acer 5740g bardzo slabo wykrywa sieci wi-fi

Witam, mam problem z nowym lapkiem Acer Aspire 5740G, chodzi o to ze bardzo slabo wykrywa mi sieci Wi-Fi. w pomieszczeniu w ktorym inne laptopy lapia ok 10sieci (a 4-5 na pelnym sygnale) on wykrywa tylko jedna - router w przypadku tej sieci stoi ok 2m od laptopa. Sila sygnalu z tej jednej sieci jest rowniez dosc slaba - juz przy 2-3metrach wskaznik wskazuje polowe zasiegu. Dalem nowe stery i nic. szukalem ustawien tej karty juz wczesniej - rozumiem ze chodzi o te w menadzerze urzadzen tak? Za duzo do ustawienia tam nie mam tylko to: 802.11b preamble, adhock11 itd (karta zaawansowane w menadzerze urzadzen przy wybranej karcie sieciowej). Chyba ze jakos inaczej mozna zmienic sile? moj router skofigurowany jest ok- korzystalo juz wiele lapkow i nie ma problemow, szyfrowanie itd jak najbardziej poprawnie poustawiane - zreszta akurat z polaczeniem z tym routerem nie mam najmniejszych problemow, chodzi mi tak jak pisalem o inne sieci (nie chce sie do nich podlaczac ale sam fakt ze ich nie znajduje mnie wkurza, czesto korzystam z sieci ogolnodostepnych np. na uczelni i zalezaloby mi na dobrym "lapaniu" sygnalu. Tak jak pisalem - mam pod reka 2 inne laptopy ktore wykrywaja mi teraz 8 sieci (rozne zabezpieczenia) a moj acer tylko jedna (moja domowa), tez mi sie wydawalo ze moze specjalnie nie generuje duzej sily sygnalu aby oszczedzic baterie ale na kablu tez tak mam (ladowarce). W ustawieniach zasilanai rowniez sprawdzilem - jest ustawione ok. co dalej robic? w sklepie traktuja mnie jak glupka i mowia ze tak musi byc i ze jest tak na kazdym kompie

Odpowiedzi: 2

tak wlasnie kombinuje zeby sprawdzic, lapek ma 2 dni dopiero ...ech. co mnie podkusilo na acera.
kamel2385
Dodano
31.03.2010 22:11:08
Skoro programowa strona nie jest problemem, to może sprzętowa. Rozejrzyj się po znajomych - może ktoś ma kartę sieciową zewnętrzną, wpinaną w usb. Pożycz i sprawdź jakość sygnał. Jeśli będzie dobra, możesz zacząć rozważać opcję, że twoja antena od wifi zaczyna dogorywać. Tak było w przypadku lapka mojej mamy. Zakup zewnętrznej karty sieciowej rozwiązał wszelkie problemy.
XanTyp
Dodano
31.03.2010 22:03:49
kamel2385
Dodano:
31.03.2010 17:45:12
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1