Aktualizacje.

Wisiały mi, żeby je wykonać, no to zamykam kompa przez opcję zaktualizuj i zakończ i 58 sztuk się ładuje. Następnego dnia włączam, pojawia się plansza i komunikat: [i]"Konfigurowanie aktualizacji systemu Windows, ukończono (tu naliczają się procenty do 100) Nie wyłączaj komputera.[/i] Po czym pojawia się następna informacja: [i]"Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows. Wycofywanie zmian."[/i] I tak ze trzy razy. Znudziło mi się, wszedłem więc w Windows Update, aktualizacje pięknie się pobrały, dołożyły do systemu i komputer zamyka się w kilka sekund. Po co to, skoro nie działa samoczynnie i trza poganiać przez WU?

Odpowiedzi: 7

[quote="Żółty"]stery od karty dźwiekowej z aktualizacjami Ci się nie instalują ? One chyba w opcjonalnych wiszą. [/quote] Myślę że WU nie ingeruje w sterowniki. Różne cuda Gates wymyślał ale to już by było szczytem żeby taka rzecz się działa "domyślnie". Poza tym z tego co mi wiadomo to jak do tej pory sterowniki od dźwięku są jak najbardziej aktualne... Ale zaobserwowałem że to już jest prawidłowość... Jak ma naszykowane aktualizacje to już wiem co mnie czeka... Co ciekawsze koleżanka ma prawie bliźniaczego laptopa, ten sam problem... Tylko że ona nie zareagowała w czasie i nie wiadomo było do którego momentu robić przywracanie systemu... Próbowałem to jakoś podnieść ale nawet wgrywanie sterowników ponownie nie dawało rezultatów... Microsoft udostępnił aplikację FixItCenter (albo coś w tym stylu) i to nie widziało problemu. Nie znalazłem rozwiązania... Głośniki na pewno zdrowe bo jak włącza się komputer to jest taka animacja pod BIOSem podpięta i tam gra jakaś sobie muzyczka...
Razorek
Dodano
20.01.2011 22:25:04
Znalazłem też listę błędów w dzienników zdarzeń, odnośnie niepowodzeń aktualizacji.[quote]Nazwa dziennika:System Źródło: Microsoft-Windows-WindowsUpdateClient Data: 2011-01-15 11:50:21 Identyfikator zdarzenia:20 Kategoria zadania:Windows Update Agent Poziom: Błędy Słowa kluczowe:Niepowodzenie,Instalacja Użytkownik: SYSTEM Komputer: Xan Opis: Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x800705b4: Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń programu Internet Explorer 8 dla systemu Windows 7 x64 (KB2416400).[/quote]Ot, taki przykład.
XanTyp
Dodano
19.01.2011 15:36:05
Info o historii aktualizacji jest w okienku Windows update
Żółty
Dodano
19.01.2011 12:57:32
Może i jest, kłopot w tym, że trzeba jeszcze widzieć, gdzie szukać :mryellow: Teraz to już bez znaczenia. Aktualizacje, jak wyżej napisałem, przeszły ręcznie uruchomione więc póki co, nie ma do czego wracać.
XanTyp
Dodano
19.01.2011 12:25:10
Razorek - stery od karty dźwiekowej z aktualizacjami Ci się nie instalują ? One chyba w opcjonalnych wiszą. XanTyp - "wyświetl historię aktualizacji" - nie ma tam nic ?
Żółty
Dodano
19.01.2011 10:11:13
Pojęcia brak. Pierwsze aktualizacje wchodziły same, ostatni zestaw przyszedł takim hurtem i dopiero pierwszy raz tak miałem. Czas pokaże, czy to tylko raz tak wyszło.
XanTyp
Dodano
19.01.2011 09:23:08
Coś musieli skopać. Ja mam laptopa Asus'a KI50 z fabrycznie wgranym Windows 7 HP i praktycznie za każdym razem jak się jakiekolwiek aktualizacje wgrają za pomocą WU (za moją zgodą), restart konfiguracja systemu, ponowny restart i... nie ma dźwięku... Nauczony doświadczeniem przywracam system kolejny raz WU dopomina się z aktualizacjami, wgrywam i dopiero wtedy się konfiguruje i mam spokój...do następnych aktualizacji... i tak praktycznie za każdym razem. Szukałem czegoś w necie, ale nieskutecznie... Ten typ tak ma?
Razorek
Dodano
18.01.2011 23:17:47
XanTyp
Dodano:
17.01.2011 00:01:11
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1