Ad-hoc między SP1 a SP2

Witam! Mam problem. Na jednym komputerze mam WinXP z SP2 z połączeniem do neta i chcę udostępnić internet przez wifi do drugiego kompa który ma WinXP bez SP2, czy jest to możliwe? Robię dokładnie takie same czynności jak przy połaczeniu dwóch WinXP z SP2 i w takim przypadku działa. Najpierw wrzucam sterowniki, potem odpalam kreatora sieci, potem na sztywno wpisuję adresy ip i bramy domyślne i nic z tego... Karty się widzą lecz gdy w cmd wpisuję ping 192.168.0.1 to wywala że upłynął limit czasu, w systemie nie ma sieci oraz internet nie jest udostępniony. Swoją drogą drugie pytanie, SP2 nie mogę na drugi komputer wgrać bo przy wyodrębnianiu plików co chwile wywala błąd wyodrębniania pliku, za każdym razem jest to inny plik, raz przy samym końcu, raz w połowie wyodrębniania czym to może być spowodowane? Coś nie tak z płytą główną czy może dyskiem twardym (plik instalki service packa jest zgrany na dysk)?

Odpowiedzi: 3

Konfiguracja na 100% dobra, wiele razy już konfigurowałem sieci i hulały. Mam wiadomość, otóż zaczęło po 2 dniach wszystko działać, dziwna sprawa... Nic nie zmieniałem, pewnego dnia testuję pingiem i wszystko działa :| . Tak sądzę, lecz nie wiem czy dobrze, mogła to być zwiecha karty sieciowej, nawiasem mówiąc to Pentagram Hornet wifi lite usb.
emil0076
Dodano
07.03.2008 15:07:57
Odnośnie instalacji i błędów. 1. Zrobiłeś coś w kierunku instalacji SP2 z płyty? 2. Jakieś sprawdzenia i konkluzje w sprawie RAM i HDD? Odnośnie sieci Zacznę od końca. W temacie "co jeszcze", odpowiem krótko "maska posieci". Napisz jak skonfigurowane jest samo WiFi dla każdej z kart z osobna tj. nazwa konfiguracji [musi być unikatowa], SSID, nr kanału, szyfrowanie, standard transmisji, tryb skanowania sieci WLAN itd. oraz ustawienia TCPIP
Endrju
Dodano
06.03.2008 09:05:04
Ad.2 Do sprawdzenia RAM-y i ew. dysk twardy. Możesz zamiennie zarzucić SP2 z płytki i zobaczyć czy pójdzie. Jeśli tak to pozostaje sprawdzenie HDD. Ad.1 Jest to możliwe. Zastanawiają mnie tylko dwa Twoje sformułowania: [quote=emil0076] Robię dokładnie takie same czynności jak przy połączeniu dwóch WinXP z SP2 i w takim przypadku działa [/quote]. To w końcu działa czy nie? [quote=emil0076] Karty się widzą lecz gdy w cmd wpisuję ping 192.168.0.1 to wywala, że upłynął limit czasu w systemie nie ma sieci oraz internet nie jest udostępniony. [/quote]. Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że karty się widzą? Bo właśnie ping jest tym poleceniem, które tę widoczność sprawdza. Zajrzyj do menedżera urządzeń, czy na karcie WiFi coś się nie "żółci". Daruj sobie kreatora i ustaw wszystko ręcznie. Poczytaj przyklejony post El Nino w temacie udostępniania.
Endrju
Dodano
05.03.2008 09:19:26
  • emil0076 05.03.2008 13:16:03

    [quote=Endrju]Ad.1 Jest to możliwe. Zastanawiają mnie tylko dwa Twoje sformułowania: [quote=emil0076] Robię dokładnie takie same czynności jak przy połączeniu dwóch WinXP z SP2 i w takim przypadku działa [/quote]. To w końcu działa czy nie?[/quote] Chodziło mi o to że postępuję tak samo jak kiedyś, kiedyś miałem na obydwóch komputerach SP2 i wtedy działało, w tej chwili jest na jednym i po wykonaniu tych czynności co wcześniej nie za bardzo chce działać. :) [quote=Endrju][quote=emil0076] Karty się widzą lecz gdy w cmd wpisuję ping 192.168.0.1 to wywala, że upłynął limit czasu w systemie nie ma sieci oraz internet nie jest udostępniony. [/quote]. Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że karty się widzą? Bo właśnie ping jest tym poleceniem, które tę widoczność sprawdza.[/quote] Na takiej zasadzie wnioskuję że się widzą bo program od karty sieciowej ładnie pokazuje że Connected, wszystko jest ok, żadnych błędów, ikonka sieci obok zegara też pokazuje że połączono, a jak wchodzę w otoczenie sieciowe albo sprawdzam pingiem to nie działa. Co do ustawiania ręcznie, o co konkretnie chodzi? Najpierw uruchamiam kreatora a potem ustawiam wszystko ręcznie, wszystko czyli serwery dns, adresy ip i bramę domyślną czy coś więcej jest do ustawiania? Dzięki za pomoc.

emil0076
Dodano:
04.03.2008 23:13:26
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1