Adapter Asmax USB 411G

Witam:) Mam połączenie z Netem za pomocą routera Netgear i adaptera IEEE 802.11 b+g. Połączenie działa dobrze, gdyby nie pewne"ale"... W systemie XP Prof. +SP2 powstały następujące problemy: - LiteOn combo przestało działać "Autoodtwarzanie" płyt PC Format-u i NEXT-a /odtwarza tylko KŚwiat/ - Nagrywarka Samsung zachowuje się identycznie, - przestał działać optyczny wskaźnik natężenia siły głosu od klawiatury /regulacja głośności działa/ - nie mogę uruchomić programu "Medi@Show" /po kliknięciu w ikonę programu - ukazuje się na moment zwiastun programu/ W Menedżerze programów widać uruchomione procesy: PC Format, NEXT i Medi@Show. Zakończyłem je i zacząłem się zastanawiać nad "winowajcą" . Dojrzałem dwa procesy, które skojarzyłem z Adapterem: ZDWlan.exe - użytkownik: Alex oraz ZyDammyZD 11BG.exe - użytkownik: System . Na "chybił trafił" zakończyłem proces: ZyDammyZD 11BG.exe - użytkownik: System. Od tego momentu wszystkie dotychczasowe problemy doraźnie zniknęły, ale powstał następny: - jak zlikwidować niedogodność, jaką jest niewątpliwie - ciągłe zakańczanie procesu za pomocą Menedżera zadań? Pozdrawiam: alex46

Odpowiedzi: 2

Próbowałem konfiguracji za pomocą kreatora, ale nic z tego nie wyszło. Połączenie było, ale nie było...sygnału. Problem rozwiązałem instalując od nowa adapter z płyty. Po instalacji otwarłem Menedżer zadań i w zakładce Procesy zakończyłem proces. Następnie eksplorowałem Katalog Windows, aż dotarłem do folderu ZyDAS, gdzie znalazłem plik ZyDummy ZD11B-BG Zy Air Dummy MFC Application. Plik ten usunąłem Unlocker-em i po restarcie problemy zniknęły, a połączenie internetowe działa. Pozostała ciekawość - co to za aplikacja /Zy Air Dummy MFC Application/ i do czego służy, skoro ją wyrzuciłem i nie ucierpiało na tym połączenie z Net-em ?... Pozdrawiam: alex46
alex46
Dodano
14.04.2008 21:53:22
odinstaluj aplikację do konfiguracji adaptera, pozostaw tylko sterowniki (jesli jet taka możliwość) i adapter konfiguruj przy pomocy windowsa , start -> panel sterownia -> połączenia sieciowe -> połączenie sieci bezprzewodowej -> właściwości -> sieć bezprzewodowa (lub podobna nazwa bo piszę z pamięci)
memek
Dodano
12.04.2008 13:29:14
alex46
Dodano:
12.04.2008 00:57:47
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1