Aktulizacja z Visty Home Premium do Windows 7 HOme Premium....

Witam! mam pytanie czy przy instalacji Sevena, Vista zostanie skasowana czy zostanie na dysku??

Odpowiedzi: 10

Nie nie. Sam go w USA kupilem wiec sam bym sobie nie podwedzil :lol: Po prostu nie bylo i tyle. Zarejestrowalem produkt na stronie producenta lapka i chyba ok. Byla opcja zamowienia Win7 i teraz myk. Do PL 23EUR, a w USA-gratis ! Zaczekam czy dotrze na adres w USA to odpisze. Ogolnie dzieki za pomoc i zainteresowanie tematem.
stary.jur
Dodano
06.11.2009 13:56:08
Sprzedawca przekazując mi system zwracał uwage, że bardzo ważna jest broszurka z numerkiem - [i][u]"Kodem formularza ofertowego Microsoft"[/u][/i]. Prosił, bym jej nie zgubił; inaczej "nici" z aktualizacji do Windows 7. Może ktoś "podwędził" tę książeczkę w drodze, zanim sprzęt dotarł do Ciebie ze Stanów? [-o< Amerykańskiego sprzedawcę nie posądzam, chyba że był to z pochodzenia..., nooo domyśl się. Cóż.
Malenki
Dodano
01.11.2009 12:33:47
Ale ja nie mam zadnego kodu ofertowego ... chyba. Nic przynajmniej nie otrzymalem, chyba ze lezy toto gdzies z papierami laptopa.
stary.jur
Dodano
01.11.2009 09:43:39
Jeżeli jesteś w posiadaniu systemu Vista zakupionego po 22 czerwca 2009r wyposażonego w opcję "Upgrade Option to Windows 7", to powinieneś otrzymać od sprzedawcy t.zw. "Kod formularza ofertowego Microsoft" oraz broszurę z instrukcję (ja miałem je w komplecie - w pudełku - z Vistą). Kod jest konieczny do złożenia zamówienia na dostarczenie nośnika (DVD) z nowym systemem. Zamówienia dokonuje się [url=https://windows7upgradeoption.com][b][color=red]na tej stronie[/color][/b][/url], o czym informuje wymieniona instrukcja. Ja dokonałem zamówienia 14 października, przesyłka przyszła kurierem 27 października. Na opakowaniu Windows 7 naklejona etykietka zawierała nowy kod aktywacyjny (poza pełną nazwą systemu i jakimiś symbolami). Żadnych kosztów nie poniosłem. :-({|=
Malenki
Dodano
01.11.2009 01:26:49
Witam. Podepne sie pod temat. Otoz jestem w posiadaniu laptopa na ktorym jest preinstalowany system Vista Home Premium(ENG). Zostal on kupiony w USA i posiada naklejona informacje o "free upgrade Windows 7" Prosze o informacje czy rzeczywiscie moge darmowo zaktualizowac swoj sys do Win7 ? Jezeli tak to jak to zrobic ? Pobrac i zainstalowac czysty system ? Zarejestrować na ten sam kod ktory mam na spodzie laptopa ? Oczywiscie rozumiem ze wersja bedzie nadal ENG. I tyle rozumiem, reszta jest .... :neutral: Prosil bym bardzo o rade lub linki jak to zrobic zeby miec nadal legalny system.
stary.jur
Dodano
31.10.2009 17:38:01
@ Malenki - nie bardzo mam czas szukać tekstu - ale polecam lekturę http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/w7itproinstall/thread/b1cb7085-e387-4a9c-8dc3-a07a859e2306 oraz tego co znajduje się w linku w pierwszym poście.
Veers
Dodano
30.10.2009 12:44:57
Panowie, Jestem tylko użytkownikiem systemów MS (nie z branży IT) i z zainteresowaniem przyglądam sie Waszej dyskusji. Jednak, zamiast oczekiwanego uporządkowania tematu mam coraz większy mętlik w głowie [(*,). :-k Bo na przykład: [quote="mufti"]Zmyliło mnie podejście, czy była mowa o wersji UAKTUALNIENIE, czy była mowa o wersji full.[/quote]Czy może być wersja systemu "nie full"? o co chodzi w tym zdaniu? Albo: [quote]...kolega wyżej pytał o zwykłe uaktualnienie z Windows Vista do pełnej wersji Windows 7...[/quote] Czym różni się "zwykłe uaktualnienie" od "niezwykłego" oraz znowu: Jaka to jest "niepełna" wersja Windows 7. Nic nie rozumiem. [quote="Veers"]Microsoft zaleca czystą instalację systemu... ... spece na technecie ZALECAJĄ by wykonać świeżą instalację... ...ludzie z TechNetu zalecają również czystą instalację...[/quote]Nie mogę znaleźć tych opinii u źródeł, acz w necie są one dość powszechne. Jeżeli nie jest to tylko zabawa "w głuchy telefon" to bardzo proszę o linka do cytatów źródłowych -nie mogę ich znaleźć. Otrzymałem Windows7 64 Pro PL w ramach programu Windows 7 Upgrade Program (z Visty64 Busines PL). BTW informuję Kolegów, że nic nie musiałem płacić ani za przesyłkę (Niemcy) ani za nośnik, wbrew temu, przed czym uprzedzał mnie sprzedawca systemu Vista, i informacjom powtarzającym się w Necie (nawet na stronach CentrumXP.pl). Pudełko z płytą zawiera też krótki instruktaż, pisany w języku Polskim na temat procesu aktualizacji. Przewodnik ten bardzo skrótowo uwzględnia proces instalacji na istniejący system (nałożenia systemu). I było by OK, ale nie zauważyłem w tej kolorowej książeczce informacji o, "czystej instalacji systemu" jak to Koledzy określacie, poprzedzonej - rzecz oczywista, usunięciem starego systemu. Płyta zatytuowana jest "Windows 7 Professional" z notką "Program Windows 7 Upgrade Option". Informacji na płycie jeszcze nie przejrzałem, ale zaniepokoiło mnie czy przypadkiem nie będę mógł zaktualizować systemu inaczej, niż poprzez "nałożenie" jednego systemu na drugi. Czy coś Panowie wiecie na ten temat ? -------------------------------------------------------------------------------- JAK MĄDRZE ZADAWAĆ PYTANIA - owszem to sztuka, ALE JAK MĄDRZE ODPOWIADAĆ NA (NIEMĄDRE) PYTANIA?
Malenki
Dodano
30.10.2009 11:15:05
Jasne. :) Zmyliło mnie podejście, czy była mowa o wersji UAKTUALNIENIE, czy była mowa o wersji full. Jeśli wersja Uaktualnienie - zgoda. jeśliz aś kolega wyżej pytał o zwykłe uaktualnienie z Windows Vista do pełnej wersji Windows 7 to akuratnie można uzywać poprzedniej wersji, choćby na innej partycji. Co do samego uaktualnienia, to osobiście uaktualniłem Vistę 64 bit do Windows 7 64 bit prawie bez problemów (mały kłopot z jedny z driverów, który wywalił blue screena i spowodował za pierwszym raem powrót do Visty). Ostatecznie działm na Windows 7 i nie stwirdziłem żadnych problemów, oprócz braku normalnego programu pocztowego, który został zastąpiony Online Windows Mail.
mufti
Dodano
30.10.2009 00:35:25
  • Veers 30.10.2009 09:19:23

    [quote=mufti]J.... jeśliz aś kolega wyżej pytał o zwykłe uaktualnienie z Windows Vista do pełnej wersji Windows 7 to akuratnie można uzywać poprzedniej wersji, choćby na innej partycji. [/quote] Kolego - uaktualnienie - to uaktualnienie. I nie ma co tu dorabiać filozofii, jako że sama [url=http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2531753]definicja[/url] tego słowo oznacza [u]zastąpienie[/u] czegoś starszego czymś nowszym. Jedyna sytuacja w której możesz mieć obok siebie zainstalowane w jednym komputerze dwa systemy - to posiadanie dwóch licencji typu BOX. Ale tego ci chyba tłumaczyć nie muszę ? Bo jeśli jednak muszę - to od razu skieruję do infolinii MS gdzie wyprostują Twój tok myślenia jak sądzę w sposób niepodważalny. I jeszcze dla twojej wiadomości - jeśli uaktualnia się wersje OEM - przy pomocy wersji BOX (bo coś mi mówi że do tego pijesz) - to zgodnie z licencją oprogramowanie BOX staje się oprogramowaniem OEM (to właśnie dlatego rozróżnia się licencje upgrade i box), i to właśnie między innymi dlatego nie wolno na komputerze używać poprzedniej wersji systemu (oczywiście chcąc być w zgodzie z prawem - czy jak wolisz z licencją). [color=red]SPROSTOWANIE: powyższe zdanie może wywołać pewne kontrowersje - więc należy się kilka dodatkowych słów. To co napisałem powyżej jest poważnym uproszczeniem w którym zresztą popełniłem błąd - ponieważ oczywiście licencja nie zmienia się z BOX na OEM (a tak można wywnioskować z tego co napisałem - za co przepraszam - był to po prostu mój skrót myślowy, który miał prowadzić do konkluzji o rozróżnieniu licencji UPGRADE od BOX). Generalnie zaś - jest to jedna z dwóch sytuacji kiedy dwa rożne systemy mogą być zainstalowane obok siebie: OEM + BOX, oraz druga BOX + BOX - i to właśnie do tej konkluzji próbowałem w sposób niefortunny dotrzeć.[/color] [quote=mufti]Co do samego uaktualnienia, to osobiście uaktualniłem Vistę 64 bit do Windows 7 64 bit prawie bez problemów (mały kłopot z jedny z driverów, który wywalił blue screena i spowodował za pierwszym raem powrót do Visty). .... [/quote] No to już wiesz o czym pisałem i dlaczego ludzie z TechNetu zalecają również czystą instalację, a następnie dopiero użycie narzędzia łatwy transfer.

mufti - możesz sobie pisać co chcesz i jak chcesz, możesz mnie też prostować do woli, ale nie ucz mnie co można a co nie można od strony licencji, bo jak na razie to kolega ma jak widzę problem ze zrozumieniem tego, co w rzeczonej licencji jest zapisane, a zapisane jest wyraźnie w jaki sposób korzysta się z produktu typu uaktualnienie. Jeśli zamierza Pan podważać to co napisałem - to poproszę o konkrety, jak np. odpowiedni cytat z EULA który byłby w stanie zaprzeczyć temu co następuje: [quote].... 15. UAKTUALNIENIA. Aby używać uaktualnienia oprogramowania, Licencjobiorca musi najpierw posiadać oprogramowanie objęte licencją uprawniającą do uaktualnienia. Po uaktualnieniu danej wersji oprogramowania postanowienia jej dotyczące zostają zastąpione przez postanowienia niniejszej umowy. [b]Po dokonaniu uaktualnienia nie można korzystać z poprzedniej wersji oprogramowania[/b].[/quote] Powyższy cytat pochodzi z EULA Windows 7 i IMHO jest absolutnie wyczerpujące. Jeśli zaś chodzi o sam proces aktualizacji - to tu masz rację - z Visty do 7 aktualizacja jest praktycznie możliwa - niemniej spece na technecie ZALECAJĄ by wykonać świeżą instalację - a jak się ich trochę poczyta - to wszystko staje się jasne. Pozdrawiam Veers
Veers
Dodano
29.10.2009 14:55:08
Może być tak, że zostanie (instalacja na innej partycji, lub innym folderze niż standardowy - przy czym trzeba uważać i bezwzględnie zarchiwizować dane z katalogu Users), ale jeśli AKTUALIZUJESZ system - to w momencie instalacji nowego tracisz prawo do używania starego. Innymi słowy: jeśli aktualizujesz Vistę do 7 - to musisz usunąć Vistę. Ponadto ze względu na znaczące różnice między 7 a Vistą - Microsoft zaleca czystą instalację systemu.
Veers
Dodano
19.10.2009 23:13:57
  • mufti 28.10.2009 15:37:42

    [quote=Veers]Może być tak, że zostanie (instalacja na innej partycji, lub innym folderze niż standardowy - przy czym trzeba uważać i bezwzględnie zarchiwizować dane z katalogu Users), ale jeśli AKTUALIZUJESZ system - to w momencie instalacji nowego tracisz prawo do używania starego. Innymi słowy: jeśli aktualizujesz Vistę do 7 - to musisz usunąć Vistę. Ponadto ze względu na znaczące różnice między 7 a Vistą - Microsoft zaleca czystą instalację systemu.[/quote] Co za bzdury kolega wypisuje! Aktualizacja z Visty do Windows 7 to normalny proces aktualizacji systeu operacyjnego. Podmieniane są biblioteki do noszysch wersji i migrowane ustawienia rejestrów systemu. Ponieważ pomiędzy jądrami obu systemów nie ma praktycznie dużych różnic, zachowana jest zgodność. Dlatego migracja z Visty do Windows 7 jest możliwa. Nie jest też prawdą, że coś trzeba kasować. Aktualizacja z jednego systemu do drugiego nie wyklucza używania poprzedniego systemu, na który użytkownik ma nadal licencję czy to Box czy to OEM i za którą przecież wcześniej zapłacił. Radzę koledze poczytać. Totalną bzdurą jest zdanie "Ponadto ze względu na znaczące różnice między 7 a Vistą - Microsoft zaleca czystą instalację systemu." To nie prawda. Microsoft wcale nie zaleca niczego. Owszem, jest możliwość instalacji świeżej kopii systemu i zalecane jest instalwanie go na osobnej partycji. Ale dostaępna jest również możliwość aktualizacji z jednego systemu do drugiego na tej samej partycji. Wyraźnie pisze w dokumentacji (można ją przeczytać z płyty instalacyjnej Windows 7), że po migracji dane użytkownika są dostępne, a poczta nie jest kasowana i nadal jest dostępna do importu w innym programie. Radzę koledze wcześniej się lepiej doinformować, zanim zasieje zamęt.

Haris
Dodano:
19.10.2009 22:55:01
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1