można wysłać do klientów wiadomość. Wysuwa się okienko duże w prawym dolnym rogu ekranu i po sprawie.

No u mnie na chwilę obecną sytuacja jest dość niewygodna, ponieważ jeżeli wysyłam ważny plik do 18 działów, to muszę do wszystkich 18 działów dzwonić, żeby powiedzieć im, że mają nowy plik w folderze. Nie wiem czy nie zrobię w końcu tak, że odpalę sobie wirtualną maszynę z windowsem XP i z niej będę wysyłał komunikat Posłanicem na wszystkie komputery w sieci. A jakby się tak zastanowić, to pogaduszki za pomocą Posłańca będą tak męczące dla ludzi, że raczej nie będą z tego korzystali...ewentualnie do przesyłania też istotnych komunikatów... a jak ktoś będzie tego nadużywał to można mu tę usługę zablokować. Ale pomysł z odpalaniem wirtualnej maszyny tylko po to żeby posłańcem wiadomości wysyłać, to jest jakieś chore obejście problemu. Jest jakiś sposób na instalację Posłańca w Win 7 64bit? Znalazłem w necie info, że wystarczy przekopiować program net.exe z windowsa xp lub 98 do win 7, ale u mnie to nie działa. Przekopiowałem również biblioteki dll związane z tym programem, ale ciągle nic - system tak jakby ciągle korzystał ze swojego wbudowanego programu net.exe zamiast z przekopiowanego (mimo, że to właśnie ten przekopiowany uruchamiam w cmd).
pcacek
Dodano
04.03.2012 14:15:06
U kolegi w firmie pliki przesyłano (przychodzące do firmy) tylko za pomocą poczty albo ftp-em, a potem zajmował się tym ktoś i rozsyłał po sieci firmowej. Robota "na piechotę" miała jedną dobrą cechę: była darmowa. Ale to się sprawdzało u niego, bo mała firma (6 stanowisk) i małe zapotrzebowanie na takie działania. Pogaduszek w sieci trudno uniknąć, chyba, że zablokujesz cały ruch na www. Posłaniec to jedna ze słabszych form komunikacji między stanowiskami. Toporna i upierdliwa. No i zawodna (vide -> brak posłańca w Win7).
XanTyp
Dodano
02.03.2012 13:44:20
pcacek
Dodano:
02.03.2012 10:03:48
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1