Aktualizacja XP do Win7 (SPROSTOWANIE)

Witajcie! Mam pytanko: Mam aktualnie Win XP i chcę go zaktualizować do Win 7. Wiem, że można to zrobić poprzez instalację Visty i: 1. Jeśli ściągam Vistę SP1 Eng, to, czy jak ściągnę SP2 PL to system będzie PL? 2. I czy jak zainstaluję Win 7 PL na wcześniej zainstalowaną Vistę Eng, to nie powinno być problemów językowych. 3. NAJWAŻNIEJSZE!! Czy zaktualizują mi się rejestry nie usuwając mi wcześniejszych wpisów z XP i czy pulpit będzie czysty, czy wszystko zostanie Pomóżcie, proszę! Jak napisał XanTyp: [quote]Zacznijmy może od tego, że ściąganie tutaj nie przechodzi. Czytałeś regulamin, zanim kliknąłeś, że go czytałeś i zaakceptowałeś? Cytuj: Jeżeli masz problem z nielegalnie zdobytą grą/programem nie staraj się uzyskać pomocy na forum.[/quote] Chciałem wyjaśnić, że ściągam Widnowsa, fakt, ale w 100% legalnie, bo przez serwis MSNDAA! (serwis udostępniający LEGALNE oprogramowanie Microsoftu dla szkół, uczelni, uczniów, oraz studentów uczących się w tych szkołach) Więc nie wymyślajcie mi od piratów, bo sam ich tępię!

Odpowiedzi: 2

Ryuuku - jedno pytanie: po co kupować upgrade XP -> Vista a następnie Vista -> Win 7 ? Co do kwestii piractwa zaś - to dziwnie je tępisz usiłując zakombinować: [quote="Ryuuku"]Jeśli ściągam Vistę SP1 [b]Eng[/b], to, czy jak ściągnę [b]SP2 PL[/b] to system będzie PL? [/quote] Otóż - nie będzie. Ba ! Nawet nie da się zainstalować SP2 PL na systemie angielsko-języcznym. i idąc dalej: [quote="Ryuuku"]I czy jak zainstaluję Win 7 PL na wcześniej zainstalowaną Vistę Eng, to nie powinno być problemów językowych.[/quote] Pewnie że nie będzie problemów. Po prostu Win 7 PL upgrade [u]nie zainstaluje[/u] się na angielskiej Viście. To co powinieneś wiedzieć na tym etapie można podsumować tak: 1. Aby ZAKTUALIZOWAĆ Windows XP do Windows 7 - musisz najpierw ZAKTUALIZOWAĆ go do Windows Vista. 2. Niemożliwe jest OBNIŻENIE edycji systemu (czyli: Vista Ultimate - musi być zaktualizowana do Windows 7 Ultimate, a w przypadku Windows XP - Home może być zaktualizowana do Visty Home - i wzwyż, a XP Prof. do minimum Visty Buisness i Ultimate). 3. Niemożliwa jest zmiana architektury systemu (z 32 na 64 bit i odwrotnie) 4. [u]Niemożliwa[/u] jest zmiana wersji językowej systemu operacyjnego. Co do piratów - to jednak ci zwymyślam jeszcze - ponieważ o ile mi wiadomo - w MSDNAA nie ma wersji "upgrade" systemów operacyjnych, więc twoje kombinacje ewidentnie zmierzają w kierunku "zapiracenie sobie z lekka". Ostatnia kwestia: [quote="Ryuuku"]3. NAJWAŻNIEJSZE!! Czy zaktualizują mi się rejestry nie usuwając mi wcześniejszych wpisów z XP i czy pulpit będzie czysty, czy wszystko zostanie[/quote] Nie do końca jest tak jak myślisz. Windows XP już przy Viście jest jak skamielina, ot - choćby pod kątem zastosowania nowego modelu sterowników urządzeń. Aby się nie produkować, zacytuję Ci fragment z oficjalnej dokumentacji MS dla administratorów Win 7: [quote]Odradzamy aktualizowanie systemu operacyjnego. Chociaż jest to najszybszy i najprostszy sposób na przeniesienie ustawień systemu, sterowników urządzeń i plików użytkowników (podczas aktualizacji zmienia się tylko wersja systemu operacyjnego, wszystkie ustawienia i znajdujące się na dyskach pliki użytkowników pozostają nienaruszone), to ryzyko, że aktualizacja zakończy się niepowodzeniem, jest wyższe niż w przypadku czystej instalacji. Ponadto przeniesione ustawienia systemu prawdopodobnie nie będą optymalne i Windows 7 będzie działał mniej stabilnie i wolniej, niż gdyby został zainstalowany.[/quote] Powyższy tekst dotyczy migracji Vista - > Windows 7 , więc podnieś sobie to do kwadratu, skoro po drodze masz zamiar z migrować systemy różniące się znacznie bardziej niż Vista i 7....
Veers
Dodano
20.10.2010 11:15:03
[quote=Ryuuku]nie wymyślajcie mi od piratów, bo sam ich tępię![/quote]Nie przypominam sobie, abym gdzieś ci nawymyślał. Należało doprecyzować swoje słowa - tak jak na przykład teraz (choć i tu dostrzega się luki). Wróżka wciąż na wychodnym, a ja w myślach nie czytam. A co do reszty.... Zmiana języka w Viście raczej nie nastąpi po aktualizacji service packiem. Można tego dokonać, używając takiego ustrojstwa jak Vistalizator, ale jak to wygląda z legalnością takiego zabiegu, to już szukaj informacji w googlu. [quote=Ryuuku]czy jak zainstaluję Win 7 PL na wcześniej zainstalowaną Vistę Eng, to nie powinno być problemów językowych.[/quote] Zdecyduj się może, czy chcesz robić upgrade systemu Vista do 7 czy zainstalować 7 na Vistę - wierz mi - to bardzo istotna różnica. Generalnie, strasznie kombinujesz, byle tylko mieć siódemkę - za friko. I jest w tym jeszcze jeden drobny szkopuł - zgodność kluczy rejestracyjnych, bo coś mi się zdaje, że Win7 nie przyjmie tego z XP.
XanTyp
Dodano
20.10.2010 07:31:18
Ryuuku
Dodano:
19.10.2010 19:05:23
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1