Akt notarialny - automatyzacja

Witam, pracuję w kancelarii notarialnej i chciałbym przyspieszyć i zautomatyzować proces tworzenia wypisów. Postaram się przedstawić obrazowo o co mi chodzi. Załóżmy, że mamy akt notarialny i sporządzamy np. 4 wypisy - 2 dla stron, 1 dla sądu i 1 dla urzędu skarbowego. W praktyce wygląda to tak: Na górze aktu mamy numer Repertorium A - "górny numer"- (jest on taki sam na oryginale i na wypisach) - dla przykładu będzie to 1/2009, natomiast na końcu wypisów jest tzw. stopka. Składa się z kolejnych numerów ("dolny numer") ze wskazaniem dla kogo wydaje się wypis. I tak kontynuując nasz przykład pierwszy wypis będzie miał nr 2/2009 i będzie dla strony, drugi wypis będzie miał nr 3/2009 i będzie również dla strony, trzeci - nr 4/2009 i wydawany dla sądu, czwarty - 5/2009 - dla urzędu skarbowego. Moje pytanie jest następujące: czy da się zrobić w MS Word, tak, że wpisując górny numer i zaznaczając dla kogo mają być wydawane następowało automatyczne uzupełnienie dolnego numeru i całej stopki? Jeśli tak to bardzo proszę o pomoc jak to zrobić. Jeśli nie wyjaśniłem dostatecznie jasno to proszę dać znać i postaram się wrzucić wzór i pokazać o co chodzi. Za pomoc dziękuję i pozdrawiam. Krzysiek

Odpowiedzi: 1

Zajrzałem do MS Word 2007 i pomoc klepałem: automatyzacja Zakładam, że dysponujesz tą wersją MS Office. Tam jest nieco rozpisane, ale na innych przykładach, dlatego nie wiem, czy to Ci coś pomoże i czy to o to dokładnie chodzi :)
XanTyp
Dodano
25.03.2009 00:29:11
graba
Dodano:
24.03.2009 23:47:09
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1